שאלה למומחים

argamon

Member
שאלה למומחים

יש לי אנטי וירוס קספרסקי . יצאה הודעת אזהרה על ניסיון חדירה. אני לא יודע אם של וירוס או משהו אחר. העניין הוא שהאנטי וירוס בקש שאלחץ על אחד מ-2 לחצנים. על לחצן אחד כתוב באנגלית משהו שהמילון מפרש כ-"מנע". על הלחצן השני כתוב משהו שהמילון מפרש כ- "אפשר" (מלשון לאפשר). לפי הגיון לחצתי על, "מנע". אני מקווה שבחרתי נכון. השאלה שלי: הרי לפי ההיגיון כל אחד יבחר בלחצן ,"מנע". אף אחד לא רוצה שמשהו יחדור למחשב שלו. אז לשם מה הלחצן "אפשר" ? והאם נהגתי נכון שלחצתי על "מנע"? אשמח לתשובתכם. תודה

dror840

New member
כנראה שזה לא היה ניסיון חדירה

כמשתמע מ"תקיפה" של האקר או כדומה, אלא ניסיון של תוכנה להתחבר לאינטרנט. לכן היתה לך את האפשרות למנוע (DENY) או לאפשר (ALLOW). זה יכול להיות כל תוכנה שהיא שמחפשת לעדכן את עצמה (אקספלורר, אימיול, פוטושופ) או מצד שני, וירוס או תולעת או רוגלה שמנסה להתחבר "לבסיס האם" שלה. מקווה שזה עוזר. אם עדיין יש לך ספק את יכול לבדוק בלוג של הקספרסקי. הוא "זוכר" כמעט כל ארוע שביצעת ששייך אליו. תפתח אותו ותלחץ על statistics. בהצלחה

argamon

Member
../images/Emo140.gif תודה גדולה +

נתת לי תשובה מלאה, מושלמת, ומועילה, ממש כמו שקיוויתי שאקבל. רב תודות.

az ma

New member
אתחיל בציון העובדה שאין שום נסיון

עם קספרסקי... כלומר, לא נסיון ישיר (תוכנות אחרות משתמשות במנוע שלו)... אבל, מנסיוני עם תוכנות מסוג internet security, אין אזהרת נסיון חדירה כאזהרת נסיון "להתקשר הביתה" (שזה מה שתיארת)... התוכנות הטובות (ZA, כדוגמא) מציינות באזהרתן לא רק נסיון להתקשר לאינטרנט אלא גם כתובת...

למעלה