שאלה למביני עניין...

aaallleexx

New member
שאלה למביני עניין...

בעצם 2 שאלות:

- למה במהלך חייהם, ילדים (לא ילדות) אנוסים בעצם מקבלים על עצמם שהם דו מיניים או הומואים?!?
למה אותה טראומת ילדות משנה את זהותו המינית של הקרבן עם השנים?!

- מהם דרכי ההתמודדות?!
הרי ברור מאליו שהמשיכה לאותו מין היא לא טבעית ונוצרת על ידי סימפטום טראומטי כזה או אחר!!
איך מתמודדים וגורמים למחשבות החוזרות והנשנות להיעלם ולחזור לשגרת חיים נורמטיבית?!?

תודה

מישוהית

New member
זה לא קורה רק אצל גברים

זה קורה גם אצל נשים, אצל חלקן - רוצות אהבה וזוגיות אבל קשה להן עם גבר, אז הן פונות לקשר עם נשים שיותר קל להן, אני מכירה מישהי כזאת שהיתה בזוגיות עם אישה ולאחרונה נפרדה ממנה ואמרה שהיא בכלל לא בדיוק לסבית וכו׳... לעומת זאת יש כאלה שהם ממש לסביות / הומואים והסבר לזה אין לי ממש, כי אני לא פסיכולוגית ולא מבינה עד כדי כך, זה באמת מעניין

גרא.

New member
aaallleexx,ההנחה הבסיסית שלך לפיה טראומה

בילדות משנה את זהות הקורבן בבגרותו,אינה נכונה כיוון שלא הוכחה המפירית אמנם פרויד טען כי
אדם נולד בלא נטייה מינית,המתגבשת לפי אופי הקשר עם אחד ההורים,אבל גם זה לא הוכח.
היום מקובל לחשוב שיש סבות גנטיות ביוכימיות וטרטוגניות(בשלב התפתחות העובר)האחריות
להיווצרות נטייה מינית לכוון אותו המין.ומשום טיפול פסיכולוגי כזה או אחר,אינו עולה יפה,גם אם
המוטיבציה של המטופל רבה מאד,ברוב המקרים בעלי נטיות הומולסביות אינם מסוגלים להתמודד.
לרוב תקופה מסויימת בחייהם הם מסתירים את הנטייה המינית (נמצאים בארון) אבל בשלב זה
או אחר בחייהם,הם יוצאים מהארון,מקבלים וחיים לפי הנטייה המינית שלהם.
http://he.wikipedia.org/wiki/נטייה_מינית

aaallleexx

New member
תלוי בבנאדם

אם כל חייו הוא נמשך לנשים ורוצה להמשך למרות הטראומה והמשיכ הבלתי מוסברת אז יש דרכי טיפול!!!!
עובדה שהרבה אנוסים בילדות שהם גברים מקבלים על עצמם שהם הומואים בלית ברירה.
זה תלוי ברמת הרצון של המטופל לחזור לשגרת חיים תקינה.

גרא.

New member
aaallleess,לאיזה דרכי טיפול אתה מתכוון?

אשמח לדעת,כמובן עם סיכויי הצלחה סבירים.

למעלה