שאלה למבינים בנושא עסק עצמאי?

RONEN631

New member
שאלה למבינים בנושא עסק עצמאי?

פתחתי עסק שנותן פתרונות לתחום המחשבים לפני חצי שנה! השוק מאוד מאוד רווי, (למרות כל הבדיקות שעשיתי לפני הפתיחה גיליתי שהרבה יותר). אני מתמקד גם במיגזר העיסקי וגם במיגזר הפרטי. השקעתי המון כסף על פרסומים לכל פלחי השוק,אפילו מודעות צבע. הלכתי DOR TO DOR והצגתי את עצמי. הכנתי תוכנית עבודה יוצאת מן הכלל וניצמדתי אליה מידי שבוע. הפעלתי את כל הקשרים שלי. חלקתי פלאיירים בחצי גוש דן. הוצאתי את כל חסכונותי. הקטנתי את ההוצאות ע"י כך שאני עובד מהבית. ואני לא מצליח לעבור את ההכנסות של 4000 ש"ח ברוטו!! מצד שני חבל לי להרוס את מה שאני עדיין בונה. האם חצי שנה מספיקה בכדי להחליט עם בעל עסק נכשל ? או שהתקופה שאנו נמצאים בה מצריכה יותר זמן ניסיון?

מצופלח

New member
מהעסקים שלי:

אני נותן לעסק 3 חודשים להראות רווחיות בפוטנציה. ההבדל ביני לבינך הוא שאני בונה עסקים ללא השקעה בכלל. את העסק הראשון שלי (הפצת עלונים) התחלתי עם השקעה ראשונית של 150 ש"ח בדיוור ישיר של 100 מכתבים לעסקים. משם העסק הריץ את עצמו. היום אני כבר בתהליכים של לסגור את העסק הזה ולעבור לדברים יותר איכותיים. (אני בתהליכים של פיתוח עסק של ניקיון, ועסק בתחום הדפוס) המלצה שלי - אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, תמשיך עם זה. יש אמירה שאומרת "יגעתי ומצאתי" (לא החברה
), והיא למעשה אומרת שאין מצב שאם אתה עובד בשביל משהו, אתה לא תקבל את זה. השאלה היא מה המשהו הזה, וכמה צריך לעבוד. אני אישית אוהב עסקים בעלי פוטנציאל מינוף גבוה, ועסקים בעלי פוטנציאל לכמות מכירות גבוהה. לגבי שניהם, דרושות השקעות גבוהות. בשביל להשקיע הרבה במצב שלי (שלא הייתה לי הכנסה כלל), הייתי צריך להתחיל ממשהו. והתחלתי, והרי היום אני נמצא במצב שעסק אחד שלי מיצה את עצמו, האחר גודל בקצב איטי ובטוח, ומאפשר לי מספיק זמן בשביל למנף אותו, והשלישי בתהליכים של השקעות של 3-5 אלף ש"ח. (שאני מצפה שיחזרו תוך 1-2 חודש אחרי הפתיחה, אחרי בדיקת השוק שאני עושה). למה אני מספר לך על העסקים שלי? שתבין שאני אוהב את מה שאני עושה, ובגלל זה זה מצליח לי. לאט מאוד, אבל זה מתקדם יפה. תמצא את הנישה שלך ואתה תצליח. אני מבטיח לך. השאלה היא מתי וכמה מהר. ושאלה יותר טובה, אם תשרוד את התקופות הקשות עד שיגיע המצב הטוב שלו אתה מייחל. בכל מקרה, שיהיה המון המון בהצלחה! אם אתה רוצה, דבר איתי בפרטי או באייסיקיו (נמצא בפרטים שלי) שבת שלום! תום.

RONEN631

New member
לא השקעתי הרבה

אני עובד מהבית מהיום הראשון ההוצאות שלי יחסית קטנות,הייתי לי השקעה של 15,000 ש"ח,על קניית מלאי בסיסי,ופרסומים ראשונים. בינתיים אני חי על ההכנסות. ואני מאוד אוהב את מה שאני עושה. לנהל טוב אני יודע מפני שסיימתי לימודים בניהול. אני חושב שזה הרבה מזל. שמעתי על אנשים שהקימו עסקים והכניסו 20,000 ש"ח כבר מהחודש הראשון!! לאנשים כאלה אני קורא קוסמים.

מצופלח

New member
לא קוסמים

ולא נעליים. אני בד"כ מזדעזע כשאני שומע על עסקים כאלה... יש איתם בעייה מאוד גדולה - כשמתחילים מגדול, לאדם יש נטייה להאמין שהעתיד ימשיך להיות ורוד כ"כ. בד"כ באה נפילה, וכשבעל עסק כבר "התרגל" (אפשר להתרגל גם תוך חודשיים) להוציא 20,000 בחודש, והעסק פתאום נופל ל- 4000 בחודש, העסק נופל. אני לא מאמין בלעלות גבוה לשמיים, כי במקרה של נפילה לא יודעים איך לעלות חזרה כי לא יודעים להתמודד עם העובדה שנמצאים למטה. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, תמשיך. ישר כח! ואין שום סיבה שאם תתמיד לא תצליח בסוף. תחייה בצמצום בהתחלה, אבל תבטח בעובדה שהעתיד שלך יהיה הרבה יותר ורוד
בהצלחה.

av_i_va

New member
מי יתן לך לסגור? ../images/Emo2.gif

תשכח מזה. אף אחד מלקוחותיך לא יתן לך לסגור את העסק. גם לא למכור לאחר אנחנו רוצים את השרות האישי שלך. צמוד וכל הזמן. נצא לשביתה, נפגין, נשלח מכתבים לנשיא המדינה...... אתה לא סוגר את העסק!!!!!!! החלטנו עבורך.

מצופלח

New member
../images/Emo13.gif אני אקח את זה כמחמאה

Hold Your Horses! אני עוד לא סוגר, ובכל מקרה, אנחנו נמשיך את הקשר העסקי בינינו. זה ברור!? אפילו אם אני אהיה הלקוח שלך ולא את שלי. שלחתי לך מייל.

s law

New member
עסק רציני שהשקעת בו...

החזר השקעה בין שנה לשנתיים

מצופלח

New member
מסכים איתך.

אבל אני חושב שהצורה הנכונה להגדיר את הדבר היא יותר: עסק רציני עם השקעה רצינית - החזר השקעה בין שנה לשנתיים. לדעתי ומנסיוני אפשר להקים עסקים בהשקעה (ראשונית) אפסית. אח"כ חייבים להשתמש ברווחי העסק ע"מ להשקיע הלאה בעסק, וכאן באות לידי ביטוי השקעות רציניות אצלי...

RONEN631

New member
אולי אתה צודק.

אני עובד מהבית מהיום הראשון ההוצאות שלי יחסית קטנות,הייתי לי השקעה של 15,000 ש"ח,על קניית מלאי בסיסי,ופרסומים ראשונים. בינתיים אני חי על ההכנסות. ואני מאוד אוהב את מה שאני עושה. לנהל טוב אני יודע מפני שסיימתי לימודים בניהול. אני חושב שזה הרבה מזל. שמעתי על אנשים שהקימו עסקים והכניסו 20,000 ש"ח כבר מהחודש הראשון!! לאנשים כאלה אני קורא קוסמים.

כלל האצבע המקובל אצלנו

הוא שאחרי חצי שנה זו תחנת ביקורת לבדוק באם יש סיכוי שהעסק יגיע לנקודת איזון בעתיד הנראה לעין. מה זה זמן סביר שעסק יגיע לאיזון? ככלל אצבע בעסקי השירותים הייתי מעריך שנתיים מאחר ובסוג העסקים הזה יש הרבה "פה לאוזן" כלומר לקוחות המגיעים בהמלצות של חברים. כלומר, לוקח זמן עד שיש מספיק לקוחות שימליצו עליך לאחרים. בכל מקרה, בהצלחה

solikay

New member
חצי שנה זה באמת לא הרבה זמן

אבל גם הכנסה של 4000 ש"ח זה לא הרבה כסף. אני לא בתחום המחשבים ולא יכולה ליעץ לך אבל אתן לך את נקודת המבט שלי - אולי זה יקדם אותך במשהו. אני גרה בישוב קטן בצפון הארץ. העיר הקרובה אלי - מרחק יצי שעה נסיעה. בכל פעם שאני נזקקת לשרותיו של טכנאי - אני ממתינה ימים אולי זה הכוון שעליך לחשוב עליו להתמקד בישובים ו/או בלקוחות המרוחקים מרחק מה? בכל מקרה, בהצלחה

למעלה