שאלה לי לכל חברי פורום אשדוד:

שאלה לי לכל חברי פורום אשדוד:

האם אתם נזהרים בגלישתכם באינטרנט? איך אתם עושים זאת? אמנם יש לנו אווירה טובה כאן בפורום, אבל אנשים ברשת עלולים להיות גם לא ידידותיים. האם יש כללים עליהם אתם מקפידים? ולהורים שבינינו: איך אתם מדריכים את ילדיכם לגלישה באינטרנט? בברכה, אריה מלך החיות

ketty the sheep

New member
גלישה באינטרנט ../images/Emo62.gif

האם אני נזהרת באינטרנט? כשאני מרגישה את הצורך להזהר. האינטרנט הוא מקום מושלם להתחזות ושקרים מכל מיני סוגים, הוא מלא בכל מיני אנשים שלא הייתי רוצה לפגוש בסמטאה חשוכה וכו', אבל צריך ללמוד לא להיות פראנואיד מושלם בכל המקרים. אם אדם שאיני מכירה פונה אלי בצ'ט, כמובן שלא אמסור לו פרטים אישיים או אדבר איתו ברצינות. לרוב אלו אנשים שמחפשים 'הכרויות', ואני נהנת לצחוק על הסוג הזה
בדרך כלל אמסור פרטים אישיים רק לאדם שאני מכירה זמן רב וההכירות שלנו לא מבוססת על האינטרנט בלבד (ז"א, דיברתי איתו בטלפון או נפגשתי איתו וכד'. כמובן, אני נפגשת רק עם אנשים שאני מכירה כקבוצה <כמו מפגשים של פורומים, שהם יכולים להיות דבר מאוד מהנה אבל לא אפרט כאן
> או אם זה מישהו שאני מכירה בתור פרט, בפעם הראשונה אסכים להפגש עמו רק במקום הומה אדם, ולא באיזה רחוב צדדי או בישוב נידח
). פעם נזהרתי יותר. היום הרבה פחות. פגשתי הרבה אנשים באינטרנט שאני יכולה לסמוך עליהם ולהחשיב כחברים שלי. אני מבינה שקיימת איזושהי סכנה אי שם, אבל מצד שני אני גם לא ממש מדברת עם אנשים שאני לא מכירה. רוב האנשים שאני בקשר איתם באינטרנט הם כאלו שאני מכירה כבר מעבר לשנה-שנתיים, כך שאין לי ממש ממה לחשוש
. יש גבול אחד שהצבתי לעצמי, אבל הוא לא ממש קשור להתגוננות מכל מיני פריקים אינטרנטיים, אלא דיי להפך, והוא לא להכניס אנשים מחיי האמיתיים לחיי הוירטואליים, אבל כאמור זה לא ממש קשור, אז

touti

New member
נהוג לומר כבדהו וחשדהו

החיים לימדוני שבעצם זה צריך להיות חשדהו וכבדהו:) זה נכון גם לגבי אינטרנט. בעיקרון אין לי מה להסתיר ולכן אין לי בעיה עם מפגשי פורום והחשפות בישיבת מועצה:), אך אם אני חושבת ותחושת הבטן שלי אומרת שיכולים להבין אותי לא נכון, אז אני לא חושפת פרטים מסגירים מידיי. בעזרת הבינה שחנן אותנו ה' אפשר די בקלות להבחין מי אמין ומי לא. ויש לי 2 כללים: מה שכותבים זה לא מה שעושים(אל תנסו להבין)
ולא נפגשת עם חבר פורום אחד על אחד:) ילדיי לא גולשים באנטרנט אז כאן לפחות אין לי בעיה. שבוע טוב קרן:)

zoro5

New member
אני חושב שצריך לנהוג בגלישה.....

כמו שנוהגים בחיים, אולי קצת יותר "נימוס" וtouti הסבירה זאת טוב, אולי לא יבינו אותך כהלכה ולחן עדיף להיות יותר זהיר ופחות בוטה. לילדי אני נותן "יד חופשית" פחות או יותר, אין דרך לדעתי להגביל אותם (בני גולש פה באתר לפעמים), יש להסביר להם מה הסכנות באתרים, ולדעתי זה בעיקר, במפגשים פנים אל פנים ולא באתר. שבוע טוב לכל באי האתר, ניר

tamirzak1

New member
שלום.

הפחד העיקרי הוא דוקא מכל מיני וירוסים מכוונים ופחות מאנשים. כאדם בוגר אני מעריך שאדע עם מי להפגש או למי להחשף. בקשר לילדים אני מרחרח עם מי ההתקשרות. לא מעבירים פרטים מזהים ולא נפגשים עם אף אחד שלא מוסר טלפון ואין דיבור איתו. כמו כן אני גם בפעילות העמותה הישראלית לנטוריזם ואין לי בעיות חשיפה גם בפעילויות שם.(דרך אגב אולי גם אשדודים יצטרפו?) להתראות מתמיר.

תודה לכל חברי הפורום שענו עד כה

לאלה שענו בפורום, וגם לאלה שענו לי במסר אישי
יש לי בקשה גם מחברי פורום שלנו שהם מנהלי אתרים ופורומים אחרים לענות כאן (לא חייבים
) זאת ההזדמנות אחרי תשובתכם לתת גם קישור לאתר / פורום שלכם
בברכה, אריה מלך החיות

אוקיי תשובותיי

אני לא ממש חושש מגלישתי באנטרנט מפני שהמקומות שאליהם אני מגיע ידועים לי מראש, כמקום בטוח, אמין ומהימן. לא נתקלתי בזיוף, עורמה שפגעה בי אישית ובמידה ויהיה שמים X וממשיכים הלאה. אמיר מנהל פורום אלביס פרסלי (801)

תודה לך, אלביס ה../images/Emo47.gif

תודה לך, Elvis Aharon Presley , מנהל פורום אלביס פרסלי בתפוז, חבר פורום אשדוד ותיק. מזמן לא ראיתי אותך בפורום אשדוד
לימודים לא השאירו לך זמן פנוי?
על התשובה המהירה בברכה, אריה מלך החיות

זה קרה לפני 3 שנים

אופיר רחום בן ה-16 היה ילד אשקלוני טוב. לפני 3 שנים פותה אופיר להגיע לאזור רמאללה דרך האינטרנט ונרצח שם ע"י מחבלים. אחרי הרצח סיפר אבא שלו, שלום: "אני לימדתי את אופיר לחשוב מהראש ולא מהלב, הוא היה ילד מאד אינטליגנטי, רהוט, שחשב לפני כל צעד שביצע. יום אחד נכנסתי לחדר של אופיר וראיתי אותו בצ'אט. הסברתי לו שזה יכול להיות מסוכן, ניגשתי למחשב ושוחחתי עם נערה בת 12. הצגתי את עצמי כבן 12 ושוחחנו. תוך 5 דקות קבענו להפגש. רק אז הודעתי לה שאני בן 41, הראיתי לו כמה זה עלול להיות מסוכן. חשוב לנו להזהיר שוב את ההורים, שיהיו עם היד על הדופק". עוד אמר שלום רחום - אבא של אופיר: "הילד שלי יישאר ילד וירטואלי, כמו המדיום שהביא למותו". אבל לא האינטרנט רצח את הנער. בני אדם רצחו אותו. תמימות וחוסר ניסיון חיים הובילו את אופיר רחום אל מותו. יהיה זכרו ברוך

touti

New member
אריה,

ואתה יודע מה, גם מנסיון אישי שזה לא הזמן והמקום לפרט, גם מבוגרים צריכים הדרכה באינטרנט. מה שקרה לתמיר יכול לקרות גם למבוגרים וגם לי. יתרה מזאת התמימות היא לא נחלת הפרט ואפשר ליפול לא רק דרך האנטרנט, ולפעמים טעות טלפונית יכולה לעלות יקר, מטריד אנונימי בטלפון יכול להצית את הסקרנות ולהסתיים באסון. הקיצר אני תמיד אומרת, מה שבטוח ביטוח. בברכה, קרן:)

פוגית 71

New member
תגובה..

להיזהר אני נזהרת בעניין של וירוסים וכמובן נעזרת בתוכנית fire wall והכלל הכי רציני שאני ממליצה לכולם! לא לפגוש אנשים שמכירים דרך הicq פורומים או צ'אטים אלא אם אתם מכירים או שחברים שלכם מכירים בקיצור שיש קשר...

למה להדריך ילדים לגלוש באינטרנט?? |

???.... אז מקסימום הם יכנסו לאתרי פורנו... לא נורא... רק צריך להגיד להם שלא יפגשו עם אנשים מהאינטרנט..... ושלא יקבלו כול מיני קבצים שאנשים שולחים...(אנשים שהם לא ממש מכירים) זה הכול ..... ושיעשו מה בראש שלהם :)

ערב טוב לך, ©÷°¨Nina¨°÷© ../images/Emo13.gif

אם הבנתי נכון, את מציעה להדריך את הילדים "שלא יפגשו עם אנשים מהאינטרנט..., ושלא יקבלו כול מיני קבצים שאנשים שולחים...(אנשים שהם לא ממש מכירים)". אני מבין, גם שאת בעד לאשר לילדים להיכנס לאתרי פורנו. מאיזה גיל? בכל גיל? ילד בן 9 וילדה בת 8 - זה בסדר מבחינתך?

תשובה../images/Emo41.gif

תראה...אם הילדים כבר מעוניינים לראות פורנו...אתה לא תמנע מהם... אז נגיד בבית הם לא יכנסו...כי לא תרשה להם.. אבל אי אפשר למנוע את זה שהם יכנסו אצל חברים שלהם או באינטרנט בבית ספר (עד כמה שזה נשמע דפוק שבבית ספר הם יראו את זה..)

ketty the sheep

New member
בואי נתערב שאם היו לך ילדים../images/Emo62.gif

לא היית מדברת ככה. כן, זה בסדר לחשוף ילדים לכל העניין של מין אבל לא בצורה כזו. אם המקור של הילד על מין יהיה מאתרי פורנו זה יהיה נורא עצוב וחולני. אם את כבר הולכת להניח לילדים שלך לגלוש באתרים מהסוג הזה, אז את תאלצי לפחות להסביר להם שמה שהם רואים שם זה לא מה שקורה באמת וששם תמיד מעוותים את המציאות וכו' (וזה נחשב להדרכה
).

אוקי...../images/Emo41.gif

אוקי...זה שצריך להסביר להם שזה לא משקף את המציאות אז שיהיה :)... אבל חלק כן משקפות את המציאות... תלוי איזה תמונות...

חחחחחחחחחח.... הצחקתם אותי

שאתם תדריכו..? בימינו כל ילד בן 12 יודע לשלוט במחשב יותר טוב מכל המבוגרים פה! אני, בן 16, מגיל 10 היה לי מחשב ומאז ידעתי להשתמש בוא יותר טוב מכל ה"מבוגרים" פה. אז מה יש פה להדריך? אנשים מבוגרים פה בצאט מה כבר עושים עם המחשב? גולשים בצ'אטים ורואים חדשות?? כיום כל ילד בן 13 נהיה מתכנת

למעלה