שאלה לחבר : סיירת חמ"ן ?

Tango Chaser

New member
שאלה לחבר : סיירת חמ"ן ?

שלום רב לכולם. חבר שלי התמיין בהצלחה לסיירת של חיל המודיעין אך לא נתנו לו שום פרטים על היחידה, האם למישהו יש מושג מה זו היחידה הזו? - תודה רבה!

omer87

New member
אם לו לא נתנו פרטים, למה שיתנו פה??

וגם אם יתנו אני בטוח שזה ימחק מהר מאוד

מזל טוב לחבר שלך

אם לא נתנו לו פרטים במקום בו הוא מתמיין, יש סיבה לכך. ההודעות בשרשור זה נמחקו. ידע, ניחושים והשערות בנושאים אלו תשמרו לעצמכם. תודה

gadik6

New member
טירונות 02 במודיעין...

לפי התשובות בשרשור זה (לפני שהן נמחקו) הטירונות למודיעין רגיל היא 02 והיא מקוצרת כ10 ימים. השאלה שלי היא שוב, מה עוברים באותם 10 ימים? כלומר אני יודע שההכשרה לתפקיד היא לא בטירונות, אבל בכל זאת הרי הטירונות היא חלק חשוב מההכשרה בצבא לא? האם מישהו יכול לספר מה עושים שם? כלומר מה אפשר להספיק כבר ב10 ימים? תודה

Hawk 17

New member
אני לא חושב שזה תמיד ככה

אני יודע שטירונות למודיעין היא 02 רגילה... אפילו לפקאצות שמשרתות כפקידות עושים איזה טירונות של חודש 10 ימים נשמע לי מעט מידי

ha16

New member
הוא צודק

מודיעין באמת מתחילים \ התחילו \ יתחילו לעשות טירונות של עשרה ימים

gadik6

New member
ואם אפשר מה עושים שם?

כלומר מה בתוכנית? ערבי כיתה? שירים מסביב למדורה?

Hawk 17

New member
בעעע לא!

אני רוצה שקצת יקרעו לי את התחת! רוצה מטווחים, רוצה קצת להתפלש בבוץ הצבאי! לא מספיק שאני מודיעין ולא אחווה את ה"קרבי" בכל השירות שלי, גם את זה לוקחים לי?

gadik6

New member
דבר בשם עצמך...

מי רוצה להתפלש בבוץ... מטווחים בסדר, על הבוץ אני אוותר... דרך אגב אלה שבמודיעין לא מקבלים נשק נכון? אני מסיק את זה מכך שבטירונות של 10 ימים קשה ללמוד איך להשתמש בנשק... אלא אם כן זה חץ וקשת...

La Gamba

New member
אל תגזים

לא כל כך קשה לתפעל נשק. (לפחות לא הנשק שהם מקבלים)

gadik6

New member
בקשר לנשק...

איזה נשק הם מקבלים (כלומר אלו שבמודיעין)? פשוט לי נראה קצת תמוה העניין שאחרי 10 ימים בלבד של הכשרה מקבלים נשק... לא שאני מזלזל, אבל האם ב10 ימים אפשר לרכוש שליטה מספיק טובה בנשק? הרי זה בערך כמו גדנ"ע של בית ספר...

gadik6

New member
שמתי לב שכולם מקפיצים...

אז החלטתי גם, מה שכן ההודעה כבר עברה לה לדף ה3 ועברו מעל 8 שעות... אולי מישהו יודע את התשובה לשאלות שלי בהודעה בקומה למעלה? תודה

GuestOfHonor

New member
נשק במודיעין

תראה, רוב הלא-קרביים לא הולכים עם נשק כל הזמן. חיילי חובה לא-קרביים שלא משרתים בבסיס קדמי (=על הגבול או באיזור מסוכן) בדרך כלל הולכים לאפסנאות לחתום על נשק במידת הצורך (כשמידת הצורך יכול להיות שמירה בסיסית, אבט"ש, נסיעה בטיול או ברכב צבאי שמכיל חומר מסווג ועוד כהנה). הנשק הנפוץ ביותר הוא הM-16 הארוך והפשוט, אבל תמצא גם M-16 מקוצרים, גלילים, גלילונים ושאר ירקות.

למעלה