שאלה להורים בכלל ולמחוננים בפרט

מצב
הנושא נעול.

ayaba

New member

בתי בכתה ט' לומדת במסגרת רגילה ועד השנה יצאה פעם בשבוע לבי"ס למחוננים, השנה החליטה לא ללכת בגלל בעיות במערכת השעות ובגלל שההיצע במחוננים לא היה מלהיב, לעומת זאת היא באה עם הרעיון - ולא בפעם הראשונה - לעבור בשנה הבאה לאיזושהי פנימיה, מתוך נקודת הנחה ששם יהיה לה יותר מעניין ומאתגר, אין דגש על פנימיה מסויימת או כיוון מסויים, ואילו אני בדעה שילדה צריכה את אמא כמה שיותר כי לימודים אפשר גם אח"כ. מה דעתכם??????????

דעתי כשלך.

בתי בכתה ט' לומדת במסגרת רגילה ועד השנה יצאה פעם בשבוע לבי"ס למחוננים, השנה החליטה לא ללכת בגלל בעיות במערכת השעות ובגלל שההיצע במחוננים לא היה מלהיב, לעומת זאת היא באה עם הרעיון - ולא בפעם הראשונה - לעבור בשנה הבאה לאיזושהי פנימיה, מתוך נקודת הנחה ששם יהיה לה יותר מעניין ומאתגר, אין דגש על פנימיה מסויימת או כיוון מסויים, ואילו אני בדעה שילדה צריכה את אמא כמה שיותר כי לימודים אפשר גם אח"כ. מה דעתכם??????????
דעתי כשלך.
אבל אולי יש פנימיות עם תכנית לימודים לילדי חוץ. שווה לבדוק. אני לא מכירה. (בלי קשר למחוננות - אולי הכל קשור לגיל שלה ולהאדרת העצמאות?)

ayaba

New member
תודה, גם אני חושבת בכוון

דעתי כשלך.
אבל אולי יש פנימיות עם תכנית לימודים לילדי חוץ. שווה לבדוק. אני לא מכירה. (בלי קשר למחוננות - אולי הכל קשור לגיל שלה ולהאדרת העצמאות?)
תודה, גם אני חושבת בכוון
אולי יותר בתחומים שנדמה לה שם יהיו יותר טובים

אני זוכרת שבגיל תיכון

תודה, גם אני חושבת בכוון
אולי יותר בתחומים שנדמה לה שם יהיו יותר טובים
אני זוכרת שבגיל תיכון
רציתי מאוד להיות בפנימיה. הרגשתי שהבית חונק אותי, ושבית הספר זה לא זה... בקיציר שמיציתי כל מה שהסביבה הקרובה יכולה לתת לי. מה תחומי ההתעניינות שלה ? יש פנימיית "התיכון לחינוך סביבתי" במדרשת שדה בוקר, מקום מאוד מיוחד ששמעתי עליו דברים טובים. ויש כמובן את "בית ספר התיכון למדעים ואמנויות" בירושלים, שהוא מעולה, רק קשה מאוד להתקבל אליו. אולי בגלל הנסיון שלי - אני הייתי שוקלת לחיוב, אפילו שכאמא אני מבינה כמה זה יכול להיות קשה ומפחיד.

ציפי ג

New member
הבכור שלנו בפנימיה

הבכור שלנו בפנימיה
מיוזמתו ומרצונו. טוב לו מאוד שם. אבל אצלנו במגזר מאוד מקובל שהולכים לפנימיה.

mamaWitch

New member
גרוע מאוד

גרוע מאוד
אבל שיקוף מצויין של מערכת החינוך - ולא רק בארץ גם איינשטין הוגדר כעצלן ועוד גאונים לאורך ההיסטוריה. בעיניי אמירות כאלה הן הוכחה חוזרת : לא איכפת לי מה אומרים. וזה שמורים אומרים את זה.... או לא מצליחים להתמודד עם הילד של אראלה.... זו בעייה שלהם. לא אומר שום דבר על יכולות כאלה או אחרות. ואגב, מחוננות עשויה להיות בריבוי תחומים ואינה חייבת להיות במתימתיקה.

יש בירושלים

יש בירושלים
לא יודעת את שמה, אך יודעת שהיא מיועדת למחוניים, ומתמקדת, כמדומני, במדעים ובאומנויות. אני מכירה מישהי בי"ב שלומדת שם שנה שלילשית, ומאוד מרוצה. זכור לי שכאשר בני היה בכיתה ט' (כיתת מחוננים)- קיבלנו מהם זימון.

mamaWitch

New member
בוייר

יש בירושלים
לא יודעת את שמה, אך יודעת שהיא מיועדת למחוניים, ומתמקדת, כמדומני, במדעים ובאומנויות. אני מכירה מישהי בי"ב שלומדת שם שנה שלילשית, ומאוד מרוצה. זכור לי שכאשר בני היה בכיתה ט' (כיתת מחוננים)- קיבלנו מהם זימון.
בוייר
ואם אתם ממקום מרוחק, עיירת פיתוח וכו' - יש סיוע וכל מני. אבל... הבנתי שכייון שפתחו את זה לא רק למחוננים אלא גם לילדים מוכשרים בממוצע אך מעירות פיתוח (אוףףףף... מצטערת זה נשמע שחצני נורא ולא זו הכוונה) - הרמה כבר לא כה גבוהה כמו פעם. מה שכן, אני מכירה משם נוער (ובוגרים) שמאוד נהנו מהאווירה, החברה וגם הלימודים.
ועדיין... כמה שפנימיה תהיה נפלאה... אני בעד הבית כל עוד אפשר עם תשומת לב להעניק יותר וכמאמר השיר זה הגיל וזה עובר.

לא בוייר, בודאות!

בוייר
ואם אתם ממקום מרוחק, עיירת פיתוח וכו' - יש סיוע וכל מני. אבל... הבנתי שכייון שפתחו את זה לא רק למחוננים אלא גם לילדים מוכשרים בממוצע אך מעירות פיתוח (אוףףףף... מצטערת זה נשמע שחצני נורא ולא זו הכוונה) - הרמה כבר לא כה גבוהה כמו פעם. מה שכן, אני מכירה משם נוער (ובוגרים) שמאוד נהנו מהאווירה, החברה וגם הלימודים.
ועדיין... כמה שפנימיה תהיה נפלאה... אני בעד הבית כל עוד אפשר עם תשומת לב להעניק יותר וכמאמר השיר זה הגיל וזה עובר.
לא בוייר, בודאות!
את השם בוייר אני זוכרת, ולא את הכוונה. אני מתכוונת לבי"ס למדעים, אחר. לא בוייר, ולא בזק. ואגב, למיטב ידיעתי- ברוב המקומות מקבלים גם מוכשרים (בנוסף למחוננים)- ולדעתי- בצדק. כאימר למחונן מאוד מחונני- טני מודעת לחשיבות הימצאותם של בני גיל רגילים (ומוכשרים) בסביבה.

אין ספק שאתה מתכוון

לא בוייר, בודאות!
את השם בוייר אני זוכרת, ולא את הכוונה. אני מתכוונת לבי"ס למדעים, אחר. לא בוייר, ולא בזק. ואגב, למיטב ידיעתי- ברוב המקומות מקבלים גם מוכשרים (בנוסף למחוננים)- ולדעתי- בצדק. כאימר למחונן מאוד מחונני- טני מודעת לחשיבות הימצאותם של בני גיל רגילים (ומוכשרים) בסביבה.
אין ספק שאתה מתכוון
ל-"בית ספר התיכון למדעים ואמנויות" בירושלים, עליו כתבתי למעלה. בית ספר מעולה ואקסקלוסיבי מאוד, קשה מאוד להתקבל אליו. ב"בויאר" יש פנימייה, אבל זה משהו אחר לגמרי, ובאמת לא משהו שהייתי ממליצה עליו (על אף שבעלי למד שם, אבל לא בפנימייה). אם ילד שלי היה מבקש ללמוד בפנימייה, הייתי שוקלת בכובד ראש את התיכון לחינוך סביבתי בשדה-בוקר, זה נראה לי משהו באמת מיוחד.

ולמה בעצם היא רוצה ללכת לפנימיה?

רק כי חסר לה אתגר לימודי? מה עם לימודים אקדמיים?

ayaba

New member
לטענתה בכתה שלה אי אפשר

רק כי חסר לה אתגר לימודי? מה עם לימודים אקדמיים?
לטענתה בכתה שלה אי אפשר
ללמוד, כי מרוב שהחבר'ה כלכ כך נחמדים, כל הזמן יש צחוקים/בלגאן/שמח וכו' ואין אוירת לימודים. בנתיים שוחחתי עם המחנכת ובקשתי לקבל מידע לגבי המגמות בביה"ס בו היא נמצאת, אולי זה ירגיע אותה ותודה לכל המשיבים

ושוב, מה עם לימודים אקדמיים?

לטענתה בכתה שלה אי אפשר
ללמוד, כי מרוב שהחבר'ה כלכ כך נחמדים, כל הזמן יש צחוקים/בלגאן/שמח וכו' ואין אוירת לימודים. בנתיים שוחחתי עם המחנכת ובקשתי לקבל מידע לגבי המגמות בביה"ס בו היא נמצאת, אולי זה ירגיע אותה ותודה לכל המשיבים
ושוב, מה עם לימודים אקדמיים?
זה בהחלט עשוי לספק את הצורך שלה באתגר לימודי.

ayaba

New member
או קי, עכשיו ירדתי לסוף דעתך,

לא הבנת אותי

התכוונתי ללימודים אקדמיים *בזמן* התיכון.
אכן שווה בדיקה. בנתיים היא חוזרת למסגרת של המחוננים ליום בשבוע. השינויים אצלנו מאוד מהירים. תודה על התגובות

אם אתם כבר בודקים

אכן שווה בדיקה. בנתיים היא חוזרת למסגרת של המחוננים ליום בשבוע. השינויים אצלנו מאוד מהירים. תודה על התגובות
אם אתם כבר בודקים
אז תבדקו גם כאן
אם בוער בה הרצון ללמוד ולהתקדם, זה יכול להיות ממש טוב בשבילה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה