שאלה לדיון

moranu

New member
שאלה לדיון

היום עלתה בי השאלה הזו ויכול להיות שכבר דשו בה אבל אני חייב אז לאחרונה אני שומע הרבה תגובות על זה שהקהילה מצד אחד רוצה שיוויון זכויות בדיוק כמו לסטרייטים אך מצד שני הקהילה עושה את ההבדלה למשל מסיבות וארגונים ספציפיים לגייז אני למשל חושב שאם היה שיויון זכויות בין כולם אז לא היה צורך במסיבות ובארגונים כי הייתה קבל של כלל החברה למשל לגייז לא הייתה בעייה להתגופף במועדוןאם החברה לא הייתה הומופובית קצת חפרתי אבל מעניין אותי מה אתם חושבים???

בעיקר חושב

שזו אידיליה שלא ממש אפשרית כי אתה מדבר פה על חברה שהיא מקבלת ואין הומופוביה רק ככה אתה יכול להגיע למצב כזה... ומי יודע אם זה יקרה.... בכל מקרה אני חושב שיותר הגיוני שגם אם לא תהיה המופוביה יותר נוח שיש מסיבות גייז כי ככה אתה לא מתאמץ לגלות מי גיי ומי לא...
ומצד שני זה בכל זאת יוצר מרחק... ובכל מקרה יצאה לי אחת התשובות היותר לא ברורות...
מה שרציתי לומר זה שאתה מדבר אוטופיה שלא נראה לי שתתממש... תתממש חח איזו מילה מצחיקה...

פרבול

New member
דעתי...

ארגוני הקהילה ההומוסקסואלית נלחמים להשיג זכויות שוות להומואים וללסביות. יעד זה יוצא מנקודת הנחה שאנחנו קבוצת מיעוט ויש להגן על זכויותיה מפני הרוב שעלול לרמוס את זכויותינו (ורומס!) אז... כל עוד אנחנו מיעוט מקופח (לא מקבלים את כל הזכויות, לדוגמא זכות להתחתן) וכל עוד יש שנאה כלפי הומואים ---> אז יש לנו זכות להתאגד כקבוצה וכל היוצא בזאת.. מסיבות עניינים ...

o O Y O o

New member
המממ.. ../images/Emo26.gif

טוב. נראה לי קצת מטופש שאנשים מוצאים מסיבות של גייז כמשהו מיותר. אדיוטי משהו. כאילו- כמו שיש מסיבות חיילים, מסיבות 30+, מסיבות טבע... זה סוג שונה של מסיבה, עם סוגים שונים של מוזיקה, עם אוכלוסיה שונה. בתחלס, לחיילים בני 20 אין מה לעשות בחברת אנשים בני 32. זה פשוט לא אותו חתך באוכלוסיה. אותו דבר עם ההומואים. זה סוג של בילוי שיתאים להומואים, אבל לא לסטרייטים. הרי הומואים באים בשביל להנות, אבל בין השאר גם בשביל למצוא שלל לקחת הביתה. במסיבה של סטרייטים אין את זה, היות ויש שם כמות זעומה של הומואים... כמו שאישה בת 28 לא תרצה לצאת עם חייל בן 19, ככה הומו לא רוצה לצאת עם סטרייט. בגלל זה יש את הגיוון במסיבות.

resputin

New member
אני אחלק את התגובה שלי לשניים;

החלק הראשון ידבר על "מוסדות הקהילה", בעוד החלק השני ידבר על המסיבות וגיוונם ומדוע יש צורך בהם. הקהילה ההלב"טית שואפת לשיוון, על זה כולנו מסכימים. אך עם זאת, היא עצמה עושה "הבדלה", בין אם זה במפלגות חברתיות-פוליטיות (הצבעים שלנו), ארגוני נוער (איגי), מקומות בילוי ומוסדות חברתיים-לאומיים, כמו האגודה. אז למה בעצם הקהילה דורשת שיוון ובו זמנית היא מבדילה עצמה? היות והיא חייבת. חייבים להיות מוסדות (מתפקדים*) כמו ה"אגודה" (זה מה שקיים, נעזוב את המצב), כמו "איגי" ודומיו על מנת שהם יהיו הגופים המאחדים, אלו שילחמו ע"מ ששיוויון הזכויות אכן יתבצע - מה שכיום הוא לא. לולא הגופים האלה בעבר ואפילו כיום, לא היה לנו את 'דוברי הקהל', המאגדים, שידאגו שאנחנו אכן נגיע ומגיעים למצב שווה. כל אלו לצד, כמובן, משפטים מהפכניים ופסיקות תקדימיות, חשיפה תקשורתית ושינוי במרקם החברתי. עדיין יש לגופים האלה תפקיד והם ימצו את עצמם רק לאחר שלקהילה ההלב"טית אכן יהיה את אותם התנאים, אחד לאחד, ליתר האוכלוסיה. מסיבות לגייז בלבד? (שזה לא תופס כבר) פאבים של גייז? האם זה נובע מהומופוביה? לא. זה נובע מגיוון. אני לא חושב כיום שאם תגיע למועדון רגיל (טוב, רובם), עם בחור תיסקל ע"י הקהל בכוסות מרטיני. עם זאת, לא בהכרח גם תמצא הרבה הומואים במסיבה הזו - ומה לעשות, מסיבות בין היתר מהוות למוקד משיכה למציאת אנשים חדשים ויחסים כאלה או אחרים. יתרה מכך, מועדונים ומסיבות תמיד מתווגים ומסווגים את קהל היעד שלהם, בין אם זה מסיבות חיילים, 30+, סוגי מוזיקות ועוד, זה לא נוצר ע"מ להבדיל, אלא ע"מ שאנשים ידעו לאן הם הולכים - מה שיש בו צורך, היות ואין לי ולאישה בת 35 מה לעשות באותו המועדון. חייבים לשמור על קהל יעד מסויים על מנת לגרום לאוכלוסיה מסויימת לבוא אליו, ליצור מוקד משיכה מסויים. אין קשר לבין שיוויון זכויות לבין מסיבות וגם לדעתי הרבה להומופוביה. (הרי גייז לא הולכים רק למסיבות גייז וסטרייטים לא הולכים רק למסיבות סטרייטים..) נראה לי שסיימתי.

למעלה