שאלה לגבי תשואה מקרנות נאמנות ...

מצב
הנושא נעול.

sar314

New member

היי, נהייתי כולי מבולבל מכל העמלות שמופיעות בחישוב תשואה בהקשר לקרנות נאמנות אשמח אם תוכלו להסביר או לקשר אותי לאתר רלוונטי, לדוגמא: השקעה של 100K שח בקרן Y כאשר יש דמי ניהול של 2 אחוזים דמי נאמנות של אחוז פריימת רכישה של אחוז שעור הוספה ועמלת קניה של חצי אחוז מה בדיוק ההבדל בין כל עמלה שעור וכיוצא בזה וכמה באמת יוצא לי לשלם/להרוויח, נניח שלאחר חודש הייתה עלייה של 10 אחוזים (בערך הקרן) תודה מראש

הכי פשוט להבנה

היי, נהייתי כולי מבולבל מכל העמלות שמופיעות בחישוב תשואה בהקשר לקרנות נאמנות אשמח אם תוכלו להסביר או לקשר אותי לאתר רלוונטי, לדוגמא: השקעה של 100K שח בקרן Y כאשר יש דמי ניהול של 2 אחוזים דמי נאמנות של אחוז פריימת רכישה של אחוז שעור הוספה ועמלת קניה של חצי אחוז מה בדיוק ההבדל בין כל עמלה שעור וכיוצא בזה וכמה באמת יוצא לי לשלם/להרוויח, נניח שלאחר חודש הייתה עלייה של 10 אחוזים (בערך הקרן) תודה מראש
הכי פשוט להבנה
אני מציעה לך: תפתח עתון ערב, תראה במדור הכלכלה את הדף של קרנות נאמנות. ושם לכל קרן יש תשואה (מתחילת השנה ועד היום). נניח שכתוב לקרן מסויימת 7.8% - פירושו של דבר, שעל כל 100 שקלים שהשקעת ביום 1.1.05 - היום יש לך 107.8 שקלים. זה במקרה של קרן חייבת. ואם זו קרן מעורבת - אז תוריד מהרווח הזה 15%, שהולך למס הכנסה. ולך יישארו נקי 106.63 שקלים.( על כל 100 שקל, שהשקעת בקרן ב-1.1.05 ).

מצב
הנושא נעול.
למעלה