שאלה לגבי תיק צילום לברצלונה

Dry Martini

New member
ממש לא מצפה

זה נכתב עבור המטייל התמים שעשוי לפספס חלק יפה בברצלונה, אם לא היפה בחלקי העיר בגלל מה שכתבת.

leeloo2007

New member
זה בסדר, לא התכוונו לא לטייל שם, אבל זה טוב

להיות מודעים לכל הסכנות.
המון תודה על האינפוט שלך!

כנראה שאתה לא יודע להתבטא

אם אתה זקוק למילים מכוערות.
אין לך שום מידע ושום נסיון אתה אתה יודע ללעוג לאחרים.
העצה שלך אפילו לא מצחיקה את הגנב ואם הוא יחליט לגנוב ממך את המצלמה, היא תיעלם תוך שניות ולא תשיג אותו גם אם אתה ספורטאי, מה גם שלפי מה שאתה אומר, חבל בכלל לקחת מצלמה כשהיא כל הזמן בתוך התרמיל......

אז איבחנת את הדיסלקציה שלי

באיחור של 20 שנה

ותשאל את הערבי שניסה לגנוב לי את המלצמה אם זה הצחיק אותו בזמן ששלושה קרבינירי שמו עליו אזיקים ברומא לתשואות הקהל.

Hippolyta

New member
בד"כ הגנבים באיטליה צוענים, לא ערבים

לפעמים קשה להבדיל לפי החזות. למען האמת המילה Gypsy באנגלית היא עיוות של המילה Egyptian כי בעבר האמינו שמקורם בצפון אפריקה. אבל כיום ידוע שמקורם מהודו ולא צפון אפריקה.

זו לא דיסלקציה, זו שפה בוטה.

ואל תיפגע במי שיש לו דיסלקציה. אני מכיר בחור שיש לו דיסלקציה ומעולם לא התבטא כך.

לא פלא שהוא נתפס , ממתי ערבים עוסקים בגניבות ברומא ? כנראה שהצוענים הכשילו אותו כשהוא פלש לתחום שליטתם......

The Bulldog

New member
מוגזם ביותר

נכון שיש בעיית גניבת בברצלונה אבל שרשרת ברזל??? נשמע טירוף. חוץ מזה ממש לא 100% בטחון נגד גנבים. אם ינסה לחטוף לה את המצלמה ולא יצליח בגלל השרשרת מה היא תעשה? תיאבק בגנב? יש לה חגורה שחורה בקומבט ג'ו גיטסו? כבר עדיף לה לוותר על המצלמה. אבל כאמור זה מוגזם ביותר, מיליוני תיירים מבקרים בברצלונה שבתוכם מספר גדול של חברים שלי והגניבה היחדה ששמעתי עליה ממקור ראשון הייתה של ארנק עם כמה יורו שנסחב בכיס האחורי בצורה רשלנית ביותר.

עדיף לתת את המצלמה או ארנק ולא לקחת סיכון

ואני אומר את זה אחרי שפעם נאבקתי בגנב חמוש בסכין (דווקא בארץ). כשהתחלתי לעכל מה קרה שם הבנתי שזה היה אחד הדברים הכי מטומטמים שעשיתי מעולם. אבל באותה שנייה לא היה זמן לחשוב, פשוט הגבתי כמו מכונה והכנסתי לו כמה מכות אכזריות מאד והוא ברח.

Dry Martini

New member
למה תיק ולא תלויה על הצוואר?

אם הטיול בחורף אז המצלמה בכלל מתחת לז'קט או מעיל.

אני מסתובב על הצוורא בטיולים עם ניקון D800, מצלמה גדולה, כבדה (ויקרה) עם עדשת 70-200 מ"מ גדולה גם היא שמותקנת על המצלמה כמעט כל הזמן, ועדשת 16-35mm בתרמיל. אני נושא תרמיל נגד גניבות של Pacsafe כי יש לי בתוכו עוד פריטים שאני מעדיף לגמור את הטיול איתם אצלי. למען הנוחות השקעתי עוד כמה גרושים ברצועת צוואר למצלמה מתוצרת Lowepro שיותר נוח מהרצועה המקורית של ניקון אבל אם המצלמה שלך לא כבדה במיוחד אז זה מיותר. בתרמיל יש הרבה פעמים גם חצובה קטנה וניידת ופלאש אבל זה כסף קטן.

אם את לא רוצה להשקיע הרבה בתרמיל נגד גניבה (למרות שלדעתי הם שווים את ה +/- $100 שהם עולים וכמובן יש גם הרבה יותר יקרים) אפשר לקנות רשתות שסוגרות את התרמיל שעושות את מלאכת הגניבה קשה מאד אבל גם מסורבלות לפתיחה וסגירה, גם לך.

leeloo2007

New member
אני לא אוכל להסתובב כל הזמן על מצלמה על

הצוואר או בהצלב בכל אופן. זה לא מציאותי עבורי.

נראה לי אני צריכה להתארגן על רצועה ארוכה. שלי מרופדת ונוחה אבל לא ארוכה מספיק...

Dry Martini

New member
אז תיק גב נגד גניבה

רוב הגניבות נעשות או תוך כדי פתיחה קטנה של הריצרץ ועל זה הפשר להתגבר בקשירה או נעילה של הריצרץ, או בחתך התחתית עם סכין יפאנית לזה אפשר להיערך (חלקית) עם תחתית כפולה או בתלישה/חיתוך הרצועות וזה יותר עניין של תשומת לב. לחילופין לקנות תיק נגד גניבות כמו שהמלצתי קודם. כמו כן להיזהר כשניגשים אליך זרים (ולא משנה כמה הם נראים נחמדים ותמימים) ולהיזהר כשיושבים בבתי קפה, מסעדות וכדומה ומורידים את התיק.

leeloo2007

New member
סבבה תודה רבה

יש לי גם תיק צילום, תרמיל, עם תא תחתון יעודי וכאלה.
אני אבדוק לגבי הרשת שדיברת עליה.

איזה סיפור...

Dry Martini

New member
אבל לא להגזים

להיזהר כן, לתת לפחד להשתלט על הטיול זה ממש חבל. לזכור שיוצאים להינות ובסופו של דבר מצלמה זאת רק מצלמה.

למעלה