שאלה לגבי תביעת עוזרת בית

שאלה לגבי תביעת עוזרת בית

שלום, לפני כחודשים העסקנו עוזרת בית, במקביל לעוד זוג שכנים בבנין. לאחר כ-3 חודשי עבודה הסתבר שהעוזרת ביצעה מבית השכנים שיחות לחו"ל בכ-6000 ש"ח. בסופו של דבר היא הסכימה להחזיר להם חצי מהסכום הנ"ל. הם פיטרו אותה כמובן, וגם אנחנו. לפני מספר ימים קיבלנו פירוט שיחות ובו מסתבר שהיא ביצעה גם מאצלינו שיחות בסך 2000 ש"ח. האם ניתן לתבוע אותה בתביעות קטנות? התכוונו לשלם לה ביטוח לאומי, אך בגלל זמן ההעסקה הקצר לא הספקנו. האם זה מהווה בעיה בתביעה מסוג זה? תודה, עידן
 

guya72

New member
תביעה

קודם כל, בוא נבהיר דבר אחד - תשלום לביטוח לאומי הוא חובה עפ"י חוק, ואסור להתנות או לעכב את התשלום. לגבי הסיפור עם הטלפון - זה נושא קצת בעייתי. כמו כל מטבע בעולם, ישנם 2 דרכים להביט על הבעיה : 1) מתוקף תפקידה, עוזרת הבית לא היתה מורשית לערוך שיחות לחו"ל (זה לא נכלל בהגדרת תפקידה), ולכן האחריות כולה עליה. 2) בעצם הכנסת עוזרת הבית לביתך, הרי שהסכמת בשתיקה לכך שהיא תשתמש בטלפון. מאחר ולא אסרת עליה במפורש את השימוש בטלפון (או לפחות לא הורית לה להגביל את כמות/ טווח השיחות) - הרי שהאחריות נופלת עליך. אם תגישו תביעה כנגדה, אני מאמין כי השופט יבחר בדרך של פשרה, ויקבע כי על העוזרת לשלם לכם חלק מן ההוצאות.
 

einzvi

New member
מדובר בסוגיה אזרחית

ראוי שתפני לפורום חוק ומשפט. שם אולי יוכלו לסייע בתשובות מקצועיות.
 

aeonf

New member
גם לא אסרו עליה במפורש לקחת לה את התכשיטים

כמות שיחות סבירה היא לא 2,000 ש"ח בחודש ובטח לא 6,000 ש"ח (וזה כבר עושה אותה גנבת חוזרת, הלך התום לב) גם תביעה וגם תלונה במשטרה הייתי מגיש, לבטח על סכום של 6,000 ש"ח.
 
למעלה