שאלה לגבי שקיפות עורפית ...

1tempUser

New member
שאלה לגבי שקיפות עורפית ... ../images/Emo22.gif

כתבתי כאן לפני מס' ימים שהייתי אמורה ללכת לאולטראסאונד ראשון ללא בעלי שהיה בחו"ל. ובכן, אכן הייתי וראיתי עובר בשלבים מאוד התחלתיים (שבוע 5) אבל העיקר - ראו את פעימות הדופק !
שאלתי היא לגבי השלב הבא .... הבנתי שזו בדיקת השקיפות העורפית : האם עושים אותה אצל הרופא שעושה את המעקב או שנהוג ללכת למישהו שמתמחה בתחום (או שזה בכלל טכנאי שעושה ...)
האם זה משהו שצריך להמין תור זמן רב מראש

1tempUser

New member
ושאלה נוספת לגבי מדידת לחץ דם

כתוב בספרים שהרופא שעושה את המעקב אמור למדוד לחץ דם בכל ביקור , ואילו אצלי זה לא היה ... האם אצלכן תמיד מודדים לחץ דם ? האם זו נראית לכן חוסר מקצועיות של הרופא ?

את לחץ הדם מתחילים לבדוק

בשלב מאוחר יותר, משהו כמו שבוע 8 כשפותחים כרטיס מעקב הריון. אם את רוצה את תמיד יכולה לגשת למרפאה של מכבי לאחות ולבקש מעקב של לחץ דם, לא צריך הפנייה בשביל זה.

שקיפות עורפית

מזל טוב על הדופק. את בדיקת השקיפות העורפית עושים אצל רופא שתחום עיסוקו המרכזי הוא אולטרה סאונד. יתכן שרופא המעקב שלך עוסק גם בזה, בררי איתו. בכל אופן, לביצוע הבדיקה נדרש מכשיר ברזולוציה מאוד טובה (הרבה יותר מתקדם ממה שיש לחלק ניכר מן הרופאים בקופה) וכן נדרשת הכשרה מיוחדת. רוב הרופאים שעושים סקירה מוקדמת מבצעים גם שקיפות עורפית. בבתי החולים ישנם גם טכנאים שעושים את הבדיקה. לדעתי מומלץ ללכת לרופא, מכיוון שמעבר למדידית השקיפות העורפית הוא בודק (בהנחה שהוא רופא טוב...) דברים נוספים, כמו נוכחות עצם אף וכן מתבונן בעובר כולו. מכיוון שזו בדיקה קצרה יחסית, אפשר לרוב למצוא תור בהתראה של שבועיים שלושה גם אצל הרופאים העמוסים יותר. המון בריאות אמא של פילפילון

אמברון

New member
בוקר טוב ../images/Emo42.gif

לגבי השקיפות - זאת עדין לא בדיקה הכלולה בסל בדיקות ההריון של קופות החולים. ישנם רופאים שמבצעים אותה בקליניקות פרטיות או של הקופה (דרך הקופה העלות נמוכה באופן משמעותי). אם תצייני מאיזה אזור את, אני בטוחה שתקבלי המלצות לרופאים המבצעים את הבדיקה. לגבי כמה זמן מראש כדאי להזמין תור - תלוי ברופא. לרופאים ה"מבוקשים" יש להזמין שלושה שבועות מראש. ולגבי בדיקות שגרה במעקב ההריון: עושים בדיקה של לחץ הדם, בדיקת שתן (לאיתור חלבון בשתן) ושקילה. האחות שעובדת עם הרופא אמורה לבצע את הבדיקות האלה ולציין את הממצאים בתיק המעקב שלך. הריון קל

1tempUser

New member
תודה על התשובות. אני מחיפה והרופא

הוא רופא של מכבי ואין שם אחות שעובדת במרפאה. אז עדיף לעשות מעקב גם בטיפת חלב (לנושאי לחץ דם - הפניה לבדיקת דם\שתן הוא כבר נתן לי) ? ולגבי שקיפות עורפית - אז יש המלצות לגבי חיפה ?
על האיחולים !

1tempUser

New member
נסיון הקפצה נוסף ...

אולי עם כדורים זה יעבוד :
(תזכרת : שקיפות עורפית , חיפה , קופ"ח מכבי ...)

למעלה