שאלה לגבי קניות בחנות חרוזים

RedStrawberry

New member
שאלה לגבי קניות בחנות חרוזים

אז ככה מכיוון שאני חדשה בנושא, אני לא כ"כ בקיאה לגבי חרוזים ואתמול הייתי בחנות יצירה "פיקסו" באשדוד שמוכרת גם חרוזים.מה המחירים הסבירים לסברובסקי? ראיתי שם שקיות קטנטנות של מעט חרוזי סברובסקי ועולים איזה 14 שח (גודל 4 נראה לי). זה סביר ?? שקיות של חרוזים צ'כים בגודל 4 של 100 חרוזים בכל שקית עולה בערך 15-18 שח. זה סביר? כמו כן, ראיתי גם שקיות חצי קילו של ונציות עולה 19.90 שח. מעניין שהמוכרת שם לא ידעה מה זה חרוז מולטיקאט..האם יש לזה שם נוסף? היא אמרה שיש קריסטלים וחרוזים צ'כים וסברובסקי. קראתי פה ושם בפורום על חנויות המשולש בת"א.. האם הן מוכרות במחירים זולים יותר וליחידים גם ?

דורס7338

New member
../images/Emo23.gifקניית חדוזים

אם יש לך אפשרות להגיע לתל אביב שם הכי זול ברחוב דרך יפו 33 יש לך את ברוק וברחוב החשל את אבגד או ליברין הם גם מוכרים בסיטונאות זה יוצא יותר זול

מריאנה8

New member
חנויות

אני גם ממליצה על דיאור יש שם מבחר לא רע , אני קניתי ברוב החנויות במקום ויצא לי כמעט אותו מחיר אצל רוב החנויות ברור שאם קונים כמות גדולה למשל 400 ש"ח (לא חייבים) אצל דיאור עשו לי הנחה רצינית לא זוכרת כמה. בפעם הבאה אני רוצה לקנות אצל אימפריאל לשם השוואה חג שמח מריאנה8

קודם כל קריסטל צ'כי ומולטיקאט זה אותו הדבר../images/Emo13.gif

וחוצמזה המחירים של חרוזי סב' נעים בדר"כ בין 0.4 ל-0.6 לחרוז כשזה בלי הנחות או משהו, לכן כדאי לקנות בקניות הקבוצתיות בפורום

Anathema D

New member
קריסטל צ'כי ומולטיקאט זה לא אותו

דבר. קריסטל צ'כי יש לו צורה דמוית יהלום (בדומה לסברובסקי הרגילים). ואגב, גם סברובסקי זה שם של מפעל, עם חרוזים מקריסטל במגוון חיתוכים. מולטיקאט (=רב חיתוך), בד"כ הכוונה לקריסטל החתוך מכל הצדדים כשהצורה הכללית היא של אליפסה.

כן זה כן חבל להתווכח סתם, אני לא מדברת באוויר

הנה הגדרה מהמילון מונחים של הפורום- כאן אני לא אמרתי סתם...

Anathema D

New member
ממש לא להתווכח

פשוט ממה שאני מכירה, המושג קריסטל צ'כי מתייחס לחרוזים bicone שבאים על חוט ואין להם את אותה איכות כמו סברובסקי. רק עניין של שימוש במושגים...

ורדה 1

New member
לפני שאתן שולחות אותה לדרום תל-אביב... המחירים נשמעים לי מצויינים../images/Emo45.gif שקיות קטנטנות של מעט חרוזי סברובסקי - אני מניחה שהיו שם לפחות 40 או אולי 50 (אישית לא שמעתי על חבילות של פחות מ-40) כך שזה יוצא זה 35 אג' לחרוז. צ'כים בגודל 4 100 חרוזים במחיר הזה - זה גם מחיר טוב. חצי קילו ונציות ב-19.90 זה אומר 40 ש"ח לקילו. אני לא זוכרת שראיתי באיזשהו מקום יותר זול מזה, בכל אופן לא בכמויות קטנות. תקנו אותי אם אני טועה.

מריאנה8

New member
חנויות

ורדה יקרה את צודקת בהחלט זה המחירים פחות או יותר ברוב החנויות במשולש ואצל תכשיטי צבי מצאתי חרוזים שלא היו בשאר החנויות האחרות. בברכה מריאנה8

ורדה 1

New member
תודה, השכלתי... אם ככה (כמו שאוה כתבה) זה באמת יקר מאוד - 70 אג' לחרוז...

z o e 2 7

New member
יש שקיות של פחות מ-40 חרוזים

באבגד בירושלים הם מוכרים אותם גם בשקיות של 25, במחיר שנע בסביבות 11-12 ש"ח.

RedStrawberry

New member
זהו שבשקיות הקטנטנות

היו מעט חרוזים לא יותר מ-20 וזה נראה לי דיי יקר המחיר הזה של סברובסקי.

lilo4

New member
טווח מחירים...../images/Emo130.gif

נשמע לי מחירים בסדר גמור.... אני לא כ"כ בקיאה במחירים של החרוזים האלה, כיוון שיוצא לי לקנות מעט פה ושם. למרות שזה הרבה כאב ראש- אני מציעה שתעשי השוואה לפי מחיר ליחידה- בגלל שבכל חנות מוכרים חרוזים שונים בכמויות שונות. וונציות קשה יותר לחשב ליחידה, אז תעבדי לפי משקל, אבל סברובסקי וקריסטלים- לחשב לפי יחידה. אם את יכולה ויש לך סבלנות- ממליצה להגיע לחנות רק כדי לרשום מחירים ולחשב ולא כדי לקנות. אם לא- תתקשרי לחנות בטלפון ותבקשי מחירים מדגמיים. אם ינסו להוריד אותך מזה- תתעקשי, או שפשוט אל תבואי לקנות שם.

eva133

New member
בחנות פיקאסו הסברוסקי אכן יקר.. 20 יח' ב-15

שקל.. לא כ"כ שווה כמו הקניות של הפורום לגבי הצ'כי זה בהחלט שווה, ואני קונה קבועה שלהם כמובן שהמשולש הכי שווה לקנות שם אבל כמובן שיש חנויות שהטווח מחירים יותר גבוהים

RedStrawberry

New member
זהו שהסברובסקי יקר..

טוב לפחות השתתפתי בקנייה הקבוצתית ויהיו לי סברובסקי.. אז את קונה קבוע בפיקסו? אילו עוד דברים שווים אפשר לקנות שם במחיר סביר?

חנהמיכל

New member
כדאיות בקניה -

צריך לעשות גם חשבון של מרחק, זמן נסיעה והעלות שלה - תחבורה ציבורית או דלק+חניה ברכב.... השאלה היא גם של נוחיות וכמות. כדי לסוע מאשדוד לתל-אביב - צריך לרכז קניה גדולה, או לפחות לשלב עם נסיעה למטרות נוספות. כי החסכון על מעט פריטים לא ישתווה להוצאות והטרחה הנ"ל. ולקחת בחשבון שבנוסף לרשימת הקניות (כדאי תמיד רשימה + הקצבה ל"חריגים" ולא לסטות ממנה. אנחנו כמו מהמרים - קל מאד להסחף ולהוציא הרבה יותר ממה שתכננו.) תקני עוד דברים שלא חשבת לקנות "כי אם אני כבר כאן....וזה מיוחד" וכו'. מה שקרוב לבית - "קופצים" וקונים מה שצריך וזהו. בלי שום קשר - טוב לעשות סקר שוק. כשזה לעצמך - דבר אחד. אם בתור עסק - כל הוצאה צריכה להלקח בחשבון אחרת בסופו של דבר לא תרוויחי כלום. בהצלחה חנהמיכל

RedStrawberry

New member
אחלה טיפים נתת

לגבי נסיעה לתל אביב - באוטובוס עולה לי כמעט 5 שקלים מאשדוד לתל אביב בכרטיסיה וזה כלום כסף באמת וזה לא טירחה עבורי. גם ככה לפעמים אני נוסעת במיוחד לעזריאלי לקנות איפור (אני קונה איפור רק בחנות MAC שהיא נחשבת איפור מקצועי ואיכותי ביותר) אז אין לי בעיה לנסוע גם בשביל לקנות חרוזים.

פרפר167

New member
קצת סדר בבלגן עם מותר:

סברובסקי : חרוז שמיוצר באוסטריה בעל צורה של חרוט משני הצדדים שלו באיכות מעולה. צ'כי : אותו צורת חרוז כמו סברובסקי אך מיוצר בצכיה ובאיכות פחותה (פחות מבריק)וזול יותר מסברובסקי. מולטיקאט : מולטי = המון קאט =חיתוך חרוז אליפסי ולפעמים גם עגול עם המון חיתוכים עשוי מקריסטל ומצוי בשוק בהמון צבעים ואיכויות צריך לבדוק טוב שניראה מבריק ונקי מבפנים. מחירים: סברובסקי 4 מ"מ: בקנית חב' של 144 יח' עולה בין 47-50 ש"ח. בבודדים מגיע עד למחיר של 1 ש"ח ליחידה. סברובסקי 6 מ"מ: בקנית חבילה 36 יח' בחבילה 26 ש"ח . בבודדים מגיע עד ל2 ש"ח ליחידה. מולטיקאט 4 -6 מ"מ : נמכרים בשרשראות של 100 יח' 4 מ"מ ו60 יח' 6 מ"מ במחירים שנעים בין 15-30 ש"ח תלוי באיכות. מקווה שעזרתי קצת להבין את הסוגים ואת מחירי השוק.

פרפר167

New member
עוד הוספה קטנה לסברובסקי

זהו חרוז קריסטל שנחשב ליהלום של החרוזים בשוק החורזים ויצרני האופנה.

למעלה