שאלה לגבי קו ישן שהיה שייך לאגד בתל אביב קו 81

מצב
הנושא נעול.

konforty2

New member

כשהייתי קטן, תמיד ראיתי ברחוב גרינבוים בתל אביב תחנת אוטובוס ועליו מספר 81 של אגד.
תמיד סיקרן אותי אם הקו הזה היה קיים או שזה היה טעות. ואם הוא היה קיים לאן הוא היה מגיע?
תודה

אוהדא11

New member
הקו הזה היה קו תלמידים, כפי שהיה קו 80 ברחוב יפת ביפו

כשהייתי קטן, תמיד ראיתי ברחוב גרינבוים בתל אביב תחנת אוטובוס ועליו מספר 81 של אגד.
תמיד סיקרן אותי אם הקו הזה היה קיים או שזה היה טעות. ואם הוא היה קיים לאן הוא היה מגיע?
תודה
קדם לו לפני שנים רבות קו 81 שבמקורו היה 124 מהתחנה המרכזית הישנה (רציף הגדוד העברי) לשכונת עמידר בבת ים ובוטל

konforty2

New member
תודה

קדם לו לפני שנים רבות קו 81 שבמקורו היה 124 מהתחנה המרכזית הישנה (רציף הגדוד העברי) לשכונת עמידר בבת ים ובוטל
תודה
עוד שאלה... האם היה פעם קו 82 של אגד בתל אביב?

dctgdctg

Member
מתוך אטלס שיצא בשנת 1977

תודה
מתוך אטלס שיצא בשנת 1977

ברשימת המסלולים יש כמה שמות מעניינים:

מתוך אטלס שיצא בשנת 1977
בפירוט של קו 77, דרך 141 - האם הכוונה לפנחס רוזן? כמו כן, מעניין שרחוב מבצע קדש הגיע עד פנחס רוזן ולא נקטע באמצע כמו היום.
בפירוט של קו 79, מהו "שכון לדוגמה"?
ומעניין שקו 83 עשה סיבובים ברחובות קטנים במערב בת-ים, במקום לנסוע ישר על בלפור/הרצל כמו רוב הקווים כיום.

טשאפק 2

New member
שיכון לדוגמה היה שמם של שיכונים שהוקמו במתכונת דומה

בפירוט של קו 77, דרך 141 - האם הכוונה לפנחס רוזן? כמו כן, מעניין שרחוב מבצע קדש הגיע עד פנחס רוזן ולא נקטע באמצע כמו היום.
ומעניין שקו 83 עשה סיבובים ברחובות קטנים במערב בת-ים, במקום לנסוע ישר על בלפור/הרצל כמו רוב הקווים כיום.
שיכון לדוגמה היה שמם של שיכונים שהוקמו במתכונת דומה
בסוף שנות החמישים, בשכונה ה' בבאר-שבע, רמת אביב ורמת הדר (חיפה)

orchilit

New member
לפי מה שאני מפענח

לפי מה שאני מפענח
דרך 141 (מעניין אם 141 קרוי על זה?) זה מבצע קדש (ב"ב)-פנחס רוזן-משה סנה (כביש 482). אני זוכר עוד כשלפנחס רוזן ומשה סנה במשותף קראו דרך הרצליה.
עשר טחנות זה נדמה לי ראול ולנברג (ואולי גם שטרית) של היום. (אתר עשר טחנות בירקון נמצא ליד פינת ולנברג ופנחס רוזן כך שזה הגיוני) . או שזה אולי דבורה הנביאה ?
שיכון לדוגמא זה באמת לא ברור. אולי זה אזור רח' ברזיל והקו נכנס לשם? או שהכוונה סתם למעונות הסטודנטים שעל איינשטיין ?
רח' האוניברסיטה = חיים לבנון. בני ישראל (קו 80) זה נדמה לי רח' ג'ורג' וייז.
פייר ז'ילבר (קו 83) = יצחק שדה
קו 87 ו88 לא השתנו נדמה לי עד היום (?).
(דרך חיפה ודרך פ"ת זה נראה לי ברור לכולם).

ORENG200

New member
תודה. מה זה רחבת האוניברסיטה?

לפי מה שאני מפענח
דרך 141 (מעניין אם 141 קרוי על זה?) זה מבצע קדש (ב"ב)-פנחס רוזן-משה סנה (כביש 482). אני זוכר עוד כשלפנחס רוזן ומשה סנה במשותף קראו דרך הרצליה.
עשר טחנות זה נדמה לי ראול ולנברג (ואולי גם שטרית) של היום. (אתר עשר טחנות בירקון נמצא ליד פינת ולנברג ופנחס רוזן כך שזה הגיוני) . או שזה אולי דבורה הנביאה ?
שיכון לדוגמא זה באמת לא ברור. אולי זה אזור רח' ברזיל והקו נכנס לשם? או שהכוונה סתם למעונות הסטודנטים שעל איינשטיין ?
רח' האוניברסיטה = חיים לבנון. בני ישראל (קו 80) זה נדמה לי רח' ג'ורג' וייז.
פייר ז'ילבר (קו 83) = יצחק שדה
קו 87 ו88 לא השתנו נדמה לי עד היום (?).
(דרך חיפה ודרך פ"ת זה נראה לי ברור לכולם).
האם פעם הקווים סיימו ברח' קלאוזנר היכן שהיום זה גורג וייז הצפוני....
לפני שפתחו את מסוף האוניברסיטה בקלצקין...?

orchilit

New member
דווקא לפי האטלס הזה, מסוף קלצ'קין כבר פעל (קו 74 סיים בו)

האם פעם הקווים סיימו ברח' קלאוזנר היכן שהיום זה גורג וייז הצפוני....
לפני שפתחו את מסוף האוניברסיטה בקלצקין...?
דווקא לפי האטלס הזה, מסוף קלצ'קין כבר פעל (קו 74 סיים בו)
אני מניח שמדובר על סיום בקלאוזנר , ליד הפקולטה להנדסה (עד שנות ה2000, הקטע הזה היה פתוח והאוטובוסים נסעו משם ולא דרך ג'ורג' וייז)

orchilit

New member
הנה קישור לשרשור המקורי עם האטלס המלא ופירוט של הקווים

תודה
הנה קישור לשרשור המקורי עם האטלס המלא ופירוט של הקווים
היה שרשור נהדר, והיה כיף להסתכל בו שוב. (אני אשכרה רואה שתהיתי גם שם על דרך 141 כמוך, איליה).
&nbsp
תהנו : http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=394&messageid=170645819

מצב
הנושא נעול.
למעלה