שאלה לגבי צורך בהתר מהעיריה

webguy100

Active member
שלום רב!
אני גר בת"א ורוצה להגדיל חלון בצד הבנין (החלון לא חזיתי לרחוב ) האם אני זקוק
להתר מהעיריה ? האם הריסת קירות פנמיים נדרש אישור מהעיריה ?

בתודה מראש על תשובה !

רשר

Well-known member
מנהל
שלום רב!
אני גר בת"א ורוצה להגדיל חלון בצד הבנין (החלון לא חזיתי לרחוב ) האם אני זקוק
להתר מהעיריה ? האם הריסת קירות פנמיים נדרש אישור מהעיריה ?

בתודה מראש על תשובה !
בעקרון כל שינוי חזית (יש 5 חזיתות לכל בניין) מחייב הגשת תוכנית שינוי וכמובן קבלת אישור,
אישור כרוך באישור שכנים ולרוב בבית משותף זה מסתבך בתלות בכמות הדיירים ולפעמים גם צריך לאתר אותם כי דייר = בעל הדירה ולא השוכר שגר שם,
שינוי מבנה בתוך הדירה בלי נגיעה בחזיתות לא מחייב אישור אך הריסת קירות מחייבת תוכנית הנדסית חתומה לשינוי,

webguy100

Active member
בעקרון כל שינוי חזית (יש 5 חזיתות לכל בניין) מחייב הגשת תוכנית שינוי וכמובן קבלת אישור,
אישור כרוך באישור שכנים ולרוב בבית משותף זה מסתבך בתלות בכמות הדיירים ולפעמים גם צריך לאתר אותם כי דייר = בעל הדירה ולא השוכר שגר שם,
שינוי מבנה בתוך הדירה בלי נגיעה בחזיתות לא מחייב אישור אך הריסת קירות מחייבת תוכנית הנדסית חתומה לשינוי,
תודה !
בהנחה שאקבל אישור מהשכנים מכולם !! אני יכול לגשת לביצוע השנוי או צריך לקבל אישור מהעיריה לשנוי חזות קיר חיצוני ?

ושוב תודה על תשובה מראש !

רשר

Well-known member
מנהל
תודה !
בהנחה שאקבל אישור מהשכנים מכולם !! אני יכול לגשת לביצוע השנוי או צריך לקבל אישור מהעיריה לשנוי חזות קיר חיצוני ?

ושוב תודה על תשובה מראש !
למה לדלג על מה שכתבתי?
תוכנית של מתכנן
אישור מהנדס (אפשר שיתכנן ויאשר קונסטרוקציה)
שכנים
וועדה לבנין עיר
ביצוע לאחר תמחור
ליתר בטחון שמא טעיתי https://www.google.com/search?q=הלי...2i29i30l2.16734j0j15&sourceid=chrome&ie=UTF-8

שאלה נוספת . אני גר בבית מדורג . 3 הקומות התכתונות . צמודים להר מאחור. שכן מקומה ראשונה .עשה פתח בקיר ובנה עוד 2 חדרים . שלא רואים אותם . כי חפר בהר . לא יודע אים הייה ליוי הנדסי לעניין. האים זה מותר? . צריך רשיון מהעריה? . לא שאל שכנים . חפר וזהוא .
מה דעת רשר על העניין . אים יוודע לעיריה יוצא צו הרסה למיבנה . על מנת ליראות את הבנייה חייבים להיכנס לדירה. הדירה בחיפה
תודה לעונים

רשר

Well-known member
מנהל
שאלה נוספת . אני גר בבית מדורג . 3 הקומות התכתונות . צמודים להר מאחור. שכן מקומה ראשונה .עשה פתח בקיר ובנה עוד 2 חדרים . שלא רואים אותם . כי חפר בהר . לא יודע אים הייה ליוי הנדסי לעניין. האים זה מותר? . צריך רשיון מהעריה? . לא שאל שכנים . חפר וזהוא .
מה דעת רשר על העניין . אים יוודע לעיריה יוצא צו הרסה למיבנה . על מנת ליראות את הבנייה חייבים להיכנס לדירה. הדירה בחיפה
תודה לעונים
אתה גר ב"דניה"?
אני מכיר כמה שכנים כאלו,
זה מנהג נפוץ מאוד שה,
ברור שרובם ללא אישור ולו רק בגלל שאין אפשרות לקבל היתר כי מוצו כל השטחים המאושרים בתב"ע,
לרוב מבחינה הנדסית אין בעיה לשכן מלמעלה כי רצפתו מונחת על קידוח עמוק יותר מהחפירה, ובנית קירות בין העמודים שנחשפו מהווה תחליף סביר לשמירת חוזק העמוד,

ron280

Member
שינוי חזיתות דורש היתר בניה
אין לך היתר לשינוי החזיתות ולא משנה איזה חזית אתה בבעיה
על סמך אישור ותוכניות שאתה מגיש לרשות שאתה גר בה אתה אמור לחתים את הדיירים שלך שלא מתנגדים
במקרה שכמה מתנגדים ואין רוב תמיד תוכל לגרור אותם לבית המשפט ושישכנעו את השופט מדוע הטענות שלהם מוצדקות
קח בחשבון שאם הטענות שלהם מוצדקות תצטרך גם לשלם להם את היום עבודה, או לחילופין אם הטענות שלהם אל מוצדקות הם ישלמו
החוק הוא לטובת כולם, נכון הכל מסורבל במדינת ישראל אין כמו להיות ישר ומסובר
לגבי הורדת קירות בבית תמיד לפני התחלה יש להצטייד בקונסטרוקטור רשוי ותכניות של המבנה על מנת להבין מה קורה מבחינה סטטית במקום
בהצלחה

למעלה