שאלה לגבי פעוט בן שנה ושלושה חודשים ומוצץ.

• פותח הנושא yo12
  • פורסם בתאריך

yo12

New member
שאלה לגבי פעוט בן שנה ושלושה חודשים ומוצץ.

שלום, האם רצוי לתת לבני מוצץ במשך כל שעות היום, על מנת "להרגיע" אותו, או לתת לו מידי פעם גם לבכות ללא מוצץ. תודה.

Ksarit75

New member
אצלינו

אנחנו קודם כל מנסים לפתור את מה שמפריע לו, מנסים להסיח את דעתו, מוציאים אותו מהסיטואציה כדי שיתרענן וישכח את הבכי, שוטפים פנים, שרים לו שיר, מסתכלים במראה - ובדרך כלל זה עובר. אני לא נגד מוצצים, וגם הבן שלנו (בן שנה ו-3) לוקח לפעמים מוצץ. אבל מוצץ לטעמי לא פותר את הבעיה, אלא את הסימפטום, והוא סתם ממכר. לכן אצלינו הוא ניתן בעדיפות די אחרונה. אלא אם הילד חולה או שיוצאות לו שיניים ואז זה באמת מרגיע מיד.

בוליפלג

New member
יש בכי שניתן להרגיע עם מוצץ ויש בכי שניתן

להרגיע בנחמה מסוג אחר. אני, שהעדפתי לא לקשר כל בכי למוצץ, או 'לסתום' את הפה על כל בכי עם המוצץ, בדקתי קודם כל ממה נובע הבכי (עד כמה שניתן), הצעתי חיבוק, תמיכה בדיבור ומגע, לפני שנתתי את המוצץ. הרבה פעמים זה עובד, כי ישנו יחס ישיר לגורם הבכי, והנחמה המבוקשת נגעה בדיוק בנקודה הצליחה להרגיע. במקרים אחרים, השתמשתי במוצץ ודאגתי להוציא אותו מהפה כשהבכי תם..וה'נושא' חלף...

sil77

New member
ל"גמול"מ../images/Emo95.gif היה הדבר הכי קשה...

שעשיתי... בגין 3 ויחד עם ליווי של הגננת, עשינו מסיבת פרידה של המוצץ בגן.. וכמו החיתול-אין אחורה...מחליטים להפסיק אז מפסיקים... אפילו לא רק בלילה..וזה היה מאד מאד קשה. לראות אותו שכל כך קשה להפרד מימנו..ובלילה היה עוזה תנועות של מציצה
נקרע לי ה
. עם הקטנה מנסה כמה שפחות לתת לה... שלא תסבול כאשר תיפרד מימנה.. היא באמת לא "מתה" על זה..רק במקרים חרום שזה עוזר לה להירגע..

בוליפלג

New member
אנחנו גמלנו עכשיו, בת שלוש וחצי חודש...

גמילה נהדרת עם מינימום של 'קושי'. זו באמת אחת הגמילות הקשות ביותר עבור הילדים. לכן גן אני מאמינה בכמה שפחות מוצץ

למעלה