שאלה לגבי סמארטפון בארה"ב

  • פותח הנושא dify
  • פורסם בתאריך

dify

New member
שאלה לגבי סמארטפון בארה"ב

שלום לכם :) מקווה שזה בסדר שאני שואלת פה, אם לא, אשמח לקבל הכוונה איפה אוכל לברר.

אבא שלי ישראלי שגר בניו יורק סיטי כבר כ20 שנה (הוא כבר בעל אזרחות שם), הוא איש מבוגר (בן 65) ועולם הסמארטפונים זה כמו יפנית בשבילו, אין עם מי לדבר, זה שיש לו נייד דור ראשון זה הישג כביר מבחינתי


אני טסה אליו בספטמבר, והחלטתי להביא את הקידמה אליו, אני מתכננת לקנות לו שם סמסונג נוט3.

שאלותי:
1. האם לקנות דרך המפעיל או פרטי? אשמח לקבל המלצות.
2. אני רוצה לעשות לו כמובן שירות דאטה ושיחות בארה"ב, איפה אני יכולה למצוא את הזול ביותר? האם יש אתר שמשווה בין התוכניות השונות? האם יש שם, כמו בישראל, תוכניות ללא הגבלה או שזה לפי דקות?
3. האם זה ברור מאליו שכל תוכנית שאקח של דאטה תוכל לשמש גם כהוט ספוט או שבארה"ב יש חסימה לזה?
4. אני רוצה לקנות לעצמי גם מכשיר ולהשתמש בו שם במשך חודש אחד, האם תוכלו להמליץ לי דרך איפה לקחת תוכנית שאני אוכל להפעיל רק לחודש?

שוב, מתנצלת אם שאלותי לא במקום, כל הפניה או תשובה תתקבל בברכה :)
 

ilanvag

New member
זה לא הכי מתאים לפה, אולי יותר לקומונה, אבל אענה בקצרה

בניו-יורק סיטי, לפחות במנהטן, יש בעיה קשה של קליטה עבור כל החברות, ואני מדבר על לב העיר. גורדי השחקים חוסמים קליטה בהרבה מאוד מקומות, במיוחד עבור דאטה, אבל גם איכות השיחות לא מי יודע מה. זה מניסיון עם שתי הרשתות המובילות בארה"ב (וגם בניו-יורק), שהן לפי הסדר ורייזון וויירלס, ו-AT&T.
&nbsp
ולכן, זה שאת רוצה לרכוש עבור אביך את החבילה הזולה ביותר זה יפה ונחמד, אלא שיש סיכוי די סביר שהמכשיר ישמש בתור משקולת נייר בהרבה מקומות, ולא הרבה מעבר לכך.
&nbsp
ספציפית לשאלות שלך:
&nbsp
1. יש לנו ויכוחים ודיונים בלי סוף על זה בקומונה. נסי לשאול שם, ותקבלי מספר תשובות כמספר העונים (הלינק לקומונה בראש העמוד הזה). אני אישית מעדיף לרכוש ישירות מהמפעיל, כי אני נמצא על הרשת הכי איכותית בארה"ב (ורייזון), וזה יותר זול לרכוש דרכם. אצל מפעילים אחרים, יותר זול לרכוש בנפרד.
&nbsp
2. התוכניות הן לפי דקות וכמות דאטה, ויש גם תוכניות ללא הגבלה. זה משתנה ממפעיל למפעיל. בהתאם, גם המחירים משתנים. ורייזון יהיה הכי יקר (כי הם הכי טובים), סביר ש-AT&T יהיו טיפה פחות יקרים, ואחרים יהיו הרבה פחות יקרים (כמו T-Mobile, כי הרשתות שלהם הן ח** (דעתי האישית, לפי מה שאני שומע מאנשים).
&nbsp
3. ממש לא, הרבה חברות חוסמות את האפשרות להוט-ספוט.
&nbsp
4. אם את קונה מכשיר דרך אחת החברות, את מחויבת (לרוב) לתוכנית של 24 חודשים. אם את רוצה לרכוש מכשיר רק לחודש, אז את צריכה לשלם עליו את המחיר המלא - נניח כ-600 דולר עבור סמסונג S5, במקום 100 דולר כשאני קונה אותו דרך ורייזון עם תוכנית ל-24 חודש.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
2.
 

dify

New member
תודה רבה לך!

אפנה גם לקומונה :)
בעיקרון הוא גר ועובד בקווינס כך שמנהטן היא לא שיקול.
&nbsp
תודה.
 
למעלה