שאלה לגבי סוג דלק ב Lancia Thema V6

kobiCYFAC

New member
שאלה לגבי סוג דלק ב Lancia Thema V6

שלום , ברשותי לנצ'יה תמה V6 שנת 87 , רכב די נדיר . הרכב בעל הזרקת דלק מכנית , והשאלה שלי היא כזו : בערך כל חודש - נסתמים המזרקים ויש צורך לנקות אותם מחדש ... אני משתמש בדלק מסוג 96 , ולאחר שיחה מיקרית עם מכונאי , הוא הסביר שהדלק 96 לא מתאים למנועים בעלי הזרקה (העופרת סותמת את המזרקים ), ושכדאי לי לעבור ל 95 נטול עופרת ... האם מישהו יכול לומר לי האם זה נכון ? האם כדאי לי לעבור ל 95 ? תודה מראש. קובי

שי ©

New member
אתה יכול לנסות...

השאלה האם המנוע בנוי לשימוש בדלק נטול עופרת, או שהוא זקוק לעופרת כהגנה על תושבות השסתומים. בתמא שלי (2.0 ליטר, מודל 93') אני משתמש בדלק 99 אוקטן ולא היו לי מעולם בעיות עם המזרקים, אך זה דגם שונה לחלוטין. אגב, אתה מכ"ס? שי

תמא 87 V6???אני רוצה לראות את זה :)

ואגב ממתי בארץ יש 99 אוקטן ? התכוונת אולי ל 98 במקרה.?

גרמי

New member
יש תמא V6 שמסתובבת בכ"ס

ואם זה זאת של קובי - נראה לי שאתה צריך להחליף בולמי זעזועים - לפחות על פי הפעם האחרונה שראיתי את האוטו על הכביש.... ויש דלק 99 באחד מרשתות הדלק (נדמה לי סונול?) לגבי נטול עופרת - רוב המנועים האירופאים משנות ה 80 לא מותאמים לעבודה עם דלק נטול עופרת. זה יוצר שחיקת יתר של תושבות השסתומים. נסה לברר אצל היצרן (לא הייתי תולה יותר מדי תקוות ביבואן) אם המנוע יכול לעבוד על נטול עופרת. אם דלק 96 יוצר לך בעיות, זה בטוח לא סתימות כתוצאה מהעופרת. יכול להיות שזה סתימות כתוצאה ממשהו אחר. נסה להחליף תחנת דלק לאחת קבועה שבה הדלק טוב. אם אתה אכן מכ"ס נסה את פז בכניסה לאזור התעשיה. מנסיון שלי הדלק שם טוב. תחליף גם פילטר דלק, ואולי כדאי לשקול ניקוי של מיכל הדלק. לך תדע מה הצטבר שם ב 16 שנים....

בסדר אבל 87 ? זו השאלה :)

מן הסתם כן ברור שהוא לא שקרן או משהו סתם הופתעתי ...לגבי 99אוקטן לא זכור לי שראיתי אולי יכול להיות באמת שראיתי ואני לא זוכר - ובקשר לעניין הדלק אולי תחפש תוסף איכותי שינקה תמזרקים ותוסיף אותו מדי פעם כשאתה ממלא 96. מקסימום אם תתיאש תקרא לי אני אקח תאוטו בכיף :)

וואלה :) תודה חידשת לי (לא בציניות)

אז תאכלס זה בעצם 98 ? וסתם בשביל איזה אקט מסחרי קוראים לזה 99 ? הם לא אמורים להיות מחוייבים לרמת האוקטן שהם מפרסמים?

רפי לין

New member
לנצ'יה תמה

פנה למוסך מרכזי לנצ'יה, טל' 03-6450666 ובקש את יעקוב. תגיד לו שאני הפניתיך וברר אתו הפרטים. בברכה - רפי לין

kobiCYFAC

New member
פרטים על האוטו לסקרנים ...

אכן אני גר בכפר סבא ... את האוטו רכשתי לפני 6 שנים במכרז , האוטו היה בעל לוחיות רישוי צרפתיות ונאלצתי להוציא לו רישיונות חדשים ולקבל מספר ישראלי
הוא אכן שנת 87 , גיר רגיל ...
אני לא נוהג בו מכיוון שברשותי רכב מהעבודה ולכן הוא משמש את ההורים שלי לנסיעות המשפחתיות , יש עליו כרגע 160000 ק"מ , ומי שיעשה חישוב מהיר יבין שזה לא הרבה ... אה !! הוא גם שתיין דלק לא קטן !! אבל ... זה שווה את זה
זהו פחות או יותר ... תודה רפי , אני אתקשר למוסך המרכזי , ובמקביל יצרתי קשר עם בחור מאנגליה שברשותו לנצ'יה כזו שנת 86 יד ראשונה !!! והוא אמור לחזור אלי . תודה

למעלה