שאלה לגבי ניקוי פילטר

Elad Net

New member
שאלה לגבי ניקוי פילטר

שלום לכולכם (אני שמח שיש איפה לשאול שאלות)
תסלחו לי אם אני לא שואל את זה נכון אבל אתם תבינו את הכוונה. לפי מה שהבנתי, כדי שהפילטר יהיה אפקטיבי מצטברות עליו בקטריות המפרקות את האמוניה(צואה) של הדגים. השאלה שלי היא, ברגע שניקיתי את הפילטר ושטפתי אותו היטב, מה קורה לכל הבקטריות? האם יקח זמן שוב לפילטר לייצר בקטריות? אם כן זה מסוכן לאקוורים, או שהבקטריות שבמים מסייעות? אשמח לקבל תשובה, תודה אלעד

dave the lob

New member
תשובה

דבר ראשון באיזה פילטר מדובר - חיצוני? פנימי מכני? מעלית אוויר? תת קרקעי? אולי משהו אחר.... וגם מה יש בתוך הפילטר - טבעות קרמיקה? טוף? מדיה ביולוגית מפלסטיק? וגם צמר פרלון(צמר לבן ורך)? צמר גס(צמר שהוא קשיח יותר, לרוב שחור)? בעיקרון כאשר מנקים את הפילטר מנקים את המדיה הביולוגית שבו, ועדיף שגם את הצמר שבו במים מהאקווריום ובצורה עדינה - זאת כדי שבאמת לא נהרוג את כל הבקטריות עם כל הכלור שיש לנו במי ברז. וכך נפר את כל האיזון הביולוגי שנוצר באקווריום - ונסכן את הדגים שבו. אם רוצים להחליף או לשטוף את אחת המדיות(בצורה יסודית), אז כדאי להיות להשאיר חתיכה מהמדיה הישנה כמו שהיא - כלומר אם אתה רוצה להחליף או לשטוף טוב את הפרלון אז תחתוך שליש מהפרלון הישן ותשאיר אותו כמו שהוא, ועליו תניח את הפרלון החדש\השטוף - זאת כדי לא לערער לגמרי את המערכת הביולוגית ולהשאיר חלק מהבקטריות החיוביות כבסיס שעליו יתפתח מחדש הצמר החדש.

A l a n i s

New member
לא נכון =\

צריך לנקות את המדיה המכנית, וגם אז, רק במי האק'... את המדיה הביולוגית לא חובה לנקות, אני מנקה פעם בחודשיים בערך אותה , ושוב, רק במי האק'!!!

מה לא נכון בדיוק?!

הוא אמר שצריך לנקות את המדיה המכנית אבל ממש ממש לא חובה לנקות במי האק', כי רוב הבקטריות מתיישבות על המדיה הביולוגית, וצמר הפרלון ושאר המדיות המכניות נמצאות רק בשביל סינון ולא בשביל פירוק ביולוגי, כי הוא די זניח לעומת הפירוק שהמדיות הביולוגיות עושות (אני כל חודשיים מחליף את כל הפרלון בפילטר ללא שום בעיה!)

שאלה על פילטר מעלית אוויר

כשאני מוציא את הפילטר בשביל לנקות תפרלון המון לכלוך מתפזר מהפילטר לאקווריום. יש לכם דרך להתמודד עם זה?

זה לא יפגע משמעותית בסינון?

ועוד שאלה- כמה צריך לעלות מסנן מכני הכי פשוט? רק בשביל לייעל את הסינון המכני של הפילטר מעלית אוויר.

dave the lob

New member
תלוי

זה תלוי בגודל האקווריום - פילטרים פנימיים של אטמן עולים בסביבות 40 - 80 שקל. אבל זה תלוי בגודל האקווריום וגם סוג הדגים וכמות הדגים...

לא הבנתה אותי...

לשים מתחת קופסא רק מתי שרוצים להוציא את הפילטר, כדי שכל הליכלוך יפול לקופסא.

dave the lob

New member
לא ולא

אם היית משרשר כמו שצריך אז היית רושם לברוריה "לא הבנת אותי" ולא לי... ומה שמעצבן אותי זה לא שאני לא יודע לשרשר אלא זה שאני לא יודע איך להעלות קישורים בכחול יפה כזה כמו שאתם תמיד עושים
ואף אחד לא רוצה ללמד אותי
ד"א אתם באים לחווה מחר?

הגבתי באמת לברוריה...

סתכל על הנק' הכחולות!!!! וכדי להעלות קישור אתה יורד בדף הכי למטה ואז אתה כותב מתחת ל'מחרוזת מתוכן הודעה' על איזה מילים אתה רוצה שיהיה קישור כחול. ואז בצד השני אתה כותב את הקישור

dave the lob

New member
אני שונא אוסקרים!

והם חיים איתו טוב מאוד(אבל רק אם תבוא תדע בעצמך) וכמו שDRUMLINE אמר פעם - הדגי חבל שלך מכוערים

dave the lob

New member
../images/Emo5.gif

מחר אני מעביר את הפסטיבומים לאקווריום רביה של השטן אדום!

למעלה