שאלה לגבי מע"מ, מכס וכו

MOVEREP24

New member
שאלה לגבי מע"מ, מכס וכו

אהלן

אני בודק אופצייה להזמין מחברת GUCCI תיק, חולצה, ארנק ומכנס.
כמובן הסכומים הם גבוהים שכן מדובר אחרי הכל במותג בינלאומי.
להערכתי סכום העסקה יהיה משהו כמו 1500 דולר.

השאלות שלי הם:

1) האם אצטרך לשלם מעמ על הסכום הכללי של המוצרים?
2) האם אצטרך לשלם מכס? אם כן מאיזה סכום?
3) כמה בערך הערכה גסה חברת השליחויות UPS תחייב בגין שחרור, עמלה וכו' לחבילה שכזו המכילה לכל היותר 4 מוצרים?
4) שאלה אחרונה במידה ואני לא מתכוון להיות באיטליה בקרוב האם עסקה שכזו היא כלכלית או שתמיד עדיף לנסוע לשם ולקנות ישירות ובכך לחסוך את כל העלויות הללו?

תודה רבה!

trilliane

Well-known member
מנהל
כבר עניתי לך על המסים בפעם הראשונה ששאלת...

1) האם אצטרך לשלם מעמ על הסכום הכללי של המוצרים?
הפטור המלא ממסים (כולל מע"מ) הוא רק עד $75. מעבר לכך צריך לשלם מע"מ (כיום 18%), אז בעיקרון כן. מעשית זה תלוי איך יעבירו אותה במכס, לפעמים יש מזל (אם כי לא הייתי בונה על זה בחבילות גדולות או יקרות כמו שאתה מתאר).
2) האם אצטרך לשלם מכס? אם כן מאיזה סכום?
הפטור ממכס הוא עד $325 אבל גם מעל לסכום הזה, תלוי במוצר. כמו כן מעל $1000 זו מדרגה נוספת עם כללים משלה (לפי מה שקראתי מצריכים רשימון לשחרור מהמכס... אין לי מושג מה זה אומר בתכלס).
אני מצרפת שוב קישורים לאתר רשות המסים:
טבלת מיסים מרוכזים (תוכל לחפש את המוצרים שלך ולבדוק).
מדריך ליבוא בדואר חבילות (להכרת הכללים בכללי).
אתה יכול להמשיך ולחפש שם מידע לפי צרכיך; אני מתנצלת אבל אין לי פנאי להמשיך לחפש בשבילך, קבל זאת בהבנה.

3) כמה בערך הערכה גסה חברת השליחויות UPS תחייב בגין שחרור, עמלה וכו' לחבילה שכזו המכילה לכל היותר 4 מוצרים?
אין לי ניסיון אישי, אבל למיטב ידיעתי אין קשר לכמות המוצרים אלא לסכום הכולל. מדיווחים שקראתי זה יכול להיות עוד 100–200 ש"ח, אבל רוב הדיווחים היו לגבי חבילות זולות משמעותית משלך, אז אני לא יודעת. ממליצה לך לבדוק ישירות מולם.
4) שאלה אחרונה במידה ואני לא מתכוון להיות באיטליה בקרוב האם עסקה שכזו היא כלכלית או שתמיד עדיף לנסוע לשם ולקנות ישירות ובכך לחסוך את כל העלויות הללו?
לא הבנתי את השאלה. אם אתה בכל מקרה לא מתכוון להיות באיטליה בקרוב, מה זה משנה בעצם?

אם יש לך דרך להביא בעצמך, זה עדיף, כי אתה חוסך הרבה עלויות נלוות. עם זאת כדאי לקחת בחשבון שהמחירים בחנויות לא בהכרח זהים למה שאתה רואה ברשת, לטוב ולרע. אין לי מושג מה קורה באיטליה, אבל בארה"ב משתלם יותר להזמין מאמזון וכיו"ב לכתובת שמגיעים אליה מלקנות פיזית בחנויות.

MOVEREP24

New member
אז ככה

ראשית המחירים שלהם באתר זהים למחירים בחנויות לפי בדיקה מולם.

להזמין ולשלם את העלויות המטורפות פה מייקר לי לאללה את העלויות היקרות גם ככה.

עם כל המיסים, המכס והתשלום לחברת השליחויות כבר מימנתי כרטיס לאיטליה ואפילו מלון.

שורה תחתונה לא משתלם. עדיף לנסוע ולקנות שם ישירות ועל הדרך להנות מפירנצה :)

תודה וחג שמח!

trilliane

Well-known member
מנהל
נו, אז מה רע? תירוץ מושלם לטיול באיטליה!

טלי5555

New member
עצה בנוגע למותגי על

וידוי: אני מכורה קשה. קונה די הרבה פריטים של מעצבי על כגון ארמאני, פראדה, קוואלי ועוד.
איביי היא גן עדן למכורים כמוני. אם תחפש טוב, רצוי כל יום, תמצא פריטים חדשים/ במצב חדש ממוכרים פרטיים
במחירים מגוחכים.
הרבה מאוד אנשים מקבלים מתנות לא רצויות ומוכרים אותן במחירים נמוכים ויש גם כאלה ש"נתקעים" להם פריטים
בארון ללא שימוש והם מעוניינים להיפטר מהם בזול.

MOVEREP24

New member
ואיך את יודעת שזה לא זיופים?

הרי היום מאוד קשה להבדיל בין המקור לבין הזיוף שאגב אותו מפעל מייצר הן את הזיוף והן את המקור בסין.

trilliane

Well-known member
מנהל
גישתי לחיים הוא שאם אני לא יודעת זה לא משנה..

אבל אני מודה שאני לא טיפוס של מותגי יוקרה / אספנות / יהלומים וכו'.
אני מרגישה טוב עם עצמי כשאני קונה בזול ולא ביוקר...

טלי5555

New member
אני מנוסה

ויודעת לזהות בד"כ את המקוריים. זה דורש חפירה די רבה בליסטינגס רבים והיכרות טובה עם המותגים.
יש מעצבים שניתן למצוא פריטים רבים שלהם באיביי במחירים ממש נמוכים כמו ארמאני ופראדה וכמעט שאין זיופים שלהם.
רוברטו קוואלי לעומת זאת, "זוכה" לזיופים רבים וקשה להשיג אורגינל שלו במחיר נמוך, אפילו באיביי.
אם אתה מוצא פריט ולא בטוח לגביו, תן לינק ואנסה לעזור.

יש חנות גדולה באיביי שנקראת VIP COUTURE ומוכרת עודפים/סוף עונה של מעצבים איטלקיים.

MOVEREP24

New member
ולמי שלא מנוסה?

איך ניתן לדעת מה זיוף ומה מקור? האם המוכר חייב להצהיר על זה?
איך אני מגיע ל VIP COUTURE? אני לא הכי מבין ב EBAY
מה לגבי גוצ'י לדוגמא אפשר למצוא מחירים טובים? מה לגבי דולצה? BURBBERY?

טלי5555

New member
מי שלא מנוסה

צריך להתייעץ לפני שהוא קונה.
זו החנות:

http://stores.ebay.com/VIP-COUTURE

לא קניתי מהם אף פעם, אבל הפריטים שלהם מקוריים (ראיתי אצלם את מה שקניתי בפקטורי 54).
יש להם מגוון מידות צר, אבל הסחורה מתחלפת כל הזמן ושווה לעקוב.
מציעה לך פשוט ללמוד את האתר ולהתחיל לשוטט בו.

trilliane

Well-known member
מנהל
מוכר לא חייב להצהיר על זיוף, אסור לו למכור!

אם נתקלת בדף מוצר שמציע מוצר מזויף למכירה, תוכל לדווח עליו.

חשוב לציין שיש מוצרים ב"השראה" שלא ממש נחשבים לזיוף פרופר, וכל עוד המוכר לא מציין בשום מקום שמדובר בזיוף ולא מזכיר את המקור או נותן מידע שעלול להטעות שמדובר במותג, זה לא בהכרח ייחשב לזיוף.
אבל במקרה כזה לא תהיה לך בעיה לדעת כי מלכתחילה המוצר לא יזכיר את שם המותג או ירמוז על כך.

למעלה