שאלה לגבי מי שפיר

שאלה לגבי מי שפיר

שלום,
בת 41.שבוע 14+6. הריון יקר מIVF. שקיפות תקינה .
בגלל הגיל ובגלל שבהריון לפני האחרון התגלתה טריזומיה 18 בשקיפות שוקלת כמובן את ביצוע מי שפיר.
האם בגלל נסיבות ההריון הנוכחי יש סיכון במי שפיר להריון:
1. המטומה קטנה בגודל 5 מ"מ בין שבוע 7-9 שנספגה. ( בזמנו דיממה)
2. אני לאחר תפר צווארי (בוצע בשבוע 13, בעקבות צוואר מקוצר כתוצאה מהתערבויות של היסטרוסקופיות וגרידות).
ובמידה ואין סיכון לעומת כל אישה הרה אחרת מה השבועות המומלצים לביצוע?

תודה מראש.

מי שפיר לאחר IVF ותפר צווארי

שלום לך, וברור שאנחנו בדרך אליה
את צריכה לעשות בדיקת מי שפירהן בגלל גילך וכן לאור סיפור העבר של בעיה כרומוזומלית וגם בגלל הריון IVF. קיימת בפרוש הנחיה רפואית לבדוק את הכרומוזמים של העובר באמצעות בדיקת מי שפיר.
אני ממליץ גם על בדיקת ציפ גנטי המגלה פי 5 יותר תסמונות מבדיקת מי השפיר הרגילה.
אין משמעות להמטומה הקטנה שהיתה בשבוע 7-9 ואשר נספגה על הליך בדיקת מי השפיר והסיבוכים.
עד כה עברו כ 10 ימים מאז התפר הצווארי. הייתי מחכה לפחות 3 שבועות נוספים ועושה את בדיקת מי השפיר בערך בשבוע 19. לפני כן לוקח תכשירי פרוגסטרון על מנת שימנעו או יפחיתו מהתכוצויות הרחם.
בחרי רופא מיומן על מנת שתסיימי את הפעולה בדיקור אחד ולא יותר. ריבוי דיקורים יכול להעלות את שכיחות הסיבוכים.
אם את מעונינת אשמח לעזור.
אם נותרו שאלות בבקשה כתבי לי.
בהצלחה, פרופ' יוסף שלו

שאלות המשך...

תודה רבה על המענה פרופ' שלו.
מעוניינת לשאול מתי לפני עלי לקחת תכשירי פרוגרסטרון?
כמו כן בהתייחסותך לטריזומיה כגורם נוסף לביצוע הבדיקה ,הרי שאין זה משהו גנטי אלא סיכוי סטטיסטי שלצערי נפלתי לתוכו, האם באיזה אופן אני בסיכון יתר לעומת נשים הרות אחרות? אודה להבהרה.
ושוב תודה על זמנך ועל המענה המקצועי.

תשובת המשך

ניתן לקחת כדורים ואגינליים ואז הייתי מתחיל לקחת 2-3 ימים לפני הפעולה ועד שבוע לאחר מכן
אפשרות אחרת בזריקה ואז - יום לפני ויום אחרי. ובהמשך לפי הרגשתך.
באשר לחישוב המדויק לגבי סיכון נוסף בעקבות טריסומיה 18 - אתייעץ עם המכון הגנטי ואכתוב לך.

למעלה