שאלה לגבי מילוי אדנית

juky10

New member
שאלה לגבי מילוי אדנית

שלום, יש לי אדנית בחלון, היא עשויה מבטון כהמשך לקיר החיצוני של החדר אבל היא תלויה באויר, כלומר אין כלום מתחתיה. אני רוצה למלא אותה במשהו ולסגור אותה כי בחורף נכנסים מים ומחלחלים לאורך הקיר. חשבתי למלא בחול או מלט או משהו כזה אבל אני לא יודע אם האדנית יכולה לעמוד במשקל כזה כי זה דיי עמוק. יש איזה חומר קל שאפשר למלא בו את האדנית ועליו לשים קרמיקה עם תערובת של מלט וטיט (אולי צריך גם בי ג'י בונד) ? יש לי שאריות של קרמיקה ישנה אז אני יכול לשים או לסגור את האדנית בצורה אחרת אם יש לכם המלצות אחרות. שאלה נוספת בקשר לצביעה, יש לי בסלון קירות שצבועים בטמבור טקס. חלק מהצבע התקלף וחלק פשוט מלוכלך. איך אני יכול ליישר את הקיר לגמרי שיהיה חלק ? שפכטל בקלסימו זה מתאים ? איזה הכנות צריך לעשות לפני, האם צריך לקלף את הטמבור טקס כמה שאפשר ואז לעשות תיקונים עם קלסימו ? איך בדיוק עובדים עם הקלסימו, מורחים שכבה, מחכים שיתייבש ואז מגרדים קצת ומחליקים עם ספוג ואז עוד שכבה בצורה דומה ? תודה רבה.

juky10

New member
../images/Emo26.gif

נראה לי שלוח שיש בגודל כזה יהיה יקר מאוד. אולי אפשר למלא בטוף ולשפוך על הכל תערובת של טיט+מלט ועל זה לשים קרמיקה ?

רשר

Well-known member
מנהל
יקר אבל יפה

לפני יציקה על טוף צריך לפרוס נילון למנוע בריחה של המים מהיציקה,

רשר

Well-known member
מנהל
את הנילון רק על הטוף

אחרת המיץ של הבטון נוזל לתוך הטוף, עובי הבטון בהתאם לחוזק הדרוש אך לא מעל ל 10 ס"מ, אם יש לך כמה חתיכות ברזל בנין פזר אותן ביציקה בגובה כ 3-5 ס"מ, זה ימנע סדקים בבטון

fireman

New member
לגבי התהליכים.....

אם הטמבורטקס התקלף בחלקו הפתרון הוא או לתקן את הטמבורטקס או לקלף אותו.... קח בחשבון שקילוף של טמבורטקס הוא לא ממש "קילוף", טמבורטקס מסירים באמצעות ברנר (מבער) וכדאי שהביצוע יהיה ע"י מישהו מנוסה. לאחר הסרת הטמבורטקס יש ליישם שכבת צבע יסוד (בונדרול) ולבצע תיקוני שפכטל. לגבי יישום של שפכטל (קלסימו).....כאן עשית ממש סלט.... מה שמיישמים ומגרדים זה טייח..... מה שמיישמים ועוברים עם ספוג זה שליכט. אף אחד מהם זה לא שפכטל. שפכטל מיישמים שכבה ומלטשים עם נייר זכוכית ומתקנים אם יש צורך ומלטשים שוב ולאחר מכן צובעים. בהצלחה

juky10

New member
כלומר הדרך היחידה שלי לתקן..

כלומר הדרך היחידה לתקן את הקירות עם הטמבור טקס היא למרוח קלסימו על הכל עד שהקיר יהיה מיושר וחלק ? לזה התכוונת בתיקון ? אין לי ברנר ואני מעדיף לעשות לבד כדי לחסוך בעלויות. תודה

fireman

New member
לא.

קלסימו לא מורחים על טמבורטקס.... תיקון טמבורטקס נעשה עם טמבורטקס, איפה שהתקלף עושים טמבורטקס חדש. לגרד טמבורטקס בלי ברנר זה כמו לנסות לקלף קוקוס עם האצבעות...או במילים אחרות חבל לך על הזמן (אלא אם יש לך שפכטל חשמלי שגם איתו זה לא יהיה כזו אטרקציה)

juky10

New member
היי, אולי אתה יכול להסביר מה ההבדל

אתה יכול להסביר מה ההבדל בין גבס, קלסימו ושפכטל אמריקאי ? מה התכונות של כל אחד ולמה הוא משמש. באמת עשיתי סלט, אני לא יודע מה ההבדל, אני יודע שממלאים חורים בקירות עם גבס.. תודה

fireman

New member
תשובות

קלסימו=שפכטל אמריקאי גבס, תתעסק איתו רק כשהוא בא בלוחות ולא כאבקה. חורים בקירות מתקנים עם קלסימו ולא עם גבס.... לגבס יש חרא (סלחו לי על הביטוי) של זמן עבידות....מהרגע שאתה מכין אותו ועד שאתה עולה על הסולם אתה מגלה שיש לך בלוק גבס בקערה. יש לי איזה 30 ק"ג גבס זרוקים בגינה....אם אתה מגיע לקחת הוא שלך במתנה...אני לא מתכוון אפילו להתעסק איתו, מלבד קיבוע קופסאות פלסטיק של חשמל לא מצאתי שום תועלת בשימוש בגבס לשום מטרה.

juky10

New member
אוקיי,

אפשר ליישם טמבורטקס חדש לבד או שצריך איזה מכונה מיוחדת ? תודה על ההסברים

fireman

New member
טמבורטקס בתוך הבית אפשר ליישם

עם רולר מיוחד שמיועד לכך....

משה פ

New member
פייר מן, מתי עבדת עם קלסימו?

או שפכטל אמריקאי? שפכטל אמריקאי זה בפירוש לא קלסימו. שפכטל אמריקאי זוהי אופרה אחרת בהשוואה לקלסימו, גבס, או צלוטיט. בזמן האחרון שיפצתי את הדירה של הבית שלי, ונצרכתי לתקן משטחים נרחבים של קירות מקולפים, כולל גם של טמבור טקס שייושם בצורה חובבנית, ללא כל יסוד מגשר. כל המשחקים עם צלוטיט וקלסימו לא הגיעו לשולי הרגליים של שפכטל אמריקאי בקלות הישום, בהחלקה ובעיקר בתוצאה. להחלקה השתמשתי במלטשת רועדת, עם נייר לטש מס' 80 והתוצאה היתה קיר חלק כמו מראה, ללא סימני חיבור בין החלקים שמרחתי. ולגבי השואל, אפשר לקלף את הטמבור טקס הרופף, עד כמה שניתן, לשטוף את הקיר במים וסבון, להורדת כל הליכלוך והשומנים, וליישם את השפכטל האמריקאי על כל הקיר. לאחר 24 שעות או לאחר כמה שעות עם מאוור, לשייף את הקיר ולתקן את המקומות (להוסיף חומר), בנקודות החיבור של הטמבורטקס והקיר. שיוף נוסף, צבע יסוד וצביעה רגילה.

juky10

New member
נראה לי שיהיה יותר פשוט לשים

טמבורטקס חדש במקומות המתקלפים עם הרולר המיוחד ש-fireman הזכיר. אם יש איזה הכנות מיוחדות שצריך לעשות לפני כן (מלבד לנקות עם מים וסבון) או במהלך העבודה, אולי תוכל להרחיב לגבי זה.

למעלה