שאלה לגבי מאכלים עם ג'לטין..

oshiii

New member
שאלה לגבי מאכלים עם ג'לטין..

אני צמחונית כבר שנתיים לפחות.. וגיליתי לאחרונה ממה עשוי ג'לטין\: גמלתי את עצמי מהמעדנים האהובים עלי.. אמרתי ביי ולא להתראות..): שאלתי היא.. האם יש מעדנים ללא ג'לטין? <חוץ מדנונה הוא חמוץ לי): > ובאיזה עוד מאכלים יומיומיים יש ג'לטין שאני צריכה לשים לב אליהם? תודה:)
 

barakbl

New member
לא חסרים מאכלים

שמכילים ג'לטין. ההמלצה: כל מוצר שקונים להציץ ברשימת הדברים שהוא מכיל. בגדול, יש מספר מוצרים מאוד מוכרים/בסיסים שבהם נהוג להשתמש בג'לטין: - סוכיות ג'לי למינהן. - טופי לעיתים קרובות. - בכלל כל מיני סוגים של ממתיקים כאלה ואחרים. - מרשמלו. - מעדני קצפת (מילקי הוא דוגמא אחת, יופלה מוקצף). - גבינות קציפתיות ("דניאלה" למשל). - מנטוס (כן כן, היה לי קשה להגמל מהן
). בטח יש עוד המון מוצרים - שימי לב שרוב המוצרים הם ממתקים למינהן וחלק מהגבינות והיוגורתים. היתה טענה שבג'ננה של טרה (טרה כן?) אינו כולל ג'לטין, אבל בכתבה האחרונה דובר על זה שהם עושים את התחליף לג'לטין מעצמות דגים, ככה שלא ברור לי אם יש שם או אין שם ג'לטין. אני אישית נמנע. בכלל יש עוד המון מוצרים בעייתים, ג'לטין הוא רק אחת הבעיות של הצמחוניים ובטח רק אחת (אולי אפילו שולית) מהבעיות של הטבעוניים.
 

dylan

New member
אתה יכול טו גט בק און דה ווגון

או אוף דה ווגון בעצם.. (מה ג'ורג' וג'רי החליטו בסוף?) במנטוס כבר אין ג'לטין! כשר טבעונית וצמחונית..
 

barakbl

New member
וואלה צודק ../images/Emo13.gif

אמא שלי תמיד מחזיקה בארון, הלכתי לבדוק. נעדר מהרשימה שם הג'לטין. ה"גומי ערביק" זה משהו שצמחונים אוכלים (מה זה בכלל לעזאזל? אני יודע שמייצרים עם זה מסטיקים) טוב לדעת שהם הורידו את הג'לטין. חדשות ממש טובות.
זה אומר ששבוע הבא אני קונה לי ארגז מנטוס (לא נגעתי בזה איזה שנתיים...).
 

dylan

New member
../images/Emo13.gif../images/Emo45.gif

אני לא צוחק על דברים כאלה..
 
למעלה