שאלה לגבי ילדה בת שנה + ועוד משהוא

• פותח הנושא ist1
  • פורסם בתאריך

ist1

New member
שאלה לגבי ילדה בת שנה + ועוד משהוא

שלום, אני נשואה אמא לילדה בת שנה וקצת. אבא שלה נסע לכמה ימים וחשתי שינוי בהתנהגות שלה שבא לידי ביטוי ביותר עצבנות, רצון בתשומת לב, לא נותנת לי שניה להיות לבד (בד"כ יותר עצמאית) ושריטות. מצד שני - מבחינת הלילות - ישנה יותר כשעה עד שעתיים אפילו אם נניח בד"כ היא הולכת לשון בשמונה וחצי וקמה בערך בשבע (וזה עוד ביום טוב...) כאשר לא היה קמה כמעט בתשע. מה זה אומר.יש לציין שהיחסים בינינו לצערי הרב לא כל כך טובים ולפעמים אני "בולעת צפרדעים" כדי לשמור על שלום בית. באותו הקשר-היות והוא אדם סגור שגדל עם אמא קשה (בלשון המעטה ובעדינות...), יש לו בעיית תקשורת רצינית שמלווה את הקשר הזה יותר מידי זמן. חוץ מזה הוא יכול להיות מאוד פוגע ומעליב עד לרמה שבא לי לעזוב את הבית. היות ואני עדיין מעוניינת לשמור על המסגרת יותר בשביל הילדה מאשר בשבילי, רציתי לדעת אם יש איזה סיכוי לשפר תקשורת זוגית כל כך לקויה במשך כל כך הרבה זמן, איך עושים את זה. על פסיכולוג אין מה לדבר, זה כבר נכשל. הייתי רוצה אולי המלצה לספר טוב שיכול להנחות אותי או אולי כמה עצות מפתח בנושא הזה, איך מתקשרים עם אדם שבורח לתוך שתיקות שיכולות להמשך גם ימים. יש לציין שפעם היינו זוג מאוד מאוהב ומההריון חלה הדרדרות רצינית מאוד בקשר. כאילו אני מרגישה-הכושי עשה את שלו הכושי יכול ללכת..... מה עושים.

גרא.

New member
ist1,מאד כואב,מרגיז ואפילו מתסכל,

לשמוע בפעם המי יודע כמה אשה , אם צעירה, החשה נטושה רגשית וענינית על ידי בעלה, אבל מנסה בשארית כוחותיה להאחז בו..את יודעת, התחושה הכללית שעולה מדברייך, שכבר אין אהבה ביניכם,הוא פוגע בך שוב ושוב,נעלם מהבית כשבא לו, מתכנס בתוך עצמו ומתנתק מהעולם..באמת לא ברור לי, בשביל מה את רוצה להמשיך בחיים האלה? הרצון שלך לשמור על המסגרת יותר בשביל הילדה מאשר בשבילך,כבר מיושן. היום ברור הרבה יותר מבעבר,שזו טעות ,לעיתים עם מחיר כבד מאד, לשמור על המסגרת "בשביל הילדים"..וכי את רוצה שבתך,ואולי ילד או יותר שעוד יבואו, יגדלו באווירה כל כך מתוחה, קשה, עם אם מתוסכלת ועצבנית? הבעייה בזוגיות שלכם,היא של שניכם, ולא רק שלו או שלך..אם הייתם כבר בטיפול פסיכולוגי, וזה לא צלח...ספר, ויהיה הטוב שביותר, לא יכול לפתור מאומה..כי את הבעיות ביניכם אתם חייבים לפתור יחד.. את חייבת לשקול עם עצמך,לנסות להסתכל על כל התמונה, על כל מה שקיים, לא רק בראייה עכשווית, אלא בראייה קדימה..אם התחושה שלך , שאין עתיד למערכת היחסים הזו, כי שום דבר לא יכול להשתנות מאליו, ואין נכונות ,אולי גם אין יכולת להשתנות משני הצדדים..יתכן שהתשובה הנכונה היא להפרד,להתגרש, לנוח מעט ואז לחפש את האושר שאת חולמת עליו במקום אחר, אצל גבר אחר.. כאשר יש תחושה כי כלו כל הקיצים, אין עוד טעם להמשיך, ומוטב לחתוך.

למעלה