שאלה לגבי טיפים בחתונה- להודיע מראש שלא?

shirpan

New member
שאלה לגבי טיפים בחתונה- להודיע מראש שלא?

הי חברות,
אז החתונה עוד שבועיים! לא יאומן שהזמן עבר כל כך מהר!
ואתמול היינו במפגש הפקה (מסתבר שבכלל לא קוראים לזה פגישת ספקים)
שם ישבנו עם מנהלת האירוע מטעם האולם, מנהל האירוע מטעם הקייטרינג והם דיברו איתנו על כל מיני דברים.
במהלך הפגישה הם אמרו לנו שאנחנו יכולים להשאיר טיפים למלצרים/ברמנים וכו' בסוף האירוע בצורה מסודרת אצל אחד ממנהלי האירוע.
לנו אין כוונה להשאיר טיפים. אנחנו יודעים את זה כבר מעכשיו.
השאלה היא- האם לומר להם מראש?
החצי אמר לי שהוא היה בחתונה שבני הזוג לא השאירו טיפ ובסוף הערב, ניגשו אל אחד מבני המשפחה ואמרו שלא השאירו טיפ והוא מצא את עצמו במצה לא נעים והוציא מכיסו כדי לכסות. אותו בחור הציע לנו להגיד מראש לאולם שאין לנו כוונה להשאיר טיפ ולכן שלא יחפשו אותנו בסוף הערב.
אני חוששת שאם נגיד מראש שאנחנו לא משאירים טיפ, זה יגרור יחס פחות טוב מצד נותני השירות.. מה לדעתכן צריך לעשות?

Bobbachka

New member
לא להגיד מראש...

וגם לעדכן את בני המשפחה שהחלטתם לא להשאיר טיפים ולכן אם מישהו יגש אליהם הם יוכלו להגיד שבהתחשבנויות והתשלומים למינהם הזוג יתעסק מחר/מחרתיים- מתי שתקבעו עם האולם/הקייטרינג.

ima2

New member
אצלנו מנהלי הארוע הודיעו שהם מצפים לטיפ

אמרו לנו היום להשאיר ל 30 מלצרים מעטפה עם 50 שקלים לכל אחד ומעטפות לנו עלומר לנציגת הקייטרינג וההפקה

כמה נהוג לתת טיפ לנציג הארוע

אני חושבת שמדובר באותו מקום

shirpan

New member
באמת?? אמרו לכם להשאיר? כחובה?

או שנתנו לכם אופציה להשאיר או לא?

ronitvas

New member
יש מקומות שמחייבים את נתינת הטיפ אפילו בחוזה

הזוי? מרגיז? בלתי הגיוני בעליל?
לא בטוחה שזה גם חוקי....
כל התשובות נכונות

ima2

New member
אמרו נהוג

וכשאמרנו שנהוג שבשולחן משאירים טיפ אמרו תתפלאו אבל לא

אבל המפיקות אמרו לנו שגם להן נותנים

ronitvas

New member
אתם לוקחים מפיקות חיצוניות?

או מדובר על המפיקות של המקום?
תראי, טיפ נהוג לתת. מכיוון שזה מנהג אין חובה!
אני, אפילו בארה"ב, שפה הנושא מאוד אקוטי, לא משלמת לכל פיפס שעובר לידי - לא לדוור, לא לזבלן ולא למנקה רחובות.
אז כן, אמריקאים נותנים, כי זה נהוג..... יופי להם!

אתם צריכים להחליט אם מתאים לכם או לא לשלם.
בטוח שלא לשלם מראש.
אני לא פוסלת נתינת טיפ במידה ואתם מרגישים שזה מגיע ועשו למענכם את המעל ומעבר ובא לכם לפרגן.
סבבה! גם אני מקבלת טיפ בברכה (אם כי גם במבוכה).
אבל מה שמעצבן בכל הסיפור הוא שמכריחים.....

ima2

New member
הן היו נציגות המקום

והן לא אמרו אם עשינו לכם שרות טוב תתנו טיפ

הן פשוט אמרו תכינו מעטפות

ובכל זאת לא הבנתי כמה נהוג לתת להן

ronitvas

New member
אוךךךךך זה מעצבן

תכינו להם מעטפה עם כרטיס ברכה, מקסימום כרטיס גירוד של מפעל הפיס.....
באמת, אני לא הייתי משאירה טיפ אם לא מתאים לי.
אם זה משהו שאת מרגישה שאת רוצה לתת, מעולה - ובתנאי שאת גם קובעת את הסכום.
מקומות שדורשים ממך להשאיר טיפ גם דורשים את הסכום המסויים עבור השירות.

Norma Desmond

New member
מדהים כמה חוצפה! זה כל כך מכעיס!

האמת? הייתי מקשיבה ל ronitvas ובאמת נותנת להן מעטפה עם כרטיס ברכה

איך בתחום החתונות, שממילא עושק את הזוגות מכל הכיוונים ושכל פרט הוא הזדמנות נוספת לבקש עוד כסף, נכנסה גם תרבות הטיפים המשוגעת הזו?
האנשים הללו הם שכירים! הם מקבלים שכר מהמעסיק שלהם, לו אנחנו משלמים ה-מ-ו-ן כסף! למה צריך בכלל לתת להם טיפ כברירת מחדל? ובסכומים קבועים מראש? והרי האורחים בשולחנות גם תמיד משאירים טיפ, "כי ככה נהוג".

זה פשוט מטורף, אין לי מילה אחרת לתאר את זה

pipidi

New member
אולי לתת מעטפה עם טיפה - עצה לחיים טובים

ולחתום שעצה זו שווה כך וכך ש"ח. והיא ניתנה מרצון טוב.

רצוי שהטיפים ידברו על איך לא מעלימים כספים ממס הכנסה/מדינה. איך לחסוך ולמחזר, ובכלל ניהול כלכלי נכון :)

בעלי מקצוע שמבקשים טיפ הם חסרי בושה

בכל פעם מחדש מרתיח אותי לשמוע על ספקים ש"דורשים" טיפ מהזוג- הם יגידו שזה נהוג, הם יגידו שזה מקובל.. זה חרטא - אתה עצמאי, אתה מתמחר את עצמך כמה שאתה חושב שאתה שווה אז אל תבוא ותבקש טיפ בסוף הערב רק כי עשית את העבודה שלך כפי שאתה אמור בלאו הכי לבצע אותה - על הצד הטוב ביותר.
אתה שכיר? את מנהלת אירוע במקום מסויים? אתה מלצר באולם? תהיה מבסוט מהשכר שלך או שאל תהיה שם אבל בשום פנים אתה לא ניגש ומבקש / מחייב את הזוג לתת טיפ
המלצר מקבל שכר עבור עבודתו, מנהלת האירוע מקבלת שכר- אתם מבסוטים מהם? שאירו טיפ בשמחה אבל לבוא ולהכריז על זה מראש, לבוא ולהכריח את הזוג לתת זה לא יעלה על הדעת...
הכי מרתיח זה צלמים / תקליטנים / מגנטים / מפיקים ושאר ספקים שנעמדים עם הזוג בסוף הערב, דורשים טיפ ולא הולכים עד שלא ניתן להם משהו, זה מביש, זה מבזה, זה לא מקצועי ובעיקר - זה שם את הספק באור מגוחך לדעתי - עשית עבודה, הגשת הצעת מחיר, סגרת את האירוע , זה השכר שלך... אל תיגש לבקש טיפ לצלם וידאו, אל תיגשי לבקש טיפ לעוזר הדי ג'י ואל תבואו ותגידו לי שהיה יום חם ולכן מגיע לכם טיפ...
לפחות באירועים שלי, ספקים יודעים מראש שאין מצב שזה קורה, אין מצב שספק ניגש לזוג / אליי ומבקש טיפ יזום...

לא מזמן יצא לי להיות מוזמן לאירוע בו היה צוות של 4 צלמים שכל האירוע היו עסוקים בלצלם רק את האורחות ה"שוות" להראות את התמונות אחד לשני, אחר כך פתחו שולחן וישבו לאכול כשהם עושים טובה שהם מצלמים ובסוף האירוע הם קיפלו את הציוד כשרחבת הריקודים עוד מלאה, ישבו וחיכו לתפוס את הזוג לכמה דקות מחוץ למסיבה כדי לבקש מהם טיפ לפני שהם הולכים הביתה "כי זה נהוג" לקבל טיפ בכל אירוע.... זוועה, פשוט מביש

הטיפ הוא לשיקולכם - הייתם מרוצים, אתם רוצים להשאיר כי היה לכם כיף עם הספק, רוצים לצ'פר אותו, בא לכם להוסיף לו כסף כי הוא הצטיין ביכולותו, בכיף - לכו על זה, אבל שזה יגיע מכם ולא מבעל המקצוע
מבקשים מכם טיפ לפני האירוע- אל תתחייבו לכלום, ספק שמכבד עצמו לא יבוא ויבקש מכם טיפ, ואם סגרתם מראש עם ספק שדורש מכם טיפ בסוף הערב - חפשו מישהו אחר...

הנושא הזה בכל פעם מוציא ממני עצבים, רק מלשמוע על זה

שתהיה עונה מלאה חתונות נהדרות לכולכם / כולכן
עידו אדמון

Bobbachka

New member
איזו חוצפה!

גודל הטיפ נקבע על פי רמת השירות שניתנה לכם וזו לא חובה.
אם אתם לא מרגישים שאתם רוצים לתת טיפ (וזה לא נרשם במפורש בחוזה)- אני הייתי ממליצה להתחמק מזה באלגנטיות- זו חוצפה לדרוש טיפ!!

shirpan

New member
זה באמת באותו המקום.. איזה מוזר

אצלנו הם לא היו מפורטים בצורה כזו..
אני תוהה אם זה קשור למי היה נוכח בפגישה.
אצלנו זה היה רק אני והבחור.
אצלכם הייתה נציגות אחרת? אולי אם הם רואים הורים שם, אז הם מרגישים יותר חופשי לדבר על זה

ima2

New member
אני וכלתי לעתיד

ישבנו עם נציגת הקייטרינג ונציגת הארוע אמרתי שחשבתי שהן צוחקות כשאמרו מעט פה למלצרים 25 מעטפה לברמנים 5 ושתי מעטפות לנו אבל כלתי אמרה שהן לא התבדחו

תותית1212

New member
על כמה מדובר?

על כמה טיפים מדובר?
איזה אנשי מקצוע ועל איזה סכומים?

אני לא חושבת שכדאי להגיד מראש

כשאת מודיעה את זה מראש - את לוקחת צ'אנס. את לוקחת צ'אנס שבראש שלהם תהיה מחשבה שלא משנה מה הם יעשו הם לא יקבלו טיפ. ואז, גם אם הם לא "ידפקו" את האירוע או "יפשלו" (כי סה"כ, עדין חשוב להם השם שלהם) אבל אולי הם גם פחות ישתדלו באירוע שלך - בדברים קטנים שהם פחות רלבנטיים לשם שלהם. יכול להיות גם שלא, אבל חבל לקחת צ'אנס.
לכן לדעתי, לא כדאי לך להגיד להם מראש. פשוט תעדכנו את המשפחה כמו שבובצ'קה אמרה וכשיגשו אליכם בסוף האירוע תגידו שהחלטתם שלא להשאיר טיפ. לבני המשפחה תגידו שיגידו שהם לא יודעים והם משאירים את זה לכם.

סה"כ, את לא "חייבת" לתת טיפ, אבל זה ידוע שהם מצפים לטיפ. ואם תגידי להם מראש- זה עשוי להשפיע על התפקוד שלהם.

haych

New member
לגבי פגישת ספקים

עדיין לא הבנתי מה זה.
פגישת הפקה נשמע באמת שם יותר הגיוני אם זה רק עם מנהל האירוע ועם הקייטרינג.
גם לנו אמרו שתהייה לנו פגישת ספקים, ובראש שלי אני מדמיינת שיושבים עם הדיג'יי ועם הצלם (הספקים שלי...) מה שגם בעייתי מבחינת מציאת תאריך שמתאים לכולם, וגם הם די מיותרים שם... אז אני מבינה שזה באמת לא ככה.
אשמח לדעת מה כן יש בפגישה הזאת.

למעלה