שאלה לגבי טיפים בחתונה- להודיע מראש שלא?

Bobbachka

New member
רק הספקים שנוגעים למקום/אוכל....

כל שאר הספקים בהחלט לא רלוונטים.
עוברים על ההתנהלות, לו"ז, פרטים למינהם וכו'.

אם אין לכם קיטרינג חיצוני, זה יסתכם בפגישה מול מנהל האירוע כשבוע לפני החתונה.

HadarGulash

New member
היי, אז בנושא הזה...

אנחנו יודעים ממקור מהימן שבגן האירועים שלנו הטיפים לא מגיעים למלצרים. יותר מזה. לא רק שבעל הגן לוקח את הכסף לעצמו, אלא סיפרו לנו שגם היו מקרים בהם אנשים נתנו טיפ ישירות למלצרים וזה הורד להם מהמשכורת לאחר מכן.

הזוי...

בקיצור החלטנו כמוכם, אנחנו לא נותנים טיפים. בעיקר גם בגלל שאני חושבת שלשלם יותר מ-100 אלף שקל לגן עצמו זה יותר ממספיק (לא חתונה גדולה במיוחד...ממוצעת) ועוד איך צריך לכלול גם את השירות.

מכיוון שחבר שלי היה בעברו מנהל אירועים ויודע קצת איך הדברים עובדים, הוא הולך להבהיר למנהל האירוע שלנו שלא יעזו לדבר איתנו על כסף ביום החתונה. לא איתנו, לא עם המשפחה שלנו ולא עם אף אחד אחר מטעמנו. הוא יגיד שאנחנו נגיע מס' ימים אחרי החתונה לסדר את כל העניין הזה. ואז אנחנו נחלק טיפים רק למי שנרצה (כנראה שלברמנים ולמנהל האירוע אם באמת יגיע לו, ואז מכל הלב) ואת זה לא נגיד כמובן...

חתן חדש

New member
דוגמא ובה התשובה

זה כמו שתלכי למסעדה וכשהמלצר מגיש לך את התפריטים ומברך אותך "ערב טוב" תגידי לו, "תשמע, אני לא מתכוונת להביא לך טיפ בסוף הערב".
האם נראה לך שתקבלי את השירות הזהה אילו היית שותקת ופשוט לא משאירה טיפ?

בסוף האירוע שירדפו אחריכם עוד הבוקר שלמחרת, תתעלמו!
זה מצב מביך, אני מסכים, אבל אם תיהיו מספיק אסרטיביים והחלטיים, בסוף האירוע, אם מישהו ניגש או מסתובב סביבכם, אז, תגידו "אנחנו לא משאירים טיפים".

hagaraf

New member
אני אשמח לדעת איך זה הלך

הלוואי ויהיה לי אומץ לא להשאיר

ronitvas

New member
אצלי קרו מקרים

שהלקוחות שלי לא השאירו טיפ.
במקרה שלהם זה היה יותר קל כי שלחו אותי אל החזית

אבל התשובה היא מאוד ברורה, גם אם לא נעים!
"החלטנו שלא לשלם טיפ. טיפ הוא בגדר רשות ולא בגדר חובה".
וללכת....
חוץ מלקבל קללה עסיסית, אין להם, לבעלי האינטרסים, מה לעשות.
כשאני ממש בלחץ אני עונה - "נשלח לכם מכתב תודה מקסים כי מאוד נהננו באירוע"
ואגב, לרוב אני באמת שולחת אם אני מרוצה - בלי קשר לטיפים

ani4ka4

New member
אז שאלתי מלצרים בחתונה שהיתי בה אתמול

והם אמרו לי שמשלמים להם פר שעה והם שמעו על כך שיש מקומות שנותנים טיפים למלצרים, אבל אצלם לא היה דבר כזה אף פעם
זה די נשמע כאילו הם לא ממש מצפים לטיפ.

ani4ka4

New member
עוד דבר

קשה לי להאמין שבמקום הזה אף זוג אף פעם לא השאיר טיפ, לכן המסקנה שלי היא שגם אם משאירים, כפי שנאמר לי אתמול, הם לא רואים אותו

הטיפ אף פעם לא מגיע למלצרים.........

היי קודם כל מזל טוב לכל החתנים ולכלות......בתור אמא שהילדים שלה מילצרו הטיפ שמשאירים בעלי האירוע נשאר בידי המלצר הראשי.
ובשיא חוצפתם הם אומרים :בעלי האירוע לא השאירו טיפ.

FashionKitty

New member
אם כבר,

אז משאירים טיפ האורחים עצמם. שזה מנהג שאני למדתי להתחמק. לא מספיק שי שלי קנס מינמלי של 300 ש"ח על ארוחה שאני לא יכולה לאכול גם ככה, ערב מבוזבז, והשתתפות בעל כורחי במוסיקה שאני שונאת - גם מכריחים אותי להוסיף עוד כסף? חוצפה. וזה אחד מהמנהגים שזו באמת הפכה לאומנות להתחמק.

chingoya

New member
הייתי ממליץ כן להשאיר

אבל לא בידיים של המנהל אירוע, כי משם הכסף יכול לא להגיע למלצרים,

פשוט להעמיד את כל המלצרים בשורה ולתת להם את הטיפ ליד, שווה בשווה.

למעלה