שאלה לגבי זמן להפסקת חוזה עבודה

מצב
הנושא נעול.

avihaigo

New member

שלום, אני עובד בחברה שנתיים ועשר חודשים , חתמתי חוזה עבודה אישי שבו מופיע "כל צד יהיה רשאי להביא את ההתקשרות בחוזה זה לידי סיום בהודעה מוקדמת עפ"י החוק" מה הזמן עפי החוק? הם דורשים חודש מלא ומאיימים שלא יתנו לי פיצויים כי הם לא חייבים אני מעוניין תוך שבועיים לסיים את ההתקשרות. האם הם לא מחוייבים בפיצויים? ומה ניתן לעשות כדי לקצר את הזמן בלי להיפגע, כמו כן עפי החוזה במקרה של אי מתן הודעה מוקדמת מלאה הם מרשאים לנכות משכרי את הזמן המלא. האם יש פתרון יצירתי לעניין?

שיר ורד

New member
למה אתה רוצה לסיים את ההתקשרות תוך

שלום, אני עובד בחברה שנתיים ועשר חודשים , חתמתי חוזה עבודה אישי שבו מופיע "כל צד יהיה רשאי להביא את ההתקשרות בחוזה זה לידי סיום בהודעה מוקדמת עפ"י החוק" מה הזמן עפי החוק? הם דורשים חודש מלא ומאיימים שלא יתנו לי פיצויים כי הם לא חייבים אני מעוניין תוך שבועיים לסיים את ההתקשרות. האם הם לא מחוייבים בפיצויים? ומה ניתן לעשות כדי לקצר את הזמן בלי להיפגע, כמו כן עפי החוזה במקרה של אי מתן הודעה מוקדמת מלאה הם מרשאים לנכות משכרי את הזמן המלא. האם יש פתרון יצירתי לעניין?
שבועיים? האם שכרך שולם לפי משכורת חודשית או לפי שעות עבודה בפועל?

avihaigo

New member
משכורת חודשית

שבועיים? האם שכרך שולם לפי משכורת חודשית או לפי שעות עבודה בפועל?
משכורת חודשית
אני מקבל משכורת של 6500 ברוטו כולל נסיעות בחוזה שחתמתי בתחילת עבודתי מופיע שכר שמחולק ל 2 4500 שכר 1780 שכר לשעות נוספות למרות שאיני עובד שעות נוספות אלה מ8-17:30 האם גם הפיצויים יהיו חלקיים לפי 4500 אני מרגיש מרומה וכועס שהייתי עובד מצויין במשך השנים וברגע שאני רוצה להתקדם הם הופכים לקטנוניים. כמו כן אני עובד כoutsourcing בצבא כלומר מחוץ לחברה שממנה אני מקבל משכורת. תודה שיר

avihaigo

New member
מצאתי עבודה חדשה

משכורת חודשית
אני מקבל משכורת של 6500 ברוטו כולל נסיעות בחוזה שחתמתי בתחילת עבודתי מופיע שכר שמחולק ל 2 4500 שכר 1780 שכר לשעות נוספות למרות שאיני עובד שעות נוספות אלה מ8-17:30 האם גם הפיצויים יהיו חלקיים לפי 4500 אני מרגיש מרומה וכועס שהייתי עובד מצויין במשך השנים וברגע שאני רוצה להתקדם הם הופכים לקטנוניים. כמו כן אני עובד כoutsourcing בצבא כלומר מחוץ לחברה שממנה אני מקבל משכורת. תודה שיר
מצאתי עבודה חדשה
הסיבה לשבועיים היא בגלל שמצאתי עבודה חדשה והם ממתינים לי בדחיפות

שיר ורד

New member
אתה חייב לתת הודעה מראש של חודש

מצאתי עבודה חדשה
הסיבה לשבועיים היא בגלל שמצאתי עבודה חדשה והם ממתינים לי בדחיפות
אתה חייב לתת הודעה מראש של חודש
לפי החוק. אם לא תיתן הודעה כנ"ל זכותם לקזז מהשכר המגיע לך שכר בשווי השכר שהיית מקבל ביתרת תקופת ההודעה מראש שלא עבדת. בנוסף, מאחר והחוק לא מקנה זכות לפצויי פיטורים לעובד מתפטר, אזי, אם לא נקבע אחרת בחוזה שלך, זכותם לקבוע שבמקרה של התפטרות ללא הודעה מראש כחוק לא תהיה זכאי לקבל פצויי פיטורים. אני לא חושב שהם אלו שלא בסדר, אלא דווקא מעסיקך החדש, שמתעלם מחובתך על פי חוק למעסיק הקודם. אני מניח שגם הוא לא ישמח אם תתפטר ממנו ללא הודעה מוקדמת מספקת. אם זה כל כך חשוב למעסיקך החדש, שידאג לפצות אותך על הנזק שיגרום לך כתוצאה מאי מתן הודעה מוקדמת כחוק.

מצב
הנושא נעול.
למעלה