שאלה:לגבי השיר "לילה שקט "

amir117

New member
שאלה:לגבי השיר "לילה שקט "

מאיר אריאל שר "לך לך" שמתנגן מתוך מצעד הפזמונים. מישהו יודע על איזה שיר ישראלי מדובר?

uridat

New member
כנראה לך איתה

פעם שאלתי את קוטנר את אותה השאלה ממש. גם לו לא הייתה תשובה ודאית. בהסתברות גבוהה זה: "לך איתה" / אילנה רובינא

גם אני שמעתי את קוטנר

אומר שזה כנראה שיר הזה אבל איך אומרים לא משהו וודאי.... "הייתי טס לא רק הולך מכאן כעת....."

נראה לי שכבר דיסקסנו על זה אבל...

יכול להיות שזה "לך לך" של "הפרברים": לך לך מים אל ים מהר אל הר. לך לך אל המקום אשר אומר. לך לך אל המקום אשר אומר. אי שם בין נאות מידבר הרחק בארץ הכיכר. לך לך, לך לך, כל הדרכים שלך, כל העולם שלך, שלך עד יום מותך. לך לך אל כרם ענבים שתולים. לך לך לשם ילכו כל הנחלים. לך לך לשם ילכו כל הנחלים. והשמיים הכחולים הרחק בין כל המישעולים. לך לך... לך לך לשם תיסע ציפור שירה. לך לך אל דרך ארץ התורה. לך לך אל דרך ארץ התורה. אשרי אותה המכורה אשר אותך לשם אקרא. לך לך...

bart simpson75

New member
אני תמיד חשבתי שמדובר בשיר

"למדבר" (לך לך למדבר,הדרכים יובילו...) יש עוד שיר דומה של הפרברים,עם שורה זהה(לך-לך). ייתכן שמדובר גם בהתייחסות לכמה שירים במקביל,ברוח התקופה. באותה תקופה (1972) יצא גם לך איתה של אילנה רובינא,אז גם לו יש סיכוי... הכי חשוב-שיר מענג,שבכל מעלואים אני מזמזם ומנגן...

למעלה