שאלה לגבי הפונדנט של קבאליר...

Crazy_Bitch

New member
שאלה לגבי הפונדנט של קבאליר...

המתכון (שנגנב מהפורום ומצורף בהמשך), לכמה קוקוטים חביבים הוא מספיק? תודה. מתכון: פונדנט- וולקנו שוקולד- עוגת שוקולד חמה משפריצה רכיבים: 300 גרם שוקולד מריר משובח 300 גרם חמאה 6 חלמונים 6 ביצים שלמות 400 גרם סוכר 160 גרם קמח מנופה מעט אבקת סוכר לקישוט מעט קמח לקימוח 15 קוביות שוקולד מריר משובח אופן הכנה: מחממים תנור לחום גבוה - 200 מעלות. בבאן מארי (אפשר גם במיקרוגל בעוצמה נמוכה) ממיסים את החמאה והשוקולד. טורפים לתערובת חלקה, ללא גושים. שמים במעבד מזון חלמונים וביצים, ומעבדים לתערובת אחידה. מוסיפים את הסוכר, תערובת השוקולד והקמח. אחרי כל הוספה מפעילים את מעבד המזון ומוסיפים את המרכיב הבא רק כשהתערובת אחידה. משמנים ומקמחים היטב את הקוקוטים, ועורכים אותם זה לצד זה על תבנית אפייה ברווחים של כ-2.5 ס"מ. ממלאים כל קוקוט בתערובת כדי שלושה רבעים מגובהו. במרכז כל קוקוט מטביעים קוביית שוקולד. אופים בתנור החם 10-15 דקות, עד שנוצר קרום סדוק אך המרכז עדיין רוטט. מצננים מעט, הופכים את הקוקוטים ומשחררים את העוגות בעדינות רבה. מפזרים אבקת סוכר ומגישים חם או פושר, מומלץ בתוספת גלידת וניל משובחת ו/או קרם אנגלייז. הערות: כלי חרס קטנטנים אישיים לאפייה 6 חלמונים

פונדנט של קבליר ובעצם שאלה עקרונית

קניתי בפעם הראשונה תבניות אישיות מנייר חוםץ האם - לצורך הפונדנט הנ"ל ובכלל ברמה העקרונית - לשמן את הנייר? ועוד שאלה: האם המסה יכולה להישאר במקרר כמה ימים?

אין צורך לשמן תבניות נייר

ולא אף סוג של תבנית חד פעמים אחרת. לא הייתי משאירה את התערובת כמה ימים במקרר. כמה שעות כן, אבל כמה ימים לא.

סיוי 23

New member
דווקא כן יכול להישאר כמה ימים במקרר

מניסיון במסעדה שעבדתי בה הם היו מכינים כמויות פעמיים בשבוע וזה נשמר יופי בקירור טוב.

taliku2

New member
2 שאלות

* האם ניתן לאפותם ולשמור במקרר או מקפיא ולחמם לפני ההגשה? * למה צריך להפוך אותם אם אני אופה אותם בכלי חרס או אפילו בנייר וגם שמה קובית שוקולד למעלה אז למה להפוך??

שלום לך../images/Emo13.gif אני מכינה את המשפריצה

של אוליבר ומקפיאה ואחרי חימום קצר במיקרו הם יוצאים בסדר...לא ממריאים אבל טעימים לשליפה מהירה. מצד שני-כל ההכנה אורכת 10 דקות והאפיה עוד 15 דקות, אפשר להכין גם כשהאורחים בבית. אני אופה בעטרות נייר ולא מוציאה אותם משם. (
וחוצזמה,רוצה לבוא לסדנא בעוד שבועיים?)

קוקוטים ../images/Emo53.gif

מה הם בעצם קוקוטים? אלה תבניות אישיות? ואם כן, איך הן נראות? מנייר או מאלומיניום?

למעלה