שאלה לגבי הסרט קיוב

isr888

New member
שאלה לגבי הסרט קיוב

יש לי את קיוב השני, ורציתי לדעת אם צריך לראות קיוב 1 כדי להבין את השני , או שפשוט אפשר לראות ישר את קיוב 2... וגם חוות דעת על הסרט תעזור מאוד...

youbi

New member
Hypercube: Cube 2

הסרט הראשון והסרט השני דומים מהמון בחינות (ההבדל בין תלת-מימד למימד רביעי) אפשר לראות את הסרט השני כהמשך ישיר של הסרט הראשון (למרות שעברו 5 שנים בין ההפקות), ויש להכירו כדי להבין חלק מהדיאלוגים. כל צופה אינטילגנטי יוכל להבין מה קורה לאחר צפייה של כחצי שעה. בגדול לדעתי שני הסרטים הם ז'אנר בפני עצמם, לא סרטים קונבנציונליים בכלל. שוב לדעתי - הסרטים מדברים על הטבע האנושי החייתי תוך האשמת הבירוקרטיה... נ.ב יש כבר קיוב 3 (cube zero), ייצא לקראת סוף השנה. תהנה...

D i l D o

New member
בוא נגיד ככה - עדיף ומומלץ לראות את

הראשון קודם. שני הסרטים מוזרים, מסובכים ולא מובנים (לא עד הסוף לפחות) ולראות את השני בלי הראשון זה מכה אמיתית למרות שאין בינהם קשר מהותי ועלילתי אלא רק רעיוני. מה גם שהראשון יותר טוב מהשני, לא שהשני לא טוב, הוא כן, מאוד אפילו, אבל הראשון גאוני ומעולה!

Forger

New member
לא שהשני לא טוב הוא פשוט גרוע

הראשון עוד היה דיי נחמד הרעיון הבסיסי של הסרט ומרבית העלילה עוד חיפו על המשחק הגרוע. אבל הסרט השני זוועתי - טיפשי להחריד וחסר טעם, פשוט מיותר. אז אם מישהו רואה את הסרט הראשון ונהנה שפשוט יוותר על ההמשך, ומי שלא ראה את הראשון אין לו כל סיבה להתקרב לשני. אבל זו רק דעתי יש הרבה שרואים בראשון יצירת מופת (משום מה) ובטח יהנו מהשני. אולי
אה ושאלה לדילדו איך בדיוק הסרט השני מובן בסוף? הסרט מובן פחות או יותר עד הסוף שבו כמו אומרים לך to be continued ומשאירים אותך באפלה (טריק ידוע ושנוא).

D i l D o

New member
לא אמרתי שהוא מובן בסוף...אמרתי שכן

אפשר להבין כל מני דברים כי יש פרטים ודברים ואפשר להבין, כמובן שזו פרשנות שלי ואף אחד לא חייב להסכים איתה, אם תרצה אני אנסה להסביר לך מה בערך הלך שם. הראשון הוא באמת יצירת מופת, סרט פשוט גאוני, השני גם מעולה, פחות מהראשון, אבל עדיין מעולה - הייתי מרותק למסך ולא הרגשתי את הזמן עובר! ממליץ בחום!

Forger

New member
אני מצטער ../images/Emo58.gif

את היחס שלך לראשון עוד אני יכול להבין איכשהו למרות הדמויות הלא אמינות (השוטר הפסיכופת - give me a brake) והבימוי הרשלני. אבל השני? איזה סרט נוראי בהתחלה הוא עוד נסבל אבל כשהם גילו על המימדים המקבילים ועם הכוכב הזה (מה שלא יהיה) שהתחיל להשתגע ולהרוג אנשים כבר נשבר לי ורק חיכיתי שהסרט יגמר. בראשון עוד היה הגיון כלשהו (גם אם מעוות ברמות יוצאות דופן), אבל השני הפך במהלכו לרצף של אירועים משעממים, פשוט זיבלון של הקולנוע הקנדי. יש סרטים טובים שהגיעו מקנדה, אבל יש גם תעשייה של סרטים טיפשיים אשר משתמשים בעילה של מד"ב ליצור סרטים (לא שהאמריקאים לא עושים את זה). יוצרי הסרט קיוו שאם הם יעשו סרט המשך עם מימדים מקבילים (וואו איזה מאגניב) וסוף מעורר ציפיות להמשך הם יקנו את הצופים. בדיוק להפך, אני דוקא אוהב מד"ב אבל עלילה זה החלק הכי חשוב בסרט (וגם הגיון עלילתי), ואני מצטער אבל זו לא עלילה וזה לא סרט. תראה אני ראיתי כבר כמה סרטים גרועים אבל את שכחו את התסריט בבית עוד לא ראיתי. ואני מצפה להמשכון בקוצר רוח

D i l D o

New member
אוקיי, זכותך.

אני רק יכול להשתתף בצערך, אני שונא לראות סרט והלתאכזב - זה מעלה לי ת'קריזה.

Forger

New member
אתה מספר לי

אני אוהב סרטים, אבל מה לעשות כנראה יש לי סף גירוי גבוה (או אולי אני אנין טעם
), שמותיר אותי מאוכזב מהרבה הסרטים. לכן אני בורר בקפידה את הסרטים שאני רואה, ובכל זאת לא לעתים קרובות כל כך אני רואה סרט ואומר וואו זה היה סרט מעולה (הרבה סרטים אמריקאים פשוט מסתפקים או לא מצליחים להתרומם מעל לבינוניות). לכן אני לוקח את זה ברצינות שאני רואה במאי או סרט טוב, ומאוד חורה לי כשאני רואה סרט כל כך מרגיז (אפילו לא בינוני הרבה מתחת לזה). גם לקולנוע אני הולך רק כשיש סרט שממש שווה לראות, כי בקולנוע זו חוויה יותר אמיתית, וכך גם האכזבה יותר קשה. כך שיוצא לי ללכת לקולנוע רק פעם ב... בפעם האחרונה שהייתי בסרט שלא התכוונתי להגיע אליו בהתחלה (הג'וב האיטלקי) - סרט בכלל לא רע להעברת זמן, אבל מה לעשות אתה מרגיש החמצה (סתמיות).

למעלה