שאלה לגבי המשך קריירה לראש צוות פיתוח

DanButcher

New member
שאלה לגבי המשך קריירה לראש צוות פיתוח

היי כמו שהבנתם מהשורת הנושא , אני עובד כראש צווות פיתוח עם ניסיון של 5 שנים בתכנות מתוכםשנה כראש צוות. אני מרגיש מיצוי עצמי במקום העבודה הנוכחי (שנתיים) וגם עייפות החומר בכל הנוגע לתכנות .מה שכן ,אני מאוד אוהב את העיסוק של ניהול והובלת צוות ,דחיפת נושאים חדשים וכו' אבל פחות נושאים טכנולוגיים כמו כניסת לעומק הקוד או קידוד באופן כללי.. מנסיונכם (במידה והייתם במצבים דומים או ניסיון חיים). בקיצור - אני ב"סרטים" ... מה אני יכול לעשות ? לאילו תפקידים עליי לכוון ?? תודה דני

נשמע שאתה בכיוון הנכון

ככל שיהיה לך צוות גדול יותר , אתה מתכנת פחות. כמו כן אתה יכול ללכת לתפקידי ניהול פרויקט או ניהול מוצר.

0 אור 0

New member
גם לי אתה נשמע בכיוון הנכון

אתה יכול לכוון את עצמך לכיוון של ניהול פרוייקט אם מדובר בפרוייקט קטן (בחברות קטנות למשל) או להמשיך כראש צוות בפרוייקטים מורכבים וגדולים מתוך מטרה ללמוד בהדרגה את המערכת ולהתקדם לראש פרוייקט גדול. ממליצה מאד במקביל לחיפוש התפקידים הנכונים, לשלב גם לימודים בקורסים מתאימים: קורס ניתוח מערכת (אם לא נלמד במסגרת התואר), קורס ניהול פרוייקטים ו/או תואר בניהול כיוון אחר שיכול להיות הוא במעבר למערכות מידע - ואז מעבר לאותם קורסים שציינתי יש גם קורס של ניהול טכנולוגיות המידע שמסדר את הראש יפה מאד

DanButcher

New member
תודה על החיזוקים שאלה נוספת..

קודם כל תודה על החיזוקים -אני בעיצומו של תואר שני במנהל עסקים למרות שאין לו קשר ישיר לתחום אני מקווה שזה יעזור לי במשהו להתכוון לתפקידים ניהוליים יותר.. טוב, נראה לי שאני אתחיל לחפש עבודה בתפקידים כמו שהצעתם לי (ניהול פרוייקט קטן \ ראש צוות גדול..) ושוב אתקשה בבעיה של כל מי שמחפש עבודה בתחום שאין לו בו הרבה ניסיון .. תודה רבה

gazitde

New member
הייתי במקום שלך

פחות או יותר, לא מזמן. קשה למצוא תפקידים ניהולים של ראשי צוותים, ברוב המקומות רוצים שפיתוח יהיה חלק מהמשרה, או שלפחות תהיה גורו מאוד מקצועי בתכנות לשאר הצוות. לצערי אין לי ממש עצות. אני בסוף מצאתי משהו דומה למה שרציתי והיום אני בתפקיד מנהל פיתוח, אבל זה גם לא בדיוק מה שהתכוונתי, אבל אני מקווה לפחות שזה יקדם אותי אל המטרה בתפקיד הבא. מסכים עם אור ( זה קורה לי די הרבה..) על הצורך בקורסים מקצועים, אני עשיתי את הקורס הארוך בניתוח מערכות ( למרות שעשיתי גם קורס קצר בנושא במסגרת התואר הראשון ) ואני מתכנן מתישהו לעשות את הקורס של ניהול פרויקטים. תואר שני גם בהחלט יכול לעזור, למרות שלפעמים בתפקידים שאנחנו מדברים עליהם כאן, אני חושב שדווקא הכשרה כמנהל פרויקטים נניח, היא יותר רלוונטית. מצד שני, אין ספק שבטווח הארוך תואר שני הוא חשוב להשגת תפקידים בכירים יותר. לי לקח די הרבה זמן של חיפושים למצוא את התפקיד שבו אני היום ( ושוב, גם הוא לא בדיוק...) מה שאני מציע קח נשימה ארוכה, אל תמהר - תכין קורות חיים טובים, תשלח לכמה חברות השמה איכותיות, תעשה אולי מנוי ל JOBMASTER ותחכה לתפקיד שיראה לך איכותי. בנתיים אתה ממשיך לצבור ניסיון, ואתה תמיד יכול ( בהנחה שיש ) לנסות בכל זאת לדחוף לקדם במשהו את נושאי האחריות שלך ותחומי התפקיד שלך במקום הקיים. בהצלחה

choo

Active member
נסיון של שנה בלבד כראש צוות? חכה עוד שנה

האנשים שממהרים להגיע למקום לא ברור...... לאן אצה לך הדרך? צבור עוד שנה נסיון בתפקיד הנוכחי לפני שאתה רץ לחפש עבודה חדשה. אגב, לשם ההבנה - מה גודל הצוות שאתה מנהל (כלומר - כמה עובדים יש בו - לא כולל אותך)? אגב, לראש צוות יש שתי ווריאציות. האחת - טכני. אדם כזה כן צריך להיכנס לקוד, בין אם כמפתח, ובין אם לעשות code reviews לעובדים, הכוונה טכנית, עזרה בתיקון באגים מורכבים, הדרכה של תוכניתנים חדשים... השניה - ניהולי פרופר. בדרך כלל זה רלוונטי כשהצוות שלך מונה מספיק אנשים ("מספיק" הוא מושג משתנה. בחברה אחת זה יהיה 4 אנשים, ובחברה אחרת - 10 אנשים). בדרך כלל כדי לנהל צוות גדול - ירצו שיהיה לך די הרבה נסיון. יש יוצאים מן הכלל (נתקלתי בזה לפחות פעם אחת). כלומר, מה שאתה צריך לעשות הוא לחפש חברות שבהן מנהל של 4-5 אנשים כבר לא כותב קוד. איך מוצאים אותן? אין לי מושג :0 אגב, אתה תמיד תצטרך ללמוד על טכנולוגיות חדשות, ולהבין אותן, ולהבין את המערכת בחברה שאתה עובד בה - אני מקווה שזה לא מפריע לך ;) ובניגוד לתוכניתן, שיכול ללמוד טכנולוגיות כאלו לעומק - אתה תוכל ללמוד אותן באופן שטחי בהרבה - וכדי שתוכל לקבל החלטות מקצועיות נכונות - תצטרך אינטואיציה טובה מאוד, או איש טכני או שניים בצוות שאתה סומך עליהם בעיניים עצומות בצד הטכני (כלומר - את היכולת לסמוך ברמה כזו על אנשים אחרים).

DanButcher

New member
תודה חברים!

אני ראש צוות של 4 מפתחים וגם כותב מעט קוד.. בהחלט אתחיל לרחרח בתפקידי ניהול פרוייקטים\מוצר אבל אני לא מתכוון להזדרז נראה מה יהיה ...

למעלה