שאלה לגבי הזכות לפדות פיצויים מקרן פנסיה

joydivit

New member
שאלה לגבי הזכות לפדות פיצויים מקרן פנסיה

שלום יש לי קרן פנסיה מוקפאת שבה עומדים לזכותי פיצויים פטורים ממעסיק קודם (פוטרתי ביולי2007). בזמנו בחרתי להשאיר את הכספים בקרן מאחר ולא הייתי זקוק להם. הפקיד במס הכנסה אמר לי שתמיד אוכל לשנות זאת בתאום עם מס הכנסה. יש לי אישור ממס הכנסה שאני מעוניין להשאיר את הכספים בקרן. לא הודעתי זאת לקרן אבל מן הסתם אם לא ביקשתי למשוך, הכספים נשארו שם. אני קורא עכשיו כתבה ובה מידע שלא הייתי מודע לו, ובלבל אותי לגמרי: כתוב שהחל מינואר 2008 כל הכספים שהיו במסלול הוני (ואני מניח שהקרן שלי כזו) עוברים למסלול קצבתי, על מנת שניתן יהיה למשוך את הכספים רק כקצבה החל מגיל 60 (ואני בן 35). מצד שני בהמשך יש מידע סותר כביכול, האומר שניתן למשוך גם כיום את הכספים הפטורים, אך בהמשך כתוב שמשיכה מתחת לגיל 60 לא תהיה פטורה ממס (כלומר ינוכה מס) וזכויות הפנסיה ייפגעו. כאמור בזמנו, לפני שהחוק הזה נכנס לפועל, הפקיד אמר לי שתמיד אוכל למשוך את הכספים ולהנות מהפטור (עד תקרה מסוימת כמובן) אודה לכם אם מישהו בעל ידע מבוסס יוכלל לתת לי מידע רלוונטי. בנוסף אני רוצה לשאול במידה ואחליט למשוך את הכסף תוך כמה זמן אקבל אותו, בעיקר לאור העובדה שעכשיו בוודאי רבים מושכים את כספיהם תודה

מדון

New member
אדם אשר פוטר ויש לו פיצויים בקרן פנסיה רצוי

ממה מורכבת הקרן 1 פיצויים 2 תגמולי מעביד 3תגמולי עובד יש אפשרות למשוך בכל שלב סכום של משכורת חודשית פר שנת עבודה עד לתקרה שמס הכנסה מאשר תקרה זו לפיצויים היא 10,500 לכל שנת עבודה וצבירה שיש לך בקרן כל מה שמעל חייב במס תגמולים לא ניתן למשוך רק בגיל פרישה נכון להיום לילידי 1961 בגל 67 בצורת קיצבה במידע ולא תמשוך את כספי הפיצויים חוץ מאשר אתה המצב כספי קשה יהיה לך פטורים ממס הכנסה על הפנסיה שלך אם תמשוך יהיה לך פחות פטורים היום אדם שלא מוך פיצויים ותוך 5 או 6 שנים יוצא לפנסיה הפטור על פנסיה של 7000 ש"ח כמאט פטורה ממס בזמן קבלה פנסיה חודשית לידיעתך לעיונך קובץ של האוצר בנושא למד

למעלה