שאלה לגבי הבגרויות ושיפור ציונים

שאלה לגבי הבגרויות ושיפור ציונים

עשיתי במועד קיץ מספר בגרויות ויש 2 שאני רוצה לשפר... אני אקסטרנית שלומדת בתיכון ת"א אם אני אשפר ואעשה את הבגרות מחדש השנה או שנה הבאה (תלוי בבי"ס) אז איך יחשיבו לי את הציון ? כלומר - ישימו לי בתעודת הבגרות את הציון הגבוה מה-2, או את הציון של המבחן שעשיתי אחרון, גם אם הוא נמוך יותר ? שאלה נוספת - לפני שנה עשיתי בגרות בהיסטוריה (אני עכשיו בי"א כי נשארתי כיתה אבל הייתי אמורה להיות ב-י"ב), ואני רוצה לשפר. הבגרות הראשונה שעשיתי בהיסטוריה (זו שאני רוצה לשפר) עשיתי באופן אינטרני (דרך תיכון רגיל) וכשאני אשפר אני אשפר באסקטרני - אז שוב - איזה ציון נחשב ? היותר גבוה ? או הציון האחרון ? (של מועד ב'?)
וסליחה על השאלה המתוסבכת

ועוד שאלה שאני מאוד מקווה שתדעו

לענות עליה : כשפתחתי תיק נבחן אקסטרני אז מילאתי כזה דף עם כמה יחידות אני עושה בכל מקצוע, ורשמתי במת' שאני עושה 4 אבל - יש סיכוי שאני אעשה בסוף 5 אפשר לשנות את זה ? כלומר - אני אוכל לעשות 5 ?? ואם אני רוצה לעשות בגרות במקצוע שלא רשמתי ? (כי בחרתי מקצוע מסויים למורחב ויכול להיות שאני אעשה עוד מקצוע מורחב) אני יכולה לעשות את זה ?

דנה^^

New member
תשובות

אוקיי לא מזמן ביררתי את זה בשבילי אז הנה התשובות- 1. כל עוד אין לך תעדות בגרות, הציון שלוקחים הוא הציון של המועד האחרון אליו ניגשת. מרגע שיש לך תעודת בגרות, ישלחו לך ספח עם הציון ואת תוכלי לבחור את הציון (כלומר- הגבוה יותר). ההמלצה שלי היא לחכות עם השיפורים עד שתהיה לך תעודת בגרות.. זה הכי משתלם. עד מידע שנראה לי שחשוב לדעת הוא שכל יחידה תעלה לך 30 ש"ח.. (כשנבחנים בפעם הראשונה זה 25 ש"ח לכל בגרות) 2. אוקיי פה זה בדיוק כמו במספר 1.. כלומר אם עוד אין לך ת. בגרות אז לוקחים את הציון האחרון. אבל יכול להיות שאני מפספסת פה משו. אמרת שחלק מהבגרות בהיסטוריה עשית אינטרני. איזה חלק שלה עשית אינטרני? האם כבר עשית את האקסטרני? כי באינטרני ובאקסטרני הבגרויות בהיסטוריה מחולקות באופן מעט שונה, כך שיכול להיות שבעצם השיפור שאת רוצה לעשות הוא היחידה ה2 שנשארה לך.. אז שווה לך לבדוק את העניין. 3+4. כמובן שאת יכולה. תתקשרי לשלוחה שאליה את שייכת ותגידי להם שאת רוצה לשנות ולהוסיף, ושישלחו לך את השוברים המתאימים. <יכול להיות שיגידו לך לבוא לשם בשביל זה>

למעלה