שאלה לגבי ביטוח לאומי

מצב
הנושא נעול.

lilo28

New member
שאלה לגבי ביטוח לאומי

שאלה לגבי ביטוח לאומי
היי ב 23 לינואר ילדתי וחזרתי לעבודה ב 17 לאפריל לאחר חופשת הלידה. אני שוקלת לעזוב את מקום עבודתי לאחר כשנתיים של יחסי עובד מעביד . ב 10 למאי קיבלתי שכר נמוך עבור חודש עבודה בו עבדתי באפריל במידה ואני אחתום אבטלה האם החודש הזה יחשב לי? ובכלל מכיוון שיצאתי לחופשת לידה איך בביטוח לאומי מחשבים את הסכום המגיע לי ? לפי אילו חודשים או כמה חודשים ? כמה תלושי שכר אני אמורה להגיש? וכמה חודשים בכלל מותר לי לחתום? סליחה שיש המון שאלות אבל אני חייבת לדעת לפני שאני מחליטה על צעד מאוד חשוב. אשמח לתשובה מהירה.

שיר ורד

New member
תשובות

שאלה לגבי ביטוח לאומי
היי ב 23 לינואר ילדתי וחזרתי לעבודה ב 17 לאפריל לאחר חופשת הלידה. אני שוקלת לעזוב את מקום עבודתי לאחר כשנתיים של יחסי עובד מעביד . ב 10 למאי קיבלתי שכר נמוך עבור חודש עבודה בו עבדתי באפריל במידה ואני אחתום אבטלה האם החודש הזה יחשב לי? ובכלל מכיוון שיצאתי לחופשת לידה איך בביטוח לאומי מחשבים את הסכום המגיע לי ? לפי אילו חודשים או כמה חודשים ? כמה תלושי שכר אני אמורה להגיש? וכמה חודשים בכלל מותר לי לחתום? סליחה שיש המון שאלות אבל אני חייבת לדעת לפני שאני מחליטה על צעד מאוד חשוב. אשמח לתשובה מהירה.
תשובות
עלייך להגיש תלושי שכר ו/או אישור חשב שכר של המעביד לגבי תקופת האכשרה. כלומר בין 12 ל 18 החודשים שקדמו ליום התיצבותך הראשון בלשכה לאחר סיום יחסי עובד מעביד. תקופת האבטלה, תלויה במספר התלויים בך ובגילך. לגבי החודשים שיחושבו ע"י הביטוח הלאומי, מומלץ לפנות לסניף במקום מגורייך ולברר שם. למיטב ידיעתי, ילקחו שלושת חודשי העבודה האחרונים שקדמו לחודש בו התיצב לראשונה ללשכה. כלומר אם תתיצבי עד סוף חודש זה, ילקחו החודשים דצמבר, ינואר ואפריל. אם תתיצבי בתחילת יוני ילקח מאי במקום דצמבר. דמי הלידה לא יכללו בחישוב. במקרה של התפטרות לצורך טיפול בילד, ברוב סניפי הביטוח הלאומי תדרשי להמתין 90 יום בטרם תהיי זכאית לקבל דמי אבטלה. אם תוכיחי נסיבות מיוחדות (לדוגמא, עבודה הדורשת הרבה שעות נוספות וחוסר נכונות של המעביד לותר על שעות אלו) תהיי זכאית (לאחר ערעור או תביעה בבית דין לעבודה) לקבל דמי אבטלה ללא תקופת המתנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה