שאלה לגבי בדיקה עצמית של המאמר/תזה

שאלה לגבי בדיקה עצמית של המאמר/תזה

כאשר אני קורא שוב את המאמר כדי למצוא תיקונים מגיע השלב שבו אני לא רואה שוב שגיאה
כי קראתי וערכתי את המאמר יותר מידי פעמים. כלומר המוח כבר התרגל לטקסט.
הדרך היחידה להתמודד היא לחכות שבועיים ואז פתאום "קופצות" הטעויות.
יש לציין שאין נגישות גבוהה לעזרה/ביקורת מהמנחה.
מה אתם עושים? עצות ? רעיונות?

L Bloomer

New member
בשביל זה יש חברים

יש לי חברים פחות או יותר בתחום שלי ואנחנו קוראים אחד לשני. מכיוון שזה הדדי אני מרגישה חופשייה לבקש שיקראו עשרות עמודים, וכמובן מקדישה את הזמן לקריאת עשרות העמודים שלהם, לפעמים בנושאים שלא הייתי קוראת אחרת. אני מוצאת שזה חיוני.

אילו הייתי במדעי החברה\רוח

במדעים מדויקים לתת לחבר לקרוא לא יעזור במיוחד.

d a p h n a

New member
א. לחכות שבועיים ולקרוא שוב

ב. לתת לאנשים אחרים לקרוא. לא חייב להיות המנחה. יכול להיות קולגות, חברים, הורים, אחים וכו'.

אמא שלי, למשל, קראה את כל הדוקטורט שלי, חלקו יותר מפעם אחת, והעירה הערות. ואז גם חברה שלי שעוסקת בתחום קראה את רוב הפרקים. וגם בן זוגי קרא את חלקם. ואז אני חזרתי וקראתי אותם שוב. ושלושת חברי הועדה שלי קראו הכל כמה פעמים, ובסוף המנחה שלי עבר על הכל עוד פעמיים כדי לחפש טעויות, ואחרי כל זה *עדיין* יש שגיאות. ככה זה.

תריגה

New member
בדיוק גיליתי טעות הקלדה מביכה בהצעת המחקר

(שהוגשה כבר)

ואז עוד אחת...

האמת היא שהפעם לא ממש חיפשתי שגיאות כאלה, אבל אני חשובת שאלמד את הלקח... מעניין אם הקוראים יעלו על זה. (כתבתי בהערת שוליים משהו על ביטוי / מטבע לשון ש"נתבע" במאמר X. זה מסוג הטעויות שנורא קל לפספס. גם כשעליתי על זה לקח לי רגע של בהיה להבין מה צורם לי בטקסט לפני שהבנתי מה מציק לי בעין)

בעיקרון בעלי מעולה בדברים האלה, הבעיה היא שבדרך כלל אני חושבת לתת לו לקרוא רק אחרי שאני מגישה. בתזה הוא קרא לפני וממש עזרה בקטע הזה. כבר קרה לי שהוא מצא הערת שוליים שבה כתבתי על הדעות השונות במחקר לגבי שנות הלידה והפטירה של מישהו מהמאה ה-12, ובאחד המקרים טעיתי בספרת המאות וכתבתי 9 במקום 1...אגב, גם מי שבדק את העבודה לא שם לב לזה.

L Bloomer

New member
errare humanum est

תמיד יש טעויות! עד היום אני מוצאת טעויות בדברים שעשיתי במסגרת העבודה (לא אקדמית) לפני שנים. אם אקרא עכשיו שוב את הדוקטורט ודאי שאמצא עוד טעויות. לכן גם אם הקוראים יראו טעות הקלדה הם לא יתייחסו אליה, כי זה לא מה שהם באים לבחון. הם צריכים להתייחס ליכולת שלך לחקור, לא לכישורי ההגהה שלך.
ראיתי פעם כריכה של דיסרטציה עם טעות בשם הכותב. (טעות הקלדה חד-משמעית, לא איות מקורי או משהו).

אוליב י

New member
גם אצלי - חברים ומשפחה

אני שולחת למשפחתי [אחי ואחותי] לקרוא, הם שולחים לי. יש גם שני חברים שתמיד מוכנים לקרוא,
ובעלי ואני עוברים על העבודות והמצגות זה לזו וזו לזה.

נחמנית

New member
למצוא תוכנה שתקריא לך במקום לקרוא

בהנחה שאתה כותב באנגלית קיימות כאלה תוכנות. אם אתה כותב בעברית אז באמת שאין לי מושג אילו תוכנות יש

כמה דרכים

גם לתת לעורך תוכן ועורך לשוני (או שניים במחיר אחד)
קיימת כמובן אפשרות של חברים
ובנוסף, כדי לבדוק את עצמך, יש פטנט של קריאה הפוכה כלומר לקרוא את המילים בצורה הרגילה, אבל - מהסוף להתחלה. כך שאם יש מילה ובה שגיאה - המוח יזהה אותה.

למעלה