שאלה לגבי איחור בהפקדות לפנסיה ופיצויי פיטורים

Dog Lover 26

New member
שאלה לגבי איחור בהפקדות לפנסיה ופיצויי פיטורים

שלום,

עובד בחברת קבלן, מאז שהתחלתי לעבוד, מפקידים לי את כספי הפנסיה וההשתלמות באופן קבוע לא כל חודש בחודשו, אלא כל 4 חודשים רטרו. רציתי לדעת האם בסיום תקופת העבודה אוכל לתבוע על כך ולקבל פיצויי כלשהו?

דבר נוסף, שאלה לגבי פיצויי פיטורים- במידה ואני עוזב / מפוטר עקב הפסד של החברה במכרז, האם אני בכל אופן זכאי לפיצויים אלו שמופרשים לי מידי חודש, או שאני חייב את הסכמת המעסיק, רצונו וחתימתו?

במידה ואכן כך, תוך כמה זמן ממועד ההתפטרות/ פיטורים אמורים לשחרר לי את הכספים ע"פ החוק והאם אני אוכל לתבוע על איחור בשיחרור הכספים / אי רצון המעסיק לשחררם?

תודה מראש.

אמנם אתה יכול לתבוע את האיחור בשכר אבל לא תקבל על כך

דבר כמעט.
עקרונית אם אתה עובד שנה אתה זכאי לקבל פיצויי פיטורין גם אם הפסדתם את המכרז.
כ
כעת, אתה צריך לקבל את בפיצויי פיטורין תוך 15 יום אבל אני מניח שתקבל אותם במקרה הטוב לאחר 45 יום.
לא תקבל יותר מדי כסף בגין התקופה הזו.
אבל , שעם לב, המעסיק צריך להשלים לך את הפנסיה/ פיצויי פיטורין .
אם את זה הוא לא מדלים לך, פנה לבית המשפט ��

Dog Lover 26

New member
כשאתה אומר שלא אקבל כמעט דבר..

על אילו סכומים אנחנו מדברים?

שנית, לא הבנתי את הסעיף "המעסיק צריך להשלים לך את הפנסיה / פיצויי הפיטורין" , מה הכוונה?

אינני יודע אם יש לך חוזה אישי או לא. אבל יש הבדל בין אדם שעב

שעבד פחות משנה ומתפטר לבין אדם שעבר יותר משנה ומפוטר.

על פי החוק, מי שפוטר ועבד לפחות שנה אמור לקבל את הסכום שנצבר לו בקופה כולל השלמות שכר של המעסיק.

מי שמתפטר ועבד שנה ויותר בד"כ יקבל את מה שנצבר בקופה אבל לא יקבל השלמה.

הסכומים שתקבל בגין אי תשלום בזמן יהיו זניחים ולא על 0פי מה שכתב בחוק. אני צריך לדעת כמה זמן עבדת וכמה אתה מרוויח על מת להערך כמה אתה עשוי לקבל.

Dog Lover 26

New member
עובד כשנתיים, ללא חוזה אישי

מדובר בחברה בתחום הניקיון/שמירה וכו', יש הסכם קיבוצי, שכר כ-5000 ש"ח לחודש.

השאלה היא גם מה הדין על החלפת חברה במכרז, האם זה מוגדר כפיטורין, במידה והחברה העוזבת מציעה לי עבודה אחרת ואני בוחר להמשיך עם החברה החדשה.

החלפת חברה במכרז יכולה או להאריך את העסקתו, תחת שם אחר

תוך שמירה על הוותק והחברה החדשה מתחייבת לשאת בהוצאות החברה הישנה לפיצויי פיטורין.

או לחילופין החברה הישנה משלמת פיצויי פיטורין ופנסיה לעובד, והחברה החדשה ממשיכה את העסקתך , תוך שמירה על הוותק.

Dog Lover 26

New member
תודה רבה לך ! תוכל להרחיב רק לגבי הפיצוי במקרה של תביעה ?

באיזה סכומים מדובר, בהנחה ואני תובע גם על איחור בהפקדות וגם על אי תשלום ימי חופש ואי שחרור כספי הפיצויים והפנסיה בזמן הקבוע בחוק - 15 יום כפי שהשבת לי.

מכיוון שעובד שעבד יחד איתי גם כשנתיים והתפטר, מחכה כבר 3 חודשים לאותם כספים שטרם הגיעו/ שוחררו, אני מניח שאני אהיה באותה הבעיה ולכן הייתי שמח לדעת מה אוכל לעשות מבחינה משפטית.

תודה.

למעלה