שאלה לגבי אגרת רישוי מופחתת

לי עד

New member
שאלה לגבי אגרת רישוי מופחתת

התקשרתי למשרד התחבורה כדי לברר מה עלי לעשות כדי לקבל אגרת רישוי מופחתת. ברשותנו רכב שקנינו מהורי אישתי, אך לא העברנו בעלות. הרכב עדיין רשום על שמם. הפקידה במשרד התחבורה אמרה לי שלא נוכל לקבל אגרת רישוי מופחתת כל עוד הרכב לא רשום על שמנו. גם אם נביא תצהיר מההורים, או אפילו תצהיר מעו"ד לא יהיה מה לעשות. מישהו נתקל או יודע על מצב זה? תודה רונן

doroniz

New member
מה הבעיה?

תעבירו את הבעלות על הרכב על שמכם. מה "שווה יותר"? הורדת ערך הרכב בגלל הוספת "יד" לרכב או הנחה של כמעט כל דמי הרישוי השנתי? דורון.

לי עד

New member
זה העניין ../images/Emo73.gif

שאנו לא רוצים להעביר את הרכב "יד" נוספת, אבל כן מעוניינים בהנחה, משום שהרכב משמש אותנו ואת עידו. האם זה אפשרי????

doroniz

New member
למיטב ידיעתי לא

נשמע לי קצת יומרני, ואולי אפילו חוצפני, להנות משני העולמות. דורון.

doroniz

New member
הנאה מהטבות

ההטבה בתו הנכה האי בעיקרה ההקלה (הפטור) מתשלום אגרת הרישוי השנתית. כידוע לך, ככל שמספר הבעלים הרשומים על רכב ("מספר ידיים") גדול יותר כך ערכו של הרכב יורד. לכן, אי-העברת בעלות מוסיפה לערך הרכב. לכן השתמשתי בביטוי "להנות משני העולמות": פטור מתשלום הטסט ואי העברת בעלות. סליחה עם דבריי הובנו אחרת, דורון.

על הכל הייתי מוותרת... ../images/Emo10.gif

אני לא ישכח בחיים שלי את היום שבו רשמתי את הנסיכה שלי בביטוח לאומי בתור נכה עם 100% נכות... הילדה שלי נכה??? לא יכול להיות... לא האמנתי שאני נמצאית שם בכלל, במח' נכות, רושמת על הטופס לבקשת נכות את השם של הילדה המושלמת שלי... הייתי שבורה. כל פעם שאני רואה את התדפיס בנק שעליו כתוב 'קצבת נכות' אני מתכווצת. הלוואי שזה כבר יגמר...

doroniz

New member
מסכים איתך

כמוני כמוך, הייתי מוותר על כל ההטבות תמורת ילד רגיל ללא מגבלות. אבל זהו חלום שלא ניתן להגשימו, ולכן אעשה הכל בכדי שיהיה לבן שלי טוב, ובכלל זה אהנה מכל הטבה והקלה שהמדינה נותנת בגלל היותו שונה. מאידך לא אנצל את ההטבות וההקלות יותר מהמגיע לי או לו: למשל, לא אחנה את רכבי במקום המיועד לנכים כאשר עומר לא נמצא איתי ברכב. דורון.

גם לי מאוד קשה כל הקשר עם ביטוח

לאומי מהצד של הנזקקים. בעבודתי כעובדת סוציאלית אנו מכירה את הצד המייעץ והמיידע לאחרים על זכויותיהם. בשבילי זה היה קושי עצום לגשת למשרדי הביטוח הלאומי כאם לשני נכים. דליה אבן

לי עד

New member
לדורון - אפשר לחשוב איזו הנאה

ועוד איזה "עולמות". למדתי שכדאי לשאול, גם אם זה נראה לאחרים יומרני וחוצפה. למרות זאת אתה יודע שאנחנו מחבבים אותך.

doroniz

New member
מותר ורצוי לשאול

אין קשר בין החיבה בינינו לבין צורת התגובה שלי לנושא. השאלה שלך היתה במקומה, תשובתי היתה ונשארה והדיון שהתפתח בעקבות כך חשוב לא פחות מעצם השאלה שלך. אז נמשיך לשמור על קשרי ידידות ובעיקר נמשיך לשאול שאלות ולתת תשובות. דורון.

לרונן

גם אנחנו רצינו, אז מה, זה עזר לנו? זה כמו להתחתן ולהצהיר שאתה רווק.. אין מה לעשות, תצטרך לבחור באחת מן הדרכים- או להעביר יד או להסתדר בלי תו נכה. אלו הנוהלים וכולנו היינו בסרט הזה. רוצה להילחם בנהלים, להצליח וליצור תקדים? בבקשה..זה רק יעזור לאחרים במצב שלך. אבל כרגע- אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה

לפי מיטב ידיעתי...

בשביל להמנע מהעברת יד צריך להצהיר אצל עו"ד שהסבתא (שעליה רשום הרכב) משמשת כמסיעה של הילד לטיפולים ולכן הרכב שלה צריך להיות בעל תו נכה. אין מחוייבות שרכב כזה יהיה על שמכם. במקרה שלנו, אני הייתי משתמשת המון ברכב של אימי וכשרציתי בשביל הרכב הזה תו נכה, זה מה שנאמר לי במשרד הרישוי... (בתקווה שהם לא שינו את התקנות...) בהצלחה!

ואם הוא היה

קונה את הרכב ממישהו זר ולא מההורים אז הוא לא היה צריך להעביר יד? רכישת רכב משמעה החלפת בעלות מה לעשות.. ומה יקרה אם חלילה הרכב יהיה מעורב בתאונה והוא עדיין רשום ע"ש ההורים? לך תוכיח שאין לך אחות אח"כ.. לגבי ההסעות של הסבתא, זה נכון ותקף כמובן כל זמן שאכן הסבתא היא זו שמסיעה. בפועל הרי לא כך הוא הדבר ולכן, אם במילא מעבירים יד אז עדיף כבר להוציא תו נכה בצורה מסודרת ובא לציון גואל

אין קשר...

אפשר להצהיר שהסבתא מסיעה את הילד גם אם בפועל זה לא נכון. זה רק בשביל לא להעביר יד... לא הבנתי על מה הוויכוח. ההורים לא מעוניינים להעביר יד, מסיבות שלהם, וזה ממש לא משנה. העניין הוא שאפשר להשיג תו נכה גם אם האוטו לא רשום על שימכם. מה קורה להורים לילד נכה שאין באפשרותם לרכוש רכב? מה הם עושים? זה ממש אותו דבר...

shirkoosh

New member
עצה ידידותית-תעבירו בעלות על הרכב

כמי שעבדה במחלקת התביעות של חברת ביטוח בישראל, אני מציעה לך לא לנסות ולעשות כל מיני סידורים שישמרו על ערך הרכב. אם אתם אלו שמשתמשים ברכב רוב הזמן ולא הסבא וסבתא, אל תנסו להגיד אחרת לחברת הביטוח. במקרה שחס וחלילה תצטרכו את שירותי חברת הביטוח ומסרתם להם לפני כן מידע כוזב, או לא עדכנתם אותם על שינוי שכזה, "סידור" כזה יכול לעלות לכם עוד הרבה יותר כסף (כלומר: פחות פיצויי ביטוח). ממש לא שווה להסתבך בדברים כאלו. תעבירו בעלות כדין, תקבלו תו נכה והנחת אגרה, ותפטרו עצמכם מכאב ראש רציני.

למעלה