שאלה לגבי אבונטו

marand

New member
שאלה לגבי אבונטו

אז ככה התקנתי אבונטו הורדתי את כל הדברים בשביל המודם, קראתי קצת לינוקס בסיסי ואני מוכן לשלב הבא רק אני לא מבין דבר אחד למה רשום שבא באבונטו GCC בתור חבילה מובנת, ובעצם שאני לוחץ gcc xxx זה רושם לי שאין דבר כזה ? האם יש לאבונטו חבילות כמו הRPM שהיה בזמנו לרדהאט שיהיה לי יותר קל להוריד מהאינטרנט לצרוב על תקליטור ולהתקין? כי אני נראה לי אסתבך עם אני אוריד .tar.gz תודה

Master Whilee

New member
הצורה הכי פשוטה להוריד תוכנות היא

דרך הsynaptic. (אפשר להפעיל על ידי sudo synaptic). אם אתה רוצה עוד חבילות חוץ מהחבילות של ubuntu, אתה צריך להכנס ל System, שם ל Administration, ושם ללחוץ על Software Propeties. שם תבחר Select, ותסמן את Community Maintained. בנוסף, אפשר גם לסמן את Non-free בשביל עוד חבילות. זה לא אומר שזה לא בחינם, זה אומר משהו על זה שזה לא חוקי להשתמש בזה בכל המדינות. אחרי זה צריך לשמור ולצאת וללחוץ על Reload. עכשיו אמורות להופיע הרבה מאוד חבילות בSynaptic. חוץ מזה, אתה יכול להוריד חבילות עם סיומת deb, שיעבדו בubuntu במקום הrpm

marand

New member
הבעייה היא שאין לי משמה אינטרנט עדי

עדיין לא הצלחתי להתקין את המודם בלינוקס, והוא לא קורא מה שיש לי בתיקיית חלונות הוא אומר cannot mount להארדיסק של חלונות. איך עושים שאפשר לראות ? וראיתי את החבילות שאמורות להיות לי מותקנות ונראה כאילו שgcc כן מותקן אבל שאני עושה gcc בקונסול הוא אומר שאין לי את זה. מישהו יודע למה ? תודה!

Master Whilee

New member
לגבי הmount

כתוב פה איך לעשות את זה: http://ubuntuguide.org/wiki/Dapper#How_to_mount_Windows_partitions_.28NTFS.29_on_boot-up.2C_and_allow_users_read_and_write_access ולגבי הGCC צריך לשאול מישהו שהוא פחות newbie ממני

lior wohl

New member
לאובנטו יש קובצי deb במקום rpm

ומתקינים אותם מהמנהל חבילות כמו שכתבו מעליי

The Albatross

New member
אאל"ט החבילה

build-essential מכילה כל מה שתצטרך כדי לקמפל. אם זה לא עובד, אתה תמיד יכול להתקין את החבילה gcc עצמה.

למעלה