שאלה לבעלי נסיון במרתונים...

אג10

New member
שאלה לבעלי נסיון במרתונים...

מרתון טבריה יהיה הראשון שלי... נקווה שיהיו רבים אחריו... מתכונן לקצ של כ- 3.5 - 4 שעות. שאלה שמטרידה אותי אחרי שקראתי כמה כתבות בענייני חוסר נתרן ו...מוות. 1) אם במרתון אני אשתמש בג'ל כל 7-8 ק"מ האם זה מחזיר את כל "הוצאת" המינרלים בריצה (או מספיק טוב) 2) האם כדאי לצרוך גם כדורי מלח כל 45 דק'-שעה (כמו שממליצים בכתבות)? 3) אם שותים גם משקה איזוטוני כל 7-8 ק"מ, האם צריך גם כדורי מלח או שאיזוטוני + ג'ל זה מספיק? תודה מראש

Amir Shvoong

New member
עצות שנכתבו בדם (כמעט)

המלצותיי מניסיוני: 1. עזוב כדורי מלח - זה נועד יותר למרחקים גדולים יותר, לא למרתון. באוכל המודרני יש כמויות נתרן אדירות. רק מי ששותה כמויות מים לא הגיוניות, יהיה בחוסר נתרן שעלול לסכן את חייו. בריצות ארוכות הייתי צורך מלח אטלנטי, סתם בשביל האוונטה. 2. ג'ל לקחת לפי מה שרשום על האריזה, תלו בג'ל ובגודלו. 3. אתה יכול לשלב איזוטוני, לא יזיק. 4. אל תנסה במרתון תוספים שלא השתמשת בהם - זה עלול לעשות לך בלאגן בבטן. 5. אל תציב לעצמך מטרה, זה מרתון ראשון שלך. תקשיב לגוף הכי חשוב. במרתון הראשון, כמו בכל מרתון, אתה עלול להרגיש את נקודת החולשה שלך: פציעות ישנות וכדומה, כי במקומות אלה המרתון תוקף אותך. לכן תזהר, ותקשיב לגוף. אל תפרוץ קדימה ותרוץ מהר בהתחלה - אלה הן טעויות של טירונים שנופלים בקצב בגלל זה בקילומטרים האחרונים. תרוץ לאט - תסיים מהר! בהצלחה, אמיר

אג10

New member
אין חכם בבעל ניסיון - תודות...

תודה רבה על תשובתך המהירה... אגב, נשמע מתשובתך כאילו מרתון היא לא ריצה ארוכה באמת...

Amir Shvoong

New member
הכל יחסי בחיים...

כשאתה רץ אולטרה מרתון, מרתון נראה קצר. למרות זאת, מרתון הוא מרחק "מסוכן" כיוון שבמרחק זה נחשב אתגר אולטימטיבי לרצי ארוכות וזהו מרחק אולימפי. מי שמשתתף באולטרה מרתון, ברוב המקרים, אין לו זמן מטרה לק"מ ומהטרה לשרוד. ולמען הסדר הטוב, השתתפתי רק באוטרה אחד ו-4 מרתונים אבל אני קורא המון בנושא. אין כמו המרתון הראשון, שיהיה לך בהצלחה. אמיר :)

מה התוצאה הטובה ביותר בשל ב- 10 ק"מ?

בהתאם לזה ניתן לחשב מהו הזמן הריאלי למרתון ראשון.

4 שעות זו תוצאה סבירה בהחלט

לפי מחשבום מקמילן התוצאה שלך מקבילה ל 3:21 במרתון ולכן הגיוני שתשאף לסיים ב3"30. עם זאת, רצוי לא לקחת סיכון ולהקטין ציפיות במרתון ראשון ולכן תחשוב לכיוון ה- 4 שעות . כדאי שתרוץ בבית שאן ותראה מה הקצב שלך בחצי המרחק ואז תוכל להעריך טוב יותר את היעד המתאים.

אג10

New member
הבעייה כרגע...

שרצתי בסופ"ש שעבר כ-30 ק"מ, סיימתי עם כאבים בקרסול ונפיחות, משהו דומה לנקע (ואולי נקע שלא הבחנתי?!?). בשבוע אחרון רצתי ריצות פחות ארוכות, פעמיים של כ 11-12 ק"מ, ובסופ"ש ריצה ארוכה של 26 ק"מ. שוב בסיום נפיחות וכאבים בקרסול - שמתי שקית קרח לכמה דקות , כאבים פחתו למחרת. לדעתכם, מניסיונכם: 1) מה לדעתכם הגורם? 2) האם להמשיך להתאמן במתכונת זו ? בכל מקרה מתכנן 3 שבועות ללא ריצה ארוכה לפני המרתון - כך שיש זמן "ריקוברי". 3) טיפול מומלץ ופעילות מומלצת...

מאד ממליץ לך ללכת לטיפול אצל משה ברטר

הוא פיזיוטרפיסט שעובד במרפאה של קופ"ח מאוחדת באיצטדיון ר"ג. הוא מטפל ברבים מרצי המרתון ומתמחה בפציעות ספורט.הטיפולים שלו כואבים אבל יעילים. יש הנחה משמעותית לחברי מועדון איילות.

למעלה