שאלה לא קשורה אבל ממש צריכה עזרה

שאלה לא קשורה אבל ממש צריכה עזרה

ויודעת שיש כאן אוסף של בנות אינטיליגנטיות אחת אחת אז אולי מפה תגיע הישועה... איך לכל הרוחות אני מעבירה הרצאה של עשר דקות (!) על כתבה כלשהי שעליי לבחור מהעיתון בערב ולהעביר עליה הרצאה למחרת בבוקר כשאין לי אינטרנט להעזר בו??? אם נעזוב לרגע בצד את פחד הקהל שיש לי שעליו לא תהיה לי ברירה אלא להתגבר - איך אני מורחת עשר דקות?!?!?!? ולא מספיק שאני צריכה להעביר הרצאה אחרי ההרצאה יש שאלות מתקילות של הבוחנים...אני ממש גרועה בזה!!! חשבתי לעצמי להכין לי כמה נושאים כלליים שתמיד מופיעים בעיתון כמו תאונות דרכים , אלימות, חינוך או אפילו הומור... אשמח אם למישהי יש רעיון יצירתי אחר או חומר בנושאים שכאלו - חייבת עזרה אני בלחץץץץץץץץ!!! רוצה גם לבחור לי נושא שלא שנוי במחלוקת כדי שלא אצטרך לנקוט עמדה כי הבנתי שבנושאים כאלו הבוחנים קוטלים... תעזרו לי בבקשהההההה......... (בבקשה מההנהלה לא למחוק למרות שלא קשור...)

דיא

New member
כמה שאלות

מי הקהל? מה מטרת ההרצאה? מתי זה קורה? לפי דעתי, כדאי בכל מקרה לבחור נושא שמעניין אותך ואת מרגישה שיש לך מה לומר עליו. אם תסתכלי על העניין מכיוון קצת שונה, אולי זה יעזור. למשל, השאלות אינן מתקילות, אלא מאפשרות לך לפתח תיזה על הנושא. כך שאם בחרת נושא שמעניין אותך, זה פתח לפתוח אותו למקומות מעניינים. תפרטי קצת וננסה לעזור (אני דווקא טובה בדברים כאלה, זה מטיס לי את האדרנלין
)

קודם כל תודה שלא מחקת...

קהל היעד הוא קבוצה שנמצאת בדיוק במצב שלי. כל אחד מהאנשים בקבוצה יעמוד במקום שלי בשלב כלשהו ויש את הבוחנים שהם אלו שלמעשה בודקים ומדרגים את היכולות שלי. אני לא יכולה לפרט מדיי מבלי לחשוף את עצמי מעבר למה שאני רוצה לחשוף אבל ניתן לומר שזה משהו על העיקרון של מבחני המיון לעבודה שבהם עושים דינמיקה קבוצתית ומשחקי תפקידים למיניהם וההרצאה היא חלק מהעניין - החלק המלחיץ (ולא זה ממש לא עוזר לי לומר לעצמי אל תלחצי כי זה פחות או יותר מה שיקבע את כל עתידי המקצועי וישפיע על כל חיי האישיים - ואני לא מגזימה בתיאור המצב) ובעיקרון נראה לי שלא ממש משנה מה אגיד על הנושא לדעתי יותר נבדקת הצורה שבה אני מעבירה את החומר. ביטחון עצמי סמכותיות וכו'. עוד אין לי תאריך אבל זה יכול לבוא בהתקלה של כל רגע. אני לא מהסוג שקורא עיתונים , אין לי אפילו עיתון ואני לא חושבת שאני מספיק טובה כדי לדבר על נושא אחד במשך 10 דקות ועוד מול קהל...(וזה דווקא דיי מוזר בהתחשב בעובדה שאני נחשבת "חפרנית" בדרך כלל וכזאת שמספרת את הצד הארוך של הסיפור חחח) עלה לי רעיון אולי לדבר על נושא פירסום כי הרי פירסומת היא חלק ניכר מכל עיתון וזה נושא קליל וחביב ולא נראה לי שמישהו אחר יחשוב על זה וככה הנושא בטוח יהיה שלי - אבל לא יודעת איך הוא יתקבל אצל הבוחנים כי הרי פירסומת היא לא ממש כתבה מהעיתון... יש רעיונות???

אז ככה

אחרי שתתני לדיא את התשובות אוכל לעזור יותר אבל בנתיים, קודם כל, לקחת את זה יותר בקלות. כשנלחצים זה לא עוזר. זאת עצה מפגרת, אני יודעת, אבל הייתי חייבת בגלל הדרך שכתבת "איך לכל הרוחות..." ו"איך אני מורחת". שנית, בחרי נושא שמתאים לך לדבר עליו, משהו שאת מתחברת אליו. אולי אפילו משהו שיש לך ידע מוקדם עליו. לא בושה לומר שאת לא יודעת משהו במיוחד אם קראת ערב קודם כתבה. כלומר, גם אם את לא יודעת הכל על הנושא, ושואלים אותך, זה לגיטימי בהחלט לומר "אני לא מומחית לנושא, שאלה מעניינת, צריך לברר...". את מספרת בקצרה מה קראת בכתבה, נותנת עוד קצת מידע, אולי אומרת גם את דעתך ולא תאמיני, אבל עברו 10 דקות. זה עובר מהר, בדר"כ לא מספיקים לומר כל מה שמתכננים. רצוי להתחיל עם בדיחה או קוריוז זה שובר את הקרח וגורם לנינוחות. כמובן אם זה מתאים. אפשר גם להתחיל בשאלה קצרה לבדיקת הידע של הקהל. כל אלה כמובן בהתחשב בקהל היעד ובמטרת המפגש. אחרי שתעני על זה נוכל להיות יותר עניינים. בהצלחה בכל מקרה, יעל

למעלה