שאלה כללית

מבט אחר

New member
שאלה כללית

מי מתעסק בנושא ביטוח? מה זה כולל ומה המחירים המקובלים בתחום?

ayeletg1

New member
היו פה הרבה שרשורים בנושא

תנסי בחלון של החיפוש למעלה להגיע אליהם. מי שמתמצאת מאד בתחום זו שרון מור שפעילה פה בפורום . תנסי אולי לפנות אליה במסר.

מבט אחר

New member
אנסה

איזה ביטו לעשות? צד שלישי או אחריות מקצועית? על איזה סכום צריך לעשות? מי בכלל עושה ביטוח? ישירות בחברה או שיש סוכנות כלשהי?

טוב,

עכשיו הבנתי. אז יש הבדל בין ביטוח אחריות מקצועית לבין צד ג'. אחריות מקצועית פרושה שאם את מתרשלת בתפקידך כמרפאה בעיסוק- הרי שיכולים לתבוע אותך . דוגמא- טיפלת בגישה לא הולמת,כאשר בשטח,אנשי מקצוע אחרים והגישה המומלצת בספרות שונה. לא הבאת תועלת ואף הזקת. למשל - גרמת נכות. אפשר לתבוע אותך בגין רשלנות, או סעיפים אחרים (ואגב- כל עוד אנחנו לא מקצוע מוכר יקשה על כל מי שאי פעם ירצה לתבוע להצליח בכך)... צד ג' הוא ביטוח הנוגע במקרים בהם נכנס אדם כלשהו לקליניקה שלך, אפילו מבקר סתמי, ונפל בגלל מרצפת שבורה.
אז מפעילים את ביטוח צד ג' שישלם לו פיצוי בגין הנזק. אים כאן שום נגיעה ליכולת המקצועית שלך. הסכומים המקובלים בענף שלנו הם בין מיליון ש"ח לשני מיליון דולר. תלוי אצל מי מבטחים וכמה פוחדים.
מי עושה ביטוח- האם את שואלת מי המבטח או מי המבוטח?
המבטח הוא סוכן פרטי שתוכלי למצוא את שמו באתר העמותה, או סוכנויות גדולות שידועות בשוק (ויותר יקרות). המבוטחים- מרפאים בעיסוק, קלינאיות תקשורת, פיזיוטרפיסטים ועוד מקצועות טיפוליים. אפשר שכמה מרפאים בעיסוק או למשל - מטפלים באמצעות אמנויות, מרפאים וקלינאיות מאותה קליניקה יפנו יחד למבטח ואז הפרמיה (הסכום השנתי לתשלום) זולה יותר. הסכומים השנתיים תלויים בגובה הפיצוי שאת מבוטחת עליו. יש לציין כי אצל הסוכן שמפרסם באתר יש גם אפשרות לביטוחים נוספים שמתקבלים בסכומים הוגנים גם עבור הבית, הרכב ועוד. אני חושבת שהבאתי את העיקר. אם יש עוד שאלות- העלי נא אותן. בהצלחה, שרון מור

מה קורה אם לא עושים ביטוח?

אני שואלת בעיקר לגבי ביטוח צד ג'. אם מישהו נכנס לקליניקה שלי (שאין לי,אבל זה רק דוגמא
) וקורה לו משהו - אני אשמה? הוא יכול לתבוע אותי על זה? היתה לי מחשבה שאני לא יודעת אם אבצע אותה בסוף אותה-להתנדב עם ילד שיש לו בעיות והולך לריפוי בעיסוק.אז לעזור לו קצת. לא ממש טיפול,כי הוא הולך לטיפול,אבל לחזק את הטיפול הקיים. האם על דבר כזה צריך ביטוח??מישהו יכול לתבוע אותי?גם על התנדבות?

בעיקרון

כל מי שרוצה
יכול לתבוע את כל מי שמתחשק לו.
אבל--- אם את מחזיקה מקום- ראוי שתהיי מבוטחת כדי שחלילה אם יתבעו אותך- יהיה מי שישלם. אנשים פרטיים לא מסוגלים לעמוד בעלות של 100,000 $
למשל לתביעת פיצויים וכמובן לא בסכומים גבוהים מאלו. מה גם שלחברות הביטוח יש קשר עם עורכי דין וכל מה שאומר כשצריך להתגונן ממי שמתחשק לו לתבוע. (תמיד מי שתובע חושב ש"את אשמה" -לא דאגת לתחזוקה, לתקינות המקום וכיו:ב כמי שעובדת שם. את יכולה לגלגל הלאה את התביעה למשל לבעל המקום שממנו את משכירה - או יותר נכון- חברת הביטוח שלך תנסה לעשות את זה). בקשר להתנדבות, אם את מתנדבת
במקום מוסדר כמו קופת חולים, גן ילדים וכיו"ב אני יודעת שבדרך כלל מסדר המקום ביטוח גם עבור מתנדביו. אלא שבדרך כלל אין מובר על ביטוח מקצועי אלא על ביטוח אישי כנגד תאונות וכיו"ב. באשר לחלק המקצועי המקום הוא זה שאחראי בדרך כל לתפקוד המתנדב. בהצלחה, שרון

למעלה