שאלה: יש דבר כזה יפוי כח לביצוע פעולה חד פעמי

שאלה: יש דבר כזה יפוי כח לביצוע פעולה חד פעמי

היי

רציתי לדעת

אם יש אדם שהוא נכה בכיסא גלגלים

הוא מגיע מידי פעם אל הבנק. אבל רק כשיש צורך כמובן

שאלתי היא:

האם אוכל ללכת אל הבנק (עם הת.ז שלי ושלו), ולבקש מהם דף יפוי כח (אין לי מושג אם יש דבר כזה אצלהם).

ובעל החשבון יחתום עליו, ואז אני אגיע בשמו ואעשה קצת סדר בבנק?

אבקש הנחה לעמלות. או אנסה להוריד בכלל
אבקש להוריד את ה 20 שקל שלוקחים בחודש על כ.אשראי שהיה חצי שנה בחינם.

* אגב, את כל הדברים שאעשה צריך לפרט סעיף סעיף ביפוי כח נכון? יהיה שם לסמן סעיפים? "מה ברצונך לאפשר למיופה כח שלך לעשות" - יש דבר כזה?

נכון שאפשר לעשות את הדברים האלה גם בטלפון.
אבל אם בעל החשבון מעוניין שאני אישית אעשה זאת פנים מול פנים עם הבנקאים בבנק שלו - אפשרי או שהוא חייב עצמו להגיע אל הבנק?

אני מאוד מעוניין לעזור ולעשות זאת. בשמחה רבה אעשה וברצון ובטוב לבב!
רק השאלה אם אפשר

אגב אני לא מישהו רחוק, אנחנו אחים אותה משפחה הוא אחי הקטן

תודה

עוד שאלה נוספת אם אפשר:

אפשר אותו הדבר לעשות לאמי? אמי יכולה ללכת, היא לא נכה ברוך השם.
אבל האם אפשרי לעשות את זה גם לאדם שאין לו מגבלות בתנועה או כל סיבה אחרת, אלא נטו בגלל שהוא רוצה שאדם אחר יעשה זאת בשמו - אפשר? או שפה זה כבר לא דומה
למקרה הראשון, שהבן אדם הוא בכיסא גלגלים, אז אולי הבנק מתחשב.

אם אפשר גם ללכת לבנק של אמי, עם ת.ז שלי ושלה ולבוא לבית עם טופס יפוי כח היא תחתום עליו ואני אעשה קצת סדר אצלה - זה יהיה מצוין.

תודה

החלטתי בעקבות קריאה של תגובות שלכם, לעשות מעט סדר בבית. כמובן ברשות כל בני המשפחה, לא רק על דעת עצמי.
שתדעו לכם שכל תגובה שלכם עוזרת, ונותנת מוטיבציה לאחרים (קוראים שקטים). יישר כח לכם אנשים!

יש לי עוד שאלה בבקשה, אם אפשר

האם יש דבר כזה לבקש מהבנק לדעת כמה שילמתי על העמלות במשך השנה האחרונה?

אם כן, פשוט באים לבנק ומבקשים מהבנקאי/ת "אפשר בבקשה דף שיתן לי מידע כמה שילמתי על עמלות בשנה?"

כי אם יש דבר כזה - זה מצוין.

ככה חשבתי שאם הבנק לא יתן לי הנחה כשאלך לעשות הנחה לאמי ולאחי, אז אלך עם הדף הזה לבנקים אחרים, אציג להם - והם יגידו אם אצלהם אשלם פחות.

עכשיו אני ממש חסר ניסיון בזה. אני לא יודע אם יש דברים כאלה, האם יש? אפשרי לקבל? האם זה עולה כסף?

תודה

חשוב לי השאלות הראשונות בעקרון, אבל גם זה יעזור אם אקבל תשובה, המון תודה

מירה288

New member
דוח על עמלות

לפי הוראות המפקח על הבנקים, הבנק חייב לתת לנו ריכוז אחת לרבעון של כל העמלות ששולמו בחשבון.
בדוק בניירת ותגלה. אם לא תמצא, אתה יכול לבקש מהבנק העתק.

בהצלחה

מירה288

New member
ייפוי כח

קורא שקט יקר, אני ממש שמחה לדעת שגרמנו לך לצאת ולפעול. יופי!!!

אחד הדברים הבעייתיים בכלכלת המשפחה הוא חוסר חינוך להתנהלות כלכלית נכונה. מושגים כמו חשבון בנק, ייפוי כח, תקציב, חסכון ועוד צריכים להלמד בבית הספר כמו שלומדים כישורי חיים (מה זה??). כך קורה שמשפחות מתנהלות בלי שום ידע כלכלי וחוסר הידע עובר מדור לדור.

אז, שוב יישר כח על היוזמה.

לשאלותיך:
יש מושג שנקרא מיופה כח בחשבון - שמתמנה על ידי הבעלים בחשבון לבצע פעולות בשמו. ממנים מיופה כח על ידי חתימה על טופס שבו מגדירים את הפעילויות שמיופה הכח רשאי לעשות. למשל ניתן להגדיר שמיופה הכח רשאי לפעול בחשבון אך לא למשוך כספים וכדומה.

שים לב שהחשבון נשאר בבעלותו של הבעלים בחשבון ולכן עם מותו (אחרי 120) ייפוי הכח מתבטל אוטומטית. בנוסף הבעלים יכול בכל עת לבטל את ייפוי הכח.

עדיף להגיע לבנק ביחד עם הבעלים בחשבון כדי לתת דוגמת חתימה ולחתום על טופס ייפוי כח, (כמובן שיש להגיע לבנק עם תעודה מזהה). סביר להניח שהבנק גם יבדוק מה הקשר בינך לבין הבעלים ולמה ניתן הייפוי כח. אל תתפלא ועל תפגע מהשאלות, זה נעשה כדי להגן על הבעלים מפני ניצול לרעה (כבר היו מקרים כאלה)
אם יש לכם קושי להגיע לסניף בו מתנהל החשבון, בקשו לבצע את החתימה בסניף שקרוב אליכם.
נדמה לי שאפשר גם שתגיעו כל אחד בנפרד אם יש בעיה.

אתה יכול לעשות את זה עם אחיך וגם עם אמך.

בהצלחה

תודה רבה
על 2 התשובות המפורטות.

תמשיכו לפרסם תגובות, עם טיפים ועצות. במיוחד הדיונים שלכם - מהם אני לומד הכי הרבה. תודה!

מירה היקרה, שאלה קטנה וחשובה בבקשה -

בוקר טוב!

האם אפשרי שאלך לבד, אבקש את טופס "יפוי כח"
גם בבנק של אחי, גם בבנק של אמי
אביא לבית, והם יחתמו ואחזיר את הטפסים לבנק?

או שחובה נוכחות של בעל החשבון לפחות בעת מעמד על חתימת יפוי כח?

אם אפשר שלא תהיה נוכחות, זה יקל מאוד
אם חובה, אז חובה. וכמובן שנלך

תודה לך מירה
שיהיה לנו המשך יום טוב ושבוע חדש עם בשורות טובות

מירה288

New member
אני חושבת שחובה להגיע לבנק אבל שווה לבדוק

תבדוק טלפונית בבנק.

למיטב הבנתי הבעלים וגם מיופה הכח צריכים להגיע לחתום. לא חייבים ביחד ולא חייבים בסניף אבל צריך שפקיד הבנק יזהה את החותם (במיוחד את הבעלים).

אשמח אם תעדכן מה בררת,

בהצלחה ושבוע נפלא,

תודה מירה. אעשה זאת בעזרת השם השבוע

בכל מקרה, אדאג לעדכן אתכם לטובת הגולשים האחרים שגם מעניין אותם.

תודה מירה!
שבוע נפלא.

למעלה