שאלה חשובה

the new L

New member
למה שהבית ספר

הזה יעניין את אוניברסיטת תל אביב? היא מתעסקת בהשכלה גבוהה, ולא בהשכלה נמוכה מאוד מאוד (מה שמכונה תעודות בגרות). זה גם לא כזה הישג להיות תלפיון לדעתי. בחיים לא הייתי הולך לתלפיות (9.5שנים כתור חייל??
) בהינתן שבתי ספר גם ככה לא יכולים להתקיים ברמה גבוהה (פשוט כי הרמה של בחינות בגרות היא, איך לומר את זה........), הבית ספר הזה באמת לא צריך לעניין את האוניברסיטה. הוא לא מקדם את המחקר בשום צורה -> הוא לא מקדם את האוניברסיטה בשום צורה. ויש מספיק מקומות אחרים שבהם אפשר לזכות בתעודה המפוקפקת הזאת.

rRoller

New member
כמו שכתבתי בהודעה קודמת...

גם בית הכנסת, בית התפוצות ואולם סמולרש שלא קשורים בשום צורה למחקר אקדמאי ונמצאים בתחומי האונ' מתוקצבים על ידי אונ' ת"א, ואולי כדאי שתקרא את מה שכתב פה מישהו לפניי על הסיבה שהוקם בית הספר והקשר שלו לאונ', ומדוע לא צריך לסגור אותו. http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=159&msgid=49438403

ואתה דוגמא ניצחת לטענה שלי

אודות כוח הגיוס האמיתי של הצבא ועד כמה חוק מדינה זה או אחר לא רלוונטי לגביו...

אז ככה..

אני תלמידת שמינית בביתה ספפר להנדסאים ושותפה למאבק-ואף נכחתי בועדת החינוך של הכנסת. רק לידיעתכם "ילד הכאפות" שהחזיק את השלט שהנדסאים הוא בראש רשימת העתודאים...הוא אחד מהגורמים הראשיים שהשיגו את ועדת החינוך הזו והשפיע רבות על המאבק נגד סגירת בית הספר [ובלי קשר הוא ילד מדהים]. ולזה שחשב שהשלט נגנב ממסדרונות בית הספר-אממ ממש לא...אם תשים לב-השלט שהיה במסדרון בית הספר-עדיין קיים בו. בכל אופן-אנחנו בקשר ישיר עם חברי הכנסת שהשתתפו בועידת החינוך, וכן יצרנו קשר עם מתן וילנאי-ומאבקנו לא הסתיים. יום ראשון שוב שביתה=]

1234aaa

New member
באמת יש לכם מנהל,

שקוראים לו "בן גן" ,כאילו כמו המשוגע הזה מ"אי המטמון"? או שזה כינוי שהתלמידים נתנו לו?

Boris of BGU

New member
ובכלל

אני בא מהפריפריה ואין לי שום קשר לאת"א. לדעתי הדרך להעלות את רמת החינוך בארץ היא לא ליצור בית ספר "מיוחד" אלא להעלות את הערך של השכלה גבוהה. כיום העובדה שכל מכללת ג'נין מחלקת תארי B.S.C וM.A מאוד מעציבה אותי. אבל זה לא הנושא. לדעתי בעוד שילדי בתי הספר במרכז נשארים במקום ואף הולכים אחורה (כי רמת הבגרות שכולכם מתגאים בה היא בדיחה עצובה) ילדי הפריפריה רצים אחורה (אני רואה זאת במו עיני) במקום שהאוניברסיטה תסבסד בית-ספר היא צריכה לפתוח יותר חוגים מעשירי מדע אחרי הצהריים שיהיו יותר נגישים לכלל האוכלוסיה. האוניברסיטה צריכה להשקיע את הכסף בכל הנוער. השינוי צריך להיות יותר כללי ולא ע"י בית ספר למחוננים/לעשירים. זו רק דעה חיצונית של מישהו מהפריפריה על הדיאלוג שלכם על הנדסאים.

the new L

New member
זה לא תפקיד

האוניברסיטה. זה אולי תפקיד הממשלה, תפקיד משרד החינוך לדאוג שכלל הציבור יהיה יותר משכיל. האוניברסיטה לעומת זאת היא גוף שמטרותיו הם לימודים אקדמאים ומחקר (בעיקר מחקר, שהוא התוצר הסופי של העבודה האוניברסיטאית). בית הספר להנדסאים לא ממש רלוונטי בהקשר למטרותיה של האוניברסיטה.

למעלה