שאלה חשובה...קצת משפטית..

שאלה חשובה...קצת משפטית..

תודה ל-OFRIK שנתנה לי מידע ולשאר. בכל אופן המצב הוא כזה: אני ובן זוגי מתעתדים להתחתן במאי. חיפשנו גן אירועים ולאחר שיטוטים מצאנו את גן איקס. גן זה נאמר לנו אינו מחזיק ברישיון עסק שכן הוא מצוי על אדמה חקלאית,בעבר הייתה להם משתלה על שטח זה (כמו רבים מגני האירועים בשרון ד"א). בכל אופן הוברר לנו דרך אנשים שונים שאותו גן אינו חותם מולנו על חוזה כמו גנים אחרים אלא רק חותם על ההזמנה ומנפיק קבלה כנגד המקדמה שאנו משלמים. חבל לנו כי הגן מקסים ויש עליו ביקורות טובות,גם הבעלים עושים רושם אדיב. אולם וכאן האבל הגדול מה המשמעות של כל זה? למה הם לא חותמים על חוזה?למה גנים אחרים שגם אין להם רישיון כן חותמים? אתמול כשדיברנו איתו בטלפון הוא אמר שמקומות אחרים חותמים על חוזה כדי לכסת"ח את עצמם אבל זה הרי ברור שהוא מרוויח משהו מזה אחרת היה חותם על חוזה. בקיצור מה לעשות???. דחוף מאוד כי מחר קבענו ללכת אליהם. גם איך הקטע של מקומות כאלה מול מס הכנסה שהרי אם אין להם רישיון עסק כיצד הם מנפיקים חשבוניות-פיקטיביות? מה הקטע לא ברור לי. הפניתי את השאלה גם בפורום חוק ומשפט וטרם ענו לי על כך...

lulalo

New member
עזבי לרגע את העניין של הרישיון

מקום שלא חותם איתך על חוזה לא מתחייב בכתב לספק את מה שסגרתם עליו בעל פה. כלומר אם הם לא יעשו משהו על פי הסגירה שלכם בע"פ אין לך מסמך שמחזק את הגרסה שלך נגדם במקרה של תביעה. מעבר לזה אם אין להם רישיון ובמקרה ייסגרו להם את המקום שבוע לפני החתונה אין לך חוזה חתום שעל פיו הם מתחייבים לספק לך מקום חלופי (שזה סעיף שהייתי מוסיפה לחוזה במקום ללא רישיון עסק). אני די חפיפניקית בעניין של רישיון עסק, יש כאלו שבוחרים מקום לפי קיומו של הרישיון, לי לא ממש אכפת. אבל לא הייתי סוגרת על עסקה בכל כך הרבה כסף בלי חוזה מוסדר ומפורט. במקומך- הייתי דורשת מסמך כתוב וחתום של ההסכמות ביניכם ומוסיפה בו סעיף שדן בנושא הרישיון החסר. בהצלחה.

ט ו ש ה

New member
מסכיהמעם LOLALU ב100%

רשיון העסק הוא נושא מאד מורכב, יש גנים שיש להם, יש גנים שאין להם, ש גנים שנמצאים בתהליך קבלה ויש גנים שויתרו. זה כבר ענין אישי שלכם, אבל זה רק מחזק את הצורך בחוזה חתום שמפרט ה-כ-ל (גם חלילה, מה קורה אם מחר הם מקבלים צו סגירה אחרי שסגרתם ושילמתם מקדמה...) רשיון עסק או לא - בעיני זו לא סיבה לוותר על גן. זה שהם לא מסכימיים לחתום על חוזה - זה בעיני איתות אדום ענקי על הגן. החוזה לא מכסת"ח את הגן, הוא פשוט מבהיר מה אתם מקבלים ממנו - הגברה? תאורה? הסדרי תשלומים? מנות ילדים? תשלמוים למלצרים? אם לא בחוזה - איפה בדיוק יהיו כתובים הדברים האלה? ואיך תהיה לכם דרך לבדוק ולוודא שבאמת קיבלתם כל מה שסיכמתם עליו? לדעתי

פלוקליק

New member
גם אני מסכימה

שני הנושאים חשובים מאוד! ראשית החוזה - הרי ברור מה מטרתו וכשאין חוזה עם נותן שירות כלשהו את לא מוגנת. לסגור עם מקום ללא חוזה זה מסוכן. לגבי רשיון עסק - נכון שהרשיון עצמו לא חשוב אבל מה תעשי עם כמה ימים לפני החתונה עצמה יחליטו לסגור לגן את המקום. רק המחשבה על זה מפחידה...

o f r i k

New member
הי שוב

התכתבנו במסרים עד עכשיו... לפי דעתי תמתיני ללפתן צימוקים ותשמעי מה שיש לה להגיד על המקום וכדאי גם לעשות הפרדה: א. נושא הרישיון ב. נושא החוזה גם לה היו חששות בנוגע לנושאים הללו - ולפי מה שהבנתי החתונה שלה היתה מעל ומעבר למה שהיא ציפתה למרות שהיא לא חתמה על חוזה ודי חששה מהעניין. אם זה ממש דחוף אני יכולה לתת לך את הטלפון שלה.

talilu

New member
חוזה הוא מסמך

אשר אינו בהכרח קשור לרשיון, והוא משקף את הסיכומים ביניכם לבין גן האירועים בקשר לאירוע שלכם, למס' המשתתפים, מחיר האירוע ותנאים נוספים שסוכמו בין הצדדים. על מנת שתוכלי להיות בטוחה במה שאת מקבלת, ושהוא יוכל להיות בטוח שאת תשלמי את כל מה שאת חייבת לו - מקובל לערוך חוזים כראיה לרצונות הצדדים ולהתחייבויותיהם ההדדיות. ברגע שאין חוזה - ראיה כזו היא יותר מסובכת, וקשה יותר להוכיח תנאים עליהם סיכמתם בע"פ. לכן, אם זה כ"כ חשוב לגן אפשר להוסיף סעיף בחוזה שאומר כי הזוג מודע לכך כי לגן אין רשיון עסק מטעמים שונים, אבל בשום אופן לא הייתי ממליצה לך לוותר על החוזה עצמו, ולו בשביל השקט הנפשי.

Springie

New member
רישיון עסק, מס הכנסה ושאר ירקות...

רישיון עסק זה סיפור מסובך - כי אמנם לעיתים מאוד מאוד מאוד מאוד רחוקות יש בעיות, אבל אם יש - זה מאוד מאוד לא כיף. בקיסריה היו כמה מקרים שבהםפ משטרה סגרה מסיבות פרטיות בוילה כי זה הפריע לשכנים, אבל לרוב גני האירועים לא מפריעים לאף אחד. את מס הכנסה בכלל לא מעניין רישיון עסק וזו מהסיבה שרק חלק מסוגי העסקים חייבים ברישיון עסק. אם את פותחת חברת פרסום, אין לך בכלל צורך ברישיון, ואת מס הכנסה ממש לא מעניין מה את עושה כל עוד את משלמת לו את חלקו. מה שיותר חשוב, הוא עניין החוזה. לפי החוק, חוזה שבע"פ הוא דבר תקף לחלוטין. אם הבעלים התחייב (עדיף בנוכחות עדים) למשהו תמורת מחיר, ואת הסכמת - כוחו של החוזה תקף, אבל - כל עוד את מצליחה להוכיח שאכן הייתה הסכמה על החוזה הזה שבע"פ... מה שנקרא במשפט "הצעה" ו"קיבול". אף על פי כן, זה בכל זאת סיכון לדעתי - לאנשים קל יותר לשכוח או "לשכוח" סעיפים לא כתובים, ובטח ובטח שאם הפרו אותם, יהיה לך כאב ראש עצום אחרי זה לקבל פיצוי. אבל אחרון - אם יש פה זוגות בפורום אם ניסיון טוב עם מקום, ואת קוראת רק ביקורות טובות... אז זה כנראה הימור די בטוח... בכל מקרה בהצלחה והמון מזל טוב

למעלה