שאלה חשובה למבינים......

שאלה חשובה למבינים......

האם זה חוקי להטיף למדינה דו לאומית?!?!? כאילו זה נוגד את אופיה של המדינה ומטרת הקמתה אבל מצד שני יש קריאות בלתי פוסקות מצד ערביי 48 למדינה דו לאומית....... מי שיודע בבקשה שיביא הוכחה לדבריו. תודה!
 
למה שזה לא יהייה חוקי?

אם אתה לא מסכים עם הרעיון זה לא אומר שאסור לאנשים לדבר על זה. זה לא פוגע באף אחד.
 
בהחלט כן

למרות שאני לא מסכים עם הרעיון, זה לגיטימי, כמו כל הצעה לשינוי במבנה החוקי של מדינת ישראל (כן, כולל תיאוקרטיה), וזאת בהחלט אינה הסתה כנגד המדינה. צריך לזכור שרעיון המדינה הדו-לאומית היה, בעבר, אפילו נחלתו של הזרם השמאלי ביותר בציונות (השומר הצעיר, למשל, תמכו במדינה דו-לאומית מרקסיסטית).
 

ערב רב

New member
השאלה היא על האמצעים, לא על המטרה

אם אתה קורא למהפכה או הפיכה אז זה בלתי-חוקי אבל אם אתה קורא להקממת מפלגה - זה חוקי, למרות שהמפלגה עצמה תפסל עפ"י חוק הבחירות משום שהיא פועלת אנגד אופיה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית. עם זאת, יש לציין ששבהחלטת ביהמ"ש העליון בשבתו כסמכות הערעור על ועדת הבחירות של הכנסת להתיר את השתתפות המועמד עזמי בשארה בבחירות, הוא התיר למעשה השתתפות מועמד הקורא למחיקת זהותה היהודית של המדינה והקמת מדינה דמוקרטית-ליברלית במקומה - בכך הוא פתח פתח להכרה במפלגות שישאפו להפוך את ישראל למדינה דו-לאומית, כל עוד היא תהיה דמוקרטית.
 

איתיץ

New member
חוקי חוקי חוקי

למעלה מכך, במדינה דמוקרטית, אפילו הצעות כגון: "בוא ניתן למאיר כהנא להקים פה מדינת הלכה כשהוא העומד בראשה ולשלול את הדמוקרטיה" הינן לגיטימיות, בשיח הציבורי. כמובן שהמוסד לא יאהב את מה שהוא ישמע.
 

אריק ל

New member
פשוט לא נכון

ועובדה שמפלגתו של כהנא נפסלה בגלל המצע הגזעני והאנטי-דמוקרטי שלה. לפי חוק יסוד הכנסת, מפלגה שתומכת במדינת כלל אזרחיה (שזה גם כולל מדינה דו-לאומית) אמורה להפסל מהכנסת, כיוון שהיא תומכת בהריסת מדינת ישראל כמדינה יהודית. אגב, גם מפלגות דתיות שבגלוי תומכות בכינון מדינת הלכה לא דמוקרטית והפריימריז שלהן מתנהל בצורה לא דמוקרטית (|שיעול| ש"ס |שיעול|) צריכות להפסל מכנסת ישראל לפי החוק.... אבל אנחנו לא מדינת חוק ככה שזה לא משנה
 

אריק ל

New member
מוחמד היה אנלפבית מחצי האי ערב

שיום אחד פגש במלאך גבריאל שלימד אותו קרוא וכתוב וגם את הבשורה של האל(לה). יום אחד חזר מוחמד לחבריו אחמד, מחמוד, ופאטמה, ואמר להם: תמירו את דתכם או שתמותו. פאטמה ומחמוד הסכימו, פאטמה התחתנה עם מוחמד, ואחמד נמלט על נפשו
 

איתיץ

New member
שטויות במיץ

ההחלטה להעיף את מפלגתו של כהנא הייתה פוליטית. פעם הבאה הוא היה צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא כינה את ערבי ישראל "כלבים" מעל בימת הכנסת. קצת טאקט.
 

אריק ל

New member
ומה עם חברי הכנסת הערבים שכינו

את צה"ל "רוצחים" וטענו ש"עכשיו כולם מבינים שלא חייבים להיות גרמנים כדי להיות נאצים"? ההחלטה הייתה לפי חוק יסוד הכנסת. אתה יכול לקרוא לזה פוליטי או לא, זו תיאוריה שלך, אבל עובדה שהחוק התיר העפה שלהם מהכנסת, ולכן המהלך היה חוקי ולא רק פוליטי.
 
יש הבדל בין הסתה גזענית

ופעילות טרוריסטית מסוגה של כהנא, לבין הצעת דרך אלטרנטיבית לקיום מדינת ישראל, בין אם מדינה דו-לאומית, רפובליקה מרקסיסטית, מדינת הלכה, או נעל בית.
 

the man is back

New member
לא מסכים...

מטרתה של פעולת טרור היא להשמיד מסגרת פוליטית או אוכלוסייה. גם הקמת מדינה דו לאומית משמעה השמדת ישראל. אז למה יש בעצם הבדל? למה לא להוציא מחוץ לחוק את התנועות שדוגלות ברעיון הזה ובמיוחד את הסיעות הערביות כמו שמוציאים מחוץ לחוק אירגוני טרור.
 
מטרתה של מדינה דו לאומית

אינה, לפחות לא במוצהר, השמדת מדינת ישראל, אלא שינוי המבנה שלה. אין מה להשוות בין העלאת רעיונות שכאלה, בעייתיים ככל שיהיו, לבין פעולות טרור רצחניות. העלאת רעיון המדינה הדו-לאומית עוד לא הרג אף אחד, בינתיים.
 

the man is back

New member
אז מה...

גם כהנא לא הרג אנשים אלא רק קרא לרצוח (אבל רעיון לא הורג אף אחד!).
 
אתה צריך להיות פאשיסט

כדי להשוות הסתה לרצח להצעה לשינוי מבנה המדינה שלך.
 

the man is back

New member
אין שום קשר לפאשיזם

בעיני מדינה דו לאומית תהפוך למדינה פלשתינית בין הירדן לים בגלל הדמוגרפיה. דבר זה יגרום סבל, אפליה, גירוש או אפילו שואה מחודשת ליהודים שיושבים כאן אז אני לא רואה שום הבדל בין הסתה לרצח קבוצה של אנשים לבין הקמת מדינה דו לאומית שתוביל בסופו של דבר לרצח עם (לא חסרים דוגמאות לרצח עם במדינות דו לאומיות).
 
יש הבדל בין סכנות בהצעה מסוימת

לבין הצעה לבצע מעשה מסוכן בפני עצמו. גם במדינת הלכה יש לא מעט סכנות, ועדיין חוקי להציע אותה. טענותיך כנגד המדינה הדו-לאומית נכונות, לדעתי, אך לא מהוות צידוק למניעת העלאת הצעה לקיים מדינה כזאת, אלא כנגד קיום שלה בפועל. אני מזכיר שוב שהצעה כזאת אפילו לא נוגדת את הציונות וערכיה.
 

the man is back

New member
טוב שאתה לפחות מסכים אתי חלקית..

מה שאני מציע זה לא לירות באנשים פרטיים שדנים בזה. אני פשוט רוצה להוציא מחוץ לחוק מפלגות שהאג'נדה שלהם היא הרס מדינת ישראל ע"י הקמת מדינה דו לאומית. עכשיו בקשר לשומר הצעיר, התנועה הזאת דגלה במדינה דו לאומית לפני השואה כי אז היו מיליוני יהודים שהיו יכולים לעלות לארץ והיו יכולים ליצור כאן רוב יהודי בלי בעיות. אבל בגלל השואה שהשמידה שליש מהעם היהודי ובגלל הילודה הנמוכה יחסית של היהודים בארץ מה שהם אומרים הוא פשוט לא רלוונטי כיום.
 
למעלה