שאלה חשובה ומטרידה...

שאלה חשובה ומטרידה...

אומרים שמי שלא חווה אהבה בילדות ובכלל לא ידע לאהוב את בת זוגו בעתיד, כי הוא לא יודע מה זה באמת בעצם, משהו כזה... אז מה שאני מנסה להבין הוא אם כדאי לי להיות חברה של בחור שסיפר לי שהוריו תמיד היו קרירים אליו וגם ביחסיהם אחד אל השני, ושהוא אף פעם לא הרגיש שהם באמת אהבו אותו.. אני גם לא יודעת להחליט אם יש לעובדה הזאת קשר לכך שיש לו הסטוריה של דיי הרבה קשרים עם בנות שנקטעו על שטויות, ז"א שפתאום בום נשבר לו מהן והוא חתך את הקשר... כדאי או לא כדאי להכנס לקשר כזה, ופליז, אל תכתבו לי שאני עוד צעירה וזה לא נורא להפגע...

seeyou

New member
../images/Emo24.gif-את בגיל המתאים לשאלה!

את האמת,אין אדם על פני אדמה שיכול להגיד לך בוודאות מה טוב או מה רע בקשרים בינו לבינה. בני אדם הם כמו קופים...מה שרואים בבית,בילדות ממשיכים בחיים שלהם עד לגיל שהם מתבגרים ומבדילים בין שקר לאמת. בין מה שהיה טוב בין ההוריים שלו ובין הציפיות שלו מהחיים. לכן,אני ואישתי החלטנו לפני הנשואים שדברים שלילים שראינו בבית ההורים לא נכניס לזוגיות שלנו. דעגנו שבמערכת היחסים שלנו יהיה ,כבוד הדדי,ללא עלבונות או הרימת קול,פירגון,חברים לפי ההגדרה ולא מתחרים. ספציפית,מה את מרגישה כלפיו? מה את מצפה בגילך מהקשר? יש פיתגם שאומר שמי שאוהב אותך גם יגרום לך לבכות....אבל אין ורדים ללא קוצים.ככה זה ביחסים בינו לבינה. ברור שיהו לך כאלו שינצלו אותך וגם יהיו מצבים הפוכים שאת תרצי לנצל אותם. דבר חשוב,מה שכתבת בפורום...מה שתעשי תעשי כאשר את שלמה עם עצמך ולא מזיק לפעמים לשאול אדם בוגר ממך על עצה. למה? החיים שלנו קצרים על מנת לעשות כול השגיעות של אחרים. בהצלחה! יוסי נ.ב תקחי בחשבון שבמשחקים של האהבה נולדים גם ילדים!

seeyou

New member
שלא תביני לא נכון-../images/Emo13.gif

לא התכוונתי שאת עדיין ילדה... התמונה מייצגת עולם של תמימים. בעולם של בוגרים התמימות של גיל הילדות נעלמת .... מלמדים אותנו על הרבה סגולות של בני אדם - חברות אהבה כנות יושר צדק שיויון זכויות .....הכול מקבל מימד אחר בחברה של הבוגרים....

אתה בגיל המתאים לענות על השאלה../images/Emo3.gif

ועכשו ברצינות, אני מבינה למה אתה מתכוון במיוחד לעניין הזה שאין תשובה חדה לשאלה שלי ויש המון אפשרויות... מה שמפחיד אותי הוא גם מה שציינת " שבני אדם הם כמו קופים ומה שהם רואים בבית זה מה שהם מחקים". מצד שני התעודדתי קצת מכך שבזוגיות שלך למשל, החלטתם גם מה אתם לא רוצים לקחת מהבית שבו גדלתם, אז אולי גם הוא... אבל מצד שלישי, אולי אין כל דמיון בינך לבינו, אולי לך לא היו המון קשרים עם בנות שנתקו פתאום בגלל שטויות ואז מה שטבעי לך לא יהיה כל כך טבעי בשבילו... אוף, מרוב צדדים אני כבר לגמרי מבולבלת, מה שבטוח זה שאני פוחדת להפגע כמו הבנות שקדמו לי, וזה כל כך מסובך... היו לך הרבה הכרויות שנתקת באופן פתאומי מבחינת הבנות, אממ...אם אני נכנסת לדברים אישיים מידי אז סליחה, ותמחק את השאלה, אוקי?...

טיפה קשה.. אבל אני ישתדל :)

מצד אחד יש משהו במה שאת אומרת.. כי אני יכולה להגיד מנסיון שזה נכון.. כשבבית יש יחסים קרים בין ההורים ובין ההורים לילד.. אז הילד מתחיל לפחד מקשר ומחויבות.. ולכן תמיד כשהקשרים מתחילים להיות טיפה רציניים אז חותכים וזורקים.. אבל מצד שני (וזה הצד החשוב) :) אני מאמינה ברצון.. אם את באמת באמת רוצה אותו... אז תהיי מוכנה להשקיע ולהשקיע בקשר... למה אני מתכוונת? הוא לא יודע בעצם מה זאת אהבה וחום מהבית, לכן אם את רוצה קשר רציני איתו את צריכה המון סבלנות.. המון להבין אותו.. להיות פתוחה.. את צריכה ללמד אותו לאהוב ולקבל אהבה.. אם הצלחת ללמד אותו הוא יהיה שלך לכל החיים!!!!!!!! אז אממ.. תחשבי טוב לפני שאת נכנסת לזה (:) המון המון בהצלחה!

../images/Emo20.gifתודה קרחונית ו seeyou

אני אחשוב על דבריכם, משום מה נאסר עלי לכתוב בפורום כי הוגדרתי צעירה מידי, 18+ , קצת מוזר אבל אני לא מתווכחת.... יש המון הגיון במה שכתבתם ומבחינתי זה אומר חומר למחשבה...

seeyou

New member
הוא לא יודע בעצם מה זאת אהבה ../images/Emo45.gif

באופן כךךי את צודקת הבעיה מתחילה בבית,כאשר מלמדים שהחיים הם כמו אגדה- ולא מכינים אותנו לחיים האמיתים. יוסי keep smiling

אספר לך מנסיוני האישי:

אני נשואה לאדם מדהים שהוריו לא אהבו זה את זה ונתנו לו מילדות רק ביקורת ולא שום עידוד או אהבה... ואין בעולם אדם אוהב יותר ממנו! עוד בתחילת הקשר הוא סיפר לי שתמיד היה לו חלום... להכיר את הבחורה שאותה יאהב כל החיים ורק לה יעניק טונות של אהבה. ולאושרי אני הבחורה הזאת ומקבלת מנות גדושות של יחס ואהבה כל יום כמו שאני לא מאמינה שאף אחת מקבלת... תני לכל אחד צ'אנס לפעמים דווקא מי שלא למד לאהוב בבית יכול לאהוב יותר מכולם.

למעלה