שאלה ויזה J1 ו- GC

assafch

New member
שאלה ויזה J1 ו- GC

בוקר טוב, ברשותכם שאלה: אני בן 27 וחושב על קריירה בתחום התעופה. בארץ, הסיכוי לבנות קריירה בתחום שואפת לאפס. האופצייה הכי טובה היא ללכת וללמוד במככלה בארה"ב, חלק מן המכללות מציעות ויזת J1 המאפשרת לאחר סיום הלימודים, לעבוד כמדריך באותה מכללה (מאוד חשוב בצבירת נסיון). ה- GC נותן ייתרון מאוד גדול מכיוון שהרבה יותר קל להמשיך ולעבוד בתחום בארה"ב מאשר בכל מקום אחר והמכללות בד"כ יכולות לעזור המון. במידה ואין GC צריך לעזוב את ארה"ב ולחפש את עצמך בעולם וכמובן שאין את הקשרים של אותה מכללה בה למדת. שאלתי היא כזו, כמה ריאלי להתחיל עם ויזת J1 ואז לבקש GC ולקבל אותו ? (האם זה אפשרי ? מה הסיכוי ?) האם אני יכול להתחיל תהליך של בקשת GC בלי קשר ללימודים שם, כלומר, להגיע לשם ללימודים כאשר כבר יש לי GC ? האם מקצוע התעופה הוא מקצוע מבוקש בארה"ב והאם רכישת המקצוע יכול לעזור בקבלת GC ? אני לא יודע כמה זה יכול לעזור או לגרוע אבל יש לי דוד שחי ב- NY כ- 30 שנה. ההחלטות שעומדות לפני מאוד מאוד קשות, אודה מאוד לעצתכם. בברכה, אסף.

doronf65

New member
אנסה לכוון

או לפחות לפסול דברים לא ריאליים ולתת כיווני התקדמות. לגבי הדוד: שכח מזה, לא נותן לך כלום מבחינת הגירה. ויזת J אינה ויזה על מסלול הגירה. זו ויזה שמאפשרת לך 2 דברים: 1. מאפשרת לך ללמוד. 2. לאחר סיום הלימודים אתה רשאי לקבל רשיון עבודה למשך שנה. האופציה הזו נותנת לך צ'אנס למצוא מעסיק שיבקש עבורך אחד מהשניים: א. GC. זה לא פשוט, כי הוא יצטרך להוכיח שאתה חיוני לו והוא לא מוצא אמריקאי שיעשה את העבודה. העניין לוקח גם זמן המתנה של כמה שנים כך שאני לא ממליץ וזה בד"כ לא ישים מסיבה זו. ב. ויזת עבודה. ויזות העבודה (H1B, L למיניהן) נמצאות על מסלול הגירה ומהן ניתן לעבור ל- GC. זו אופציה יותר ריאלית כי בזמן הזה אתה יכול לעבוד אצל המעסיק ולא להמתין שנים. תאורטית, אם תמצא מי שיבקש עבורך GC ויוכיח שאתה חיוני לו, אתה יכול לעשות זאת עכשו. ראה אפשרות 2א. לגבי המקצוע וביקושו - אני לא הכתובת, נחכה למומחים גדולים ממני בעניין. מה שכן - אם היית הולך ללימודי אח רחמן היה לך סיכוי מצויין ל- GC. מקווה שעזרתי, ובהצלחה, דורון

assafch

New member
עזרת מאוד....

תודה על התשובה המפורטת. לפי מה שכתבת, GC באמת לא נראה אופציה טובה.... תקן אותי בבקשה אם אני טועה, אבל אני הבנתי שהוויזה (j1) תאפשר לי לעבוד רק בשביל אותה מכללה ואני לא אוכל לעבוד בשום מקום אחר תחת הוויזה הזו. שנית, וויזות ההגירה שהזכרת, האם אוכל לנסות לקבל אותם תוך כדי שהותי שם או שעליי לבקש אותם לפני כן ? המון תודה, אסף.

doronf65

New member
הבהרות

GC הוא אופציה מצוינת והוא מטרתך הסופית, אבל לא נראה כמו אופציה ריאלית לקבל אותו ישיר. בזמן הלימודים תוכל לעבוד רק עבור המכללה, אבל בתקופת ה- OPT (השנה לאחר שסיימת בה יש לך אישור עבודה), אתה יכול לעבוד בכל מקום ואין מגבלה. זו שנת ההזדמנות שלך, למצוא מישהו שיוציא לך ויזת עבודה. דורון

BigMatilda

New member
OPT חייב לעשות במקצוע.

OPT חייב לעשות במקצוע. אי אפשר ללמוד גננות ולעשות OPT על אסדת נפט באלסקה.

assafch

New member
אני לא ידעתי

שאפשר לעבוד בכל מקום (כמובן במקצוע). אני הייתי בטוח שאפשר רק באותה מכללה, בנוסף הייתי בטוח שרק שנה. המון תודה על המידע.

doronf65

New member
זו שנת הצ'אנס

או כפי שתיקנו אותי - שנה וחצי. שיהיה בהצלחה!

למעלה