שאלה (די דחופה) למדביקות:

שאלה (די דחופה) למדביקות:

אפשר להדביק אותיות עץ על כלי שנמרח כבר בלכה? נניח בדבק נגרים או פלסטי? הכנתי כלי שהגיע לשלב הלכה. עכשיו החלטתי שאני רוצה להדביק עליו אותיות עץ. היות ואין להשיג כי החנות פתוחה רק ממחר בבוקר, רציתי לברר אם אפשר לעשות לכה ואז להדביק את האותיות עם דבק נגרים או פלסטי או אחר. אם לא מומלץ אני אחכה למחר אבל אם אפשר אמרח לכה היום (עלך בסיס מים) ומחר אדביק את האותיות. לתשובתכם (המהירה) אודה מאוד!

תשובה {לא ממש מהירה}

אפשרי להדביק עם דבק נגרים על לכה אבל לא נראה לי כדאי במיוחד אדיף שתחכי למחר מקווה שעזרתי

Scarlett

New member
אין לי תשובה, אבל יש לי שאלה:

אולי למישהי יש רעיון למה לא מצליחים לי הפיצוצים? שמתי משהו שמקביל ל- Step 1, חיכיתי שיתייבש, שמתי את החומר השני - וכלום... אפילו לא פיצוץ אחד לרפואה... עשיתי משהו לא נכון? או שאולי החומרים שלי מקולקלים?

שמופית

New member
גם לי זה קרה ../images/Emo4.gif

שאלתי את רעות והיא אמרה לי לנסות לעשות שוב ולשים המון המון סטפ 1
עדיין לא ניסיתי שוב, אבל אני מקווה שיצליח... את בטוחה שאין פיצוצים ? כי אח"כ צריך לעבור עם שמן וצבע כדי להדגיש את הפיצוצים...

Scarlett

New member
עוד לא ניסיתי לעבור...

אבל הנחתי שאם אני לא רואה בכלל פיצוצים, כנראה שאין... אני אנסה לשים הרבה סטפ 1... כמה זמן צריך לחכות לפני ששמים סטפ 2? הוא אמור להיות לגמרי יבש?

ד ל י ה 34

New member
כמה תשובות../images/Emo9.gif

בתקווה שאוכל לעזור.. פא"ב..את יכולה למרוח לכה, ומחר את האותיות מעץ להדביק באמצעות דבק חם או בדבק נוזלי של UHU, או אפילו בדבק ביג נוזלי (בזה אני משתמשת המון)...וזה ידבק טוב..וכמובן לא לשכוח לאחר צביעת האותיות למרוח גם אותן בלכה... scarlett..לגבי הפיצוצים איך בדיוק מרחת אותם?.את סטפ1 מרחת בכייון אחד, ואת סטפ2 לכיוון אחר?.....

dorlim

New member
סטפים.... לקח לי שנים עד שהצליח לי

כך שאל תרגישי רע עם העניין ואחרי שניסיתי הכל - אני עושה כך: א. מורחת סטפ1 (או דבק פלסטי/מפיות/פורצלן) בשכבה עבה בכיוון אחד ועדיף עם מכחול רחב מאד (בערך 4 סמ' המכחול) ב. ייבוש מלא ואח"כ שוב מריחה של סטפ1 בשכבה עבה עם מכחול רחב ג. ייבוש מלא לפחות 12 שעות ד. מורחת סטפ2 גם כן בנדיבות עם המכחול הרחב בכיוון המנוגד ומקפידה שלא לחזור אחורה! כלומר אם יש לך "גושי דבק" לא למרוח קדימה אחורה אלה רק קדימה ותוך כדי כך להרים את הדבק חזרה למכחול ולמרוח בהמשך ה. ייבוש ומילוי הפיצוצים שנוצרו (לסטפ2 לוקח יותר זמן להתייבש, אבל לא צריך להמתין מליון שעות... כשיבש אני מדגישה את הפיצוצים) המסקנה העיקרית שלי בנושא פיצוצים - לא עושים פיצוצים לעבודה יחידה, לפחות לא חסרות סבלנות שכמוני

Scarlett

New member
תודה רבה!

אני אנסה ללכת לפי השיטה שלך, שהיא די שונה ממה שעשיתי עד עכשיו...

dorlim

New member
פטרי, אני הרבה פעמים הדבקתי

אותיות (ליתר דיוק מספרים) עם הלכה, כך שלא נראה לי שתהיה בעיה

uti

New member
אין בעיה, תמרחי עוד שכבה של לכה

וכאשר הלכה הרטובה את לא צריכה דבק פשוט תניחי את האותיות על הלכה הרטובה זה ידבק

למעלה