שאלה דיי דחופה

שאלה דיי דחופה

חברתי ילדה לפני שבועיים פחות יומיים, היום היא הייתה בטיפת חלב והילדה ירדה במשקל, התינוקת נולדה 3.550 יצאה מבי"ח 3.220, היא יונקת, רגועה, בתחילה ינקה כל 3-4 שעות אך מאתמול התחילה כל שעתיים, בלילה יוצרת אפילו פער של 6 שעות, יציאות תקינות, עושה גרעפס, פולטת מעט, יונקת 30-40 דקות בדרך כלל כל הנקה מצד אחד ובהקה הבאה מהשני, הכל נראה בסדר אך היום היא שקלה 3,060 וחברתי מאוד לחוצה, יש לציין שהיא עברה לידה דיי קשה, אולי קשור? אשמח להרגעות מצידכן...
 

rnati

New member
לראות יועצת הנקה

למה היא מניקה רק צד אחד? מאוד חשוב שהיא תציע את הצד השני. והכי חשוב, לראות יועצת הנקה שתבדוק את התפיסה.
 
יועצת הנקה דחוף!!

ויפה שעה אחת קודם. זה לחלוטין לא תקין שהילדה לא עלתה, ואף ירדה במשקל תוך שבועיים. איך החיתולים מבחינת פיפי וקקי?? הכלל הראשון שצריך למלא כאן זה "להאכיל את הילדה" בין בהנקה, בין בתמ"ל. חוץ מזה כדי לשמר את תפוקת החלב, ואף להגדיל אותה (הילדה קרובה לקפיצת הגדילה של גיל שבועיים) י שצורך בשאיבת חלב, כל זאת במקביל להמשך ההנקה. היכן היא גרה? יוכלו להמליץ לה על יועצת הנקה קרובה (וכדאי מאוד יועצת מוסמכת עם תואר IBCLC).
 

Shellylove

New member
מצטרפת להמלצה על יועצת

קודם כל חייבים לעצור את מגמת הירידה. ברגע שהילדה תפסיק לרדת ותיעצר ואף תתחיל לעלות קצת זה יהיה סימן חיובי.
 
עדכון מהיום ולא חיובי

אתמול הילדה ינקה המון כל אחה"צ והערב, הבוקר ינקה כל שעה וחצי שעתיים, ישנה בלילה 6 שעות רצוף, הכל נראה תקין, 4 יציאות ביום והיום ירדה עוד 40 גרם מאתמול היא תדבר היום עם יועצת הנקה ותלך לרופא ילדים, למשהי יש השערה?
 

לאה_מ

New member
כן. ההשערה היא שהתפיסה של היונקת

לא טובה, ולכן היניקה לא יעילה והיא לא מקבלת מספיק חלב. קיימת אפשרות שהיא "פותחת מרווחים" לא משובע אלא מתשישות. טוב שהיא נפגשת עם יועצת, ובינתיים לדעתי התינוקת צריכה לאכול. גם אם זה תמ"ל.
 
כן

כן היא התייעצה טלפונית והיועצת הנקה אמרה שזה חמור מאוד, שהילדה מתקרבת למצב מסוכן ומיד לתת תמ"ל ובמקביל לשאוב וגם להניק, היא אומרת שזה מעגל של תשישיות ואז היא לא יונקת מספיק וישנה כי אין לה כוח ודחוף צריך קודם שהיא תתחיל לעלות במשקל דבר נוסף וחשוב שהיא אמרה לה זה שלמי שיש כללית מושלם ניתן לקנות מדלה חשמלית ב- 270 ש"ח בבית מרקחת של קופת חולים, לדעתי מידע חשוב שאני שומעת עליו לראשונה, היא בדרך לרופא ילדים ולקניית המשאבה ובינתיים נתנה כבר 30 מ"ל תמ"ל
 
למעלה