שאלה דחופה!!!

שאלה דחופה!!!

אביו של חבר לעבודה נפטר והיום בצהריים תתקיים ההלוויה. זכור לי שפעם שמעתי שלא נהוג שנשים בהריון ילכו לבית קברות. למישהי יש מושג האם יש מנהג כזה? מה המקור שלו? ומה הסיבה? אני כרגע בסוף שבוע 31, אם זה רלוונטי. תודה מראש.

אורינעה

New member
אמונה טפלה

ככל הידוע לי מדובר באמונה טפלה, יש נשים שנמנעות מלהגיע לבית עלמין כשהן בהריון. לצערי יצא לי להגיע להלוויה בהריון

לא אמונה תפלה בכללללללל

זה עניין יהדותי בהחלט. נשים בהריון משתדלות שלא ללכת לבית הקברות ולא להיות בקרבת המת. הסיבה איני יודעת אבל אצלנו מקפידים על זה מאד כשסבא שלי נפטר כולם ידעו שאני בהריון כי לא הגעתי ללוויה...

ר770

New member
אין איסור מפורש אך ישנם עצות חכמים

לגבי אשה הרה. 1. להזהר מן הכעס. 2. להזהר לא לדרוך על ציפורניים גזוזות. 3. טוב שתאכל תפוח עץ בהריונה. 4. תזהר שלא תאכל מאכל אסור. 5. תמנע מאיכלת צנון ושאר דברים חריפים. 6. תזהר שלא תלך ל"בית החיים" (בית קברות) לפי שהחיצוניים נדבקים בה. 7. בחודש תשיעי תבצע הפרשת חלה + טבילה במקווה סגולה ללידה קלה. אני אישית לא נוהגת להכנס לבית העלמין בהריון ובמיוחד לא בהלוויות אלא אם כן מדובר בקרבה ראשונה חס ושלום. אתמול היתה אזכרה של אבי אז נכנסתי.

רינננה

New member
זה מסורת של יהדות

תלוי בך אם את מאמינה בזה או לא. יש כאלה שהולכות ולא אכפת להן. אני אישית לא מתקרבת לשם. ההסבר מדבר על ענייני טהרה וטמאה(מקווה שרשמתי נכון). בבית הקברות יש מה שנקראת טמאת המת. אישה הרה לא אמורה להיכנס לשם. באופן אישי לא ממליצה לך ללכת. אבל שוב פעם זה עניין של אמונה....

על פי הגמרא, אסור לאישה בהריון

להכנס לבית העלמין, משום הטומאה שיש בבית העלמין.

זו, לא מסורת, כתוב בקבלה לא בגמרה ואני מצטרפת

קישור, תקראי את הקטע האחרון.

גם אני בהריוני הנוכחי נמנעתי ללכת לבית עלמין

ללוויה של סבתו של בעלי ולאזכרה אחרת. זה נהוג אצלנו גם.

למעלה