שאלה דחופה

sigalit770

New member
שאלה דחופה

שלום לכולם, אני סיגלית ואני חדשה פה רציתי שלאול אם יש למישהו פה מושג טכני/משפטי לגבי השאלה הבאה: אם אני מנהלת חברה שיש לה X לקוחות ואני מעוניינת למיין את הלקוחות שלי ע"פ מספרי תעודת הזהות שלהם - האם זה חוקי בכלל לבקש מלקוח את מספר הזהות שלו ולהזין את המידע הזה במחשבי החברה שלנו? האם קיימת פה איזושהי בעיה של הפרת פרטיות כזו או אחרת? או משהו בעיתי אחר שאני לא מודעת לו? אודה למי שיוכל להחכים אותי מעט בענין זה סיגי

רות 2

New member
לקוחות נותנים בדרך כלל

מספר ח.פ ואו לחילופין אם הם מורשה או זעיר אז את מספר הזהות שלהם ... וא זה מותר לך להכניס למאגר הממוחשב שלך באם הם קוחות אשר להם את צריכה לת קבלה ואו חשבונית... זה באופן כללי ............ אבל באופן פרטני עדיף לך לכנס לפורום חוק ומשפט ואו צרכנים,,,, אם תגידי איזה סוג מקצוע אז אולי תקבלי גם כאן תשובה פחות שטחית משלי כיון שאין ספק שיש סוגי מקצוע שנידרשים לבקש אישור מרשם המאגרים לבנות מאגר ...אם אני לא טועה ... אם למשל את קוראת בקפה או מנהלת בורדל .... לא ניראה לי שבקשתך תתקבל בעין טובה ...

השאלה אם את באמת זקוקה למידע הזה

או שזה רק לצורך מיון נוח של רשומות הלקוחות שלך? את רוצה למנוע רשומות חופפות, זה העניין?

sigalit770

New member
צדקת

הסיבה העיקרית היא מניעת מניפולציות מצד לקוחות במאגר שלי אני מסתבבת על העובדה שלכל לקוח יש כמובן מספר זהות בלעדי - ולכן כשהוא מצלצל למשרדי החברה שלנו ומתבקש להזדהות - נח לנו מאד אם אחד מפרטי הזיהוי יהיו פשוט מספר התעודת זהות שלו אני יודעת שחברות גדולות רבות ביניהן חברות סלולאריות, חברות ביטוח ובנקים - מבקשים את מספר הזיהות של הלקוח ומזינים נתון זה במחשבים שלהם. כשהלקוח מתקשר למוקד שירות הלקוחות - הם שואלים אותו מהו מספר הזהות שלו וע"י נתון זה הם מעלים את כרטיס הלקוח שלו על המחשב שלהם ונותנים לו את השירות מה אתה אומר?

מבחינה משפטית וחוקית

אני לא מכיר את הנושא. מבחינה מעשית, לדעתי זה מאוד תלוי במה החברה עוסקת. כמו שאמרת בבנקים וחברות סלולר זה נשמע הגיוני כאשר מבקשים ממני מס' ת.ז. במה אתם עוסקים? באיזה תחום? האם קהל היעד שלכם הוא בהכרח מעל הגיל בו מקבלים תעודת זהות רישמית עם המספר?

amit gs

New member
מספר זיהוי

בחברות רבות מבקשים כאמצעי זיהוי את מספר הטלפון או הנייד. מספר זה משמש בסיס לזיהוי הלקוח וכך הוא "לא חושד" בך בגלל שביקשת את מספר הזיהוי. בקשת מספר טלפון/נייד לצורך התקשרות בעתיד נראית מאוד לגיטימית. בהצלחה. שמוליק

למעלה